Rezydencja w cegle i drewnie

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Rezydencja w cegle i drewnie

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od paul seuntjens architectuur en interieur Nowoczesny
Loading admin actions …

Drewno i cegła to materiały, które kojarzą się z tradycyjnym budownictwem. Rezydencja z dzisiejszego Katalogu Inspiracji została wzniesiona właśnie z nich lecz już za chwile zobaczycie, że oczarowuje współczesnym projektem bryły. Zachwycający efekt końcowy został osiągnięty dzięki ścisłej współpracy pomiędzy architektem Paul Seuntjens oraz klientami, powstał budynek prosty lecz pełen elegancji, zapraszający i wspaniale wkomponowany w krajobraz, ale jednocześnie budzący respekt w przypadkowym przechodniu.

Czas przenieść się do holenderskiej miejscowości Bergen…

Żyć blisko natury

Od strony wejścia głównego fasada drewnianego pawilonu jest prawie całkowicie zamknięta. Wszystko zmienia się z drugiej strony, gdzie możemy zaobserwować rząd pionowych przeszkleń wychodzących na przestronny taras. Jego podłoże również zostało wykonane z drewna. W zamyśle architekta materiał ten z czasem ściemnieje, stanie się mniej jednolity i dzięki temu dom jeszcze lepiej wtopi się w krajobraz. Z tego samego powodu podłoże tarasu znajduje się na niewielkiej wysokości.

Prostota i monumentalność

Bryła budynku jest prosta, składa się z dwóch prostopadłościanów o różnej wysokości. Zostały one połączone ze sobą pod kątem prostym. Niższy wykonano z drewna. Jeden z jego dłuższych boków zawiera w sobie wejście główne, odpowiada przestrzeni przeznaczonej na miejsca parkingowe. W drugim, wzniesionym z cegły znajdziemy pomieszczenia prywatne. Mamy do czynienia ze szlachetną prostotą, której skala przydaje monumentalności, a tradycyjne materiały charakteru.

Przestrzeń w pełni wykorzystana

To jeszcze nie koniec naszego przyglądania się drewnianemu pawilonowi. Teraz pora zajrzeć na jego… dach! Zaprojektowano tutaj kolejny taras, na którym można wypoczywać na wysokości koron drzew otaczającego budynek lasu. Wszystkie meble ogrodowe użyte w powyższej aranżacji wykonano z drewna, dzięki czemu wydają się całkowicie stapiać z tym miejscem. W głębi widzimy wejście do wnętrza kolejnego, ceglanego członu. Sprawdźmy, co nas tam czeka…

Biel i czerń

Z wnętrz prywatnych odwiedzimy dzisiaj dwie łazienki, aby pokazać Wam jak w spójny sposób można połączyć bardzo różne wystroje pomieszczeń w domu. Klienci we wnętrzu postawili na minimalizm, wybór tego stylu oznaczać jednak może wiele! Na powyższym zdjęciu widzimy stylowa łazienkę utrzymaną w bieli, czerni i szarości. Klimatyczne doświetlenie zapewnia panoramiczne, wąskie okno, rozciągające się na całą szerokość ściany.

Fantazja koloru

Zupełnie odmienny klimat panuje w drugiej z łazienek. Ściany oraz posadzkę wyłożono ceramiczną mozaiką, w której dominuje biel przerywana jednak intensywnymi akcentami czerwieni oraz pastelowym różem. Odnajdziemy tutaj otwarty prysznic z dwoma natryskami – idealne rozwiązanie dla par. Wybrano ten sam model umywalek, co w łazience, którą odwiedziliśmy przed chwilą. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie bez okna, wprowadzono imitującą świetlik lampę oraz ogromne lustro zajmujące w całości jedną ze ścian.

Siła symetrii

Tak zachwycająco prezentują się jednobiegowe schody dywanowe prowadzące na górny taras z parteru ceglanego członu budynku. Możemy tutaj zaobserwować spotkanie naszych dwóch materiałów, ceglane mury rozsuwają się niczym brama, aby pozwolić pojawić się czarnym stopniom kontrastującym z pomalowanym na biało drewnem ścian widocznych w głębi. Dodajmy jeszcze do tego efekty świetlne… mamy przed sobą naprawdę przemyślany projekt! 

Marzycie o schodach, które będą robić równie silne wrażenie w Waszym wnętrzu? Ten artykuł z pewnością Was zainspiruje: Schody jako element wystroju: 16 stylowych pomysłów

Co sądzicie o tej rezydencji?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu