Nudny apartament ciekawie odremontowany

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nudny apartament ciekawie odremontowany

Alicja Olko Alicja Olko
Skandynawska jadalnia od Belle Ville Atelier d'Architecture Skandynawski
Loading admin actions …

Bez względu na to, jak nudne i sztampowe są wnętrza naszego domu, zawsze zasługują one na drugą szansę. W ramach naszej serii przed i po udowadniamy, że nie ma projektów niemożliwych do zrealizowania- przy pomocy odpowiednich profesjonalistów z dziedziny odbudowy i renowacji, a także przy udziale wprawnego oka i fachowej wiedzy architektów wnętrz, każe, nawet najbrzydsze i najnudniejsze wnętrza można całkowicie odmienić. Obejrzyjcie ten wyjątkowy przykład z Paryża!

Kuchnia

Początkowo kuchnia była urządzona niezwykle nudno i staromodnie. Masywne meble o ciężkich drewnianych frontach lata swojej świetności miały już dawno za sobą. Ich układ w stosunku do sprzętów i urządzeń AGD był także niezwykle niefunkcjonalny, nie pozwalając w pełni wykorzystać potencjału pomieszczenia. Wnętrze wykończono także nieciekawymi materiałami- posadzka imitująca kamień o smętnym szarym odcieniu oraz ściany w niemodnym kolorze żółtka.

Po remoncie kuchnia prezentowała się z goła inaczej. Urządzono ją na planie litery U, dzięki czemu zyskała na funkcjonalności. Nowoczesne meble o drewnianych frontach cechuje lekki design i prostota. Białe blaty z trwałego i odpornego materiału doskonale pełnią role powierzchni roboczych. Jasne ściany w połączeniu z brązem frontów szafek oraz metaliczną szarością sprzętów AGD składają się na stylową całość.

Jadalnia

Strefa dzienna w starym wcieleniu mieszkania otwierała się za pomocą wahadłowych drzwi na korytarz, a następnie na kuchnię. Całość aranżacji emanowała staromodną estetyką- począwszy od mebli, poprzez materiały wykończeniowe, aż po kolorystykę.

W procesie renowacji wnętrz usunięto wahadłowe drzwi, a obszar strefy dziennej i kuchni połączono poprzez duży otwór w ścianie. Usunięto staromodną tapetę, a ściany pomalowano na śnieżnobiały odcień. W miejscu, gdzie wcześniej stała kapana, stworzono nowoczesny obszar jadalni ze stołem o szklanym blacie oraz białych krzesłach o współczesnym designie.

Korytarz

Wiele zmieniło się także na obszarach o funkcjach czysto komunikacyjnych. Wcześniej prezentowały się one niezwykle wąsko, ciasno i ciemno. Z jednego pomieszczenia do drugiego przechodziło się przez niewielkie drzwi- nie tylko światło, ale i powietrze z trudnością przepływało z jednego obszaru na drugi.

Po remoncie wnętrze cechuje większa płynność i stylistyczna harmonia. Korytarz nie pełni jedynie funkcji komunikacyjnej, ale stał się także obszarem, gdzie rozmieszczono różne miejsca na przechowywanie, estetycznie wbudowane w ścianę. Dzięki temu mieszkańcy zyskali wiele dodatkowej przestrzeni, bez utraty cennego metrażu.

Funkcjonalne meble

Na koniec spójrzmy jeszcze z bliska na system funkcjonalnych mebli, w które wykorzystano do wyposażenia kuchni oraz korytarza. Segment o białych i drewnianych frontach oddziela obszar kuchni od sypialni, pełniąc rolę ściany działowej. Liczne szuflady, półki i szafki gwarantują mnóstwo miejsca na przechowywanie, pozwalając na utrzymanie kuchni w porządku i dobrej organizacji.

Jesteście gotowi na remont mieszkania? Obejrzyjcie ciekawy przykład metamorfozy w Katalogu Inspiracji Unowocześnienie zwyczajnego mieszkania!

Jak Wam się podoba taka kuchnia?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu