Nowoczesny dom-stodoła wzniesiony w 4 miesiące | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny dom-stodoła wzniesiony w 4 miesiące

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Blok Kats van Veen Architecten Nowoczesny
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji przeniesiemy się do holenderskiego Bergen, gdzie czeka na nas wyjątkowy dom-stodoła. Wyjątkowy jest on nie tylko przez wzgląd na kształt swojej bryły. Dawne budynki gospodarcze od jakiegoś czasu stanowią inspirację dla architektów i wykorzystanie ich formy chyba już nikogo nie dziwi, chociaż wciąż nas zachwyca wpisując się we współczesna estetykę.

Za projekt i realizację domu odpowiada biuro Blok Kats van Veen Architecten z Amsterdamu specjalizujące się we wznoszeniu budynków z prefabrykatów, co jest nie tylko rozwiązaniem przyjaznym środowisku, ale także znacznie skracającym czas budowy. W interesującym nas przypadku zajęła ona zaledwie 4 miesiące!

Zaciekawieni? Będzie na co popatrzeć…

Elegancja i naturalność

Decyzja o wykorzystaniu naturalnych materiałów nie jest jednoznaczne z wyborem stylu rustykalnego czy wiejskiego. Nie każdy drewniany dom będzie przecież wiejską chatą, czego najlepszym przykładem jest interesujący nas dziś budynek. Jak już wspominaliśmy, został wzniesiony z prefabrykatów. Jego poszczególne elementy przyjechały na miejsce budowy już gotowe do montażu. Na stalowym szkielecie oparto konstrukcję z drewna dębowego.

Wnętrze pełne stylu

Wchodzimy do środka. Wnętrze odpowiada nowoczesnemu stylowi, który mogliśmy już zaobserwować na zewnątrz. Ta pełna niewymuszonej elegancji aranżacja została stworzona przez naszych architektów we współpracy ze stylistką Djinn Kwekeboom. Paleta jasnych, naturalnych barw została zestawiona z klasycznym kontrastem bieli i czerni. Błysk metalu przydaje całości szyku współczesności. Możemy zaobserwować, że we wnętrzu nie użyto już dębowych desek lecz paneli ze sklejki.

Nowoczesna kuchnia

Przed chwilą znajdowaliśmy się w salonie, skąd mogliśmy przejść do jadalni i dalej do kuchni, w której stoimy obecnie. Jeśli marzycie o minimalistycznej, przestronnej przestrzeni do przygotowywania posiłków, to tutaj z pewnością znajdziecie inspirację! Pomieszczenie ma kształt prostopadłościanu, jednak kuchnię zaaranżowano na planie litery L. Jej dłuższy bok stanowią przyciągające wzrok meble ze stali, krótszy natomiast stanowi biała zabudowa ściany, na której wyróżnia się piekarnik. Ogromne przeszklenie jednej ze ścian zapewnia dopływ naturalnego światła.

Sypialnia na parterze

Sypialnię główną umieszczono na parterze, od strony ogrodu, na który otwiera się ogromnym przeszkleniem. O jego imponujących rozmiarach przekonamy się już za chwilę. W sypialni odnajdziemy te same neutralne kolory co w przestrzeni publicznej naszego domu-stodoły z tą różnicą, że tutaj dominować będzie gołębi. W efekcie powstała aranżacja, w której można oddychać pełną piersią.

Inspirujący gabinet

Ostatnim z pomieszczeń, które odwiedzimy, będzie domowe biuro. Zlokalizowano je na piętrze, tuz pod skosami dwuspadowego dachu. Gabinet z jednej strony przylega do przeszklonej ściany wychodzącej na ogród, a z drugiej otwiera się galerią na przestrzeń salonu. Domowe biuro powinno stymulować kreatywność jego użytkowników. Tutaj ten cel osiągnięto dzięki doskonałemu doświetleniu przestrzeni, geometrycznym formom, ograniczeniu wystroju i jednemu, mocnemu, dekoracyjnemu elementowi: perski dywan prezentuje się fantastycznie!

Współczesna stodoła

Na zakończenie chcemy pokazać Wam widok od strony ogrodu, gdzie wzniesiono mały budynek gospodarczy. Oprócz spełniania swojej głównej funkcji stanowi on także swego rodzaju ochronę prywatności, umieszczono go bowiem na linii sypialni. Dopiero z tej perspektywy możemy docenić ogrom opisywanego wcześniej przeszklenia ściany. 

Kochanie stodoły? Koniecznie sprawdźcie tę metamorfozę: Drugie życie starej stodoły.

Chcielibyście tu zamieszkać?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu