Dom dla oszczędnych! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom dla oszczędnych!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od b-House Nowoczesny
Loading admin actions …

Domy bioklimatyczne, czyli wznoszone z poszanowaniem dla środowiska oraz niezwykle energooszczędne, stają się coraz popularniejsze. Moda na dbanie o naturę? Podoba nam się to! Architektura ta szczególnie ciepło przyjęta została w hiszpańskiej Katalonii, skąd mieliśmy już okazję pokazać Wam na homify kilka przykładów, wśród nich: Mały dom – duża oszczędność!

Dzisiaj zapraszamy Was do poznania konstrukcji w większej skali, wzniesionej w stylu nowoczesnym, który absolutnie nas zachwycił. Struktura domu autorstwa barcelońskiego studia b-house została wykonana całkowicie z drewna. Architekci oferują swoim klientom budynki według kilku określonych typów, pozwala to na bardzo szybką konstrukcję. Nasz dzisiejszy przykład nosi nazwę b-patio, możemy zatem zacząć domyślać się, co znajdziemy w środku. 

Czas rozpocząć zwiedzanie…

Na skraju wioski

Nowoczesne domy od b-House Nowoczesny Drewno O efekcie drewna

Dom nazwany Les Olives znajduje się pomiędzy wioską a polami uprawnymi, na które obecnie rozciąga się piękny widok z nowego salonu. Naszym architektom zależało na stworzeniu projektu, gdzie styl nowoczesny spotykał się będzie z naturą. Udało się wspaniale, tak funkcjonalnie jak i estetycznie. Wszystkie domy b-house konstruowane są z laminowanego drewna, co zapewnia wspaniałą izolację termiczną oraz akustyczną. Takie rozwiązanie to zwiększenie szybkości prac, ponieważ większość z nich wykonywana jest w warsztacie, gdzie tnie się drewno. Pozwala to na zminimalizowanie praktycznie do zera powstałych odpadów.

Naturalna dekoracja

Nowoczesne domy od b-House Nowoczesny Drewno O efekcie drewna

Podchodzimy bliżej, by przyjrzeć się fasadzie od strony ogrodu z piękną dekoracją z bambusowych paneli. Nie pełni ona czysto dekoracyjnej funkcji, o czym przekonamy się niebawem. Teraz jednak kilka słów o strukturze budynku. W przestrzeni za fasadą znajdziemy przytulny pokój dzienny, a za nim patio, za którym z kolei wznosi się dwupiętrowy trzon budynku. Od strony ulicy fasada w niczym nie przypomina tej z powyższego zdjęcia, jest zamknięta by zapewnić prywatność domownikom.

Centralne patio

Nowoczesne domy od b-House Nowoczesny Drewno O efekcie drewna

Oto i patio, ustronne miejsce do relaksu. Chroni ono nie tylko przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, ale przede wszystkim przed silnym północnym wiatrem, typowym dla tej okolicy. Bambusowe panele prezentują się fantastycznie! Patio umożliwia świetne doświetlenie wszystkich pomieszczeń parteru. Z tej perspektywy zobaczyć możemy po raz pierwszy dwupoziomową konstrukcję wzniesioną od strony ulicy.

Przestronny taras

Nowoczesny balkon, taras i weranda od b-House Nowoczesny Kamień

Wspominaliśmy już, że bambusowe panele to nie tylko dekoracja. Górne pełnią funkcję balustrady przestronnego tarasu na dachu niższego modułu. Roztacza się stąd piękny widok, a sam taras z pewnością prezentuje się przyjemniej widziany z okien drugiego piętra, niż czyniłby to zwykły dach. Płyty chodnikowe otoczone zostały rzędami intensywnie zielonej roślinności, której gatunki nie wymagają nadmiernego podlewania. Zadbano tutaj o środowisko na każdym etapie projektowania!

Przytulny salon

Nowoczesna jadalnia od b-House Nowoczesny Lite drewno Wielokolorowy

Najwyższa pora wejść do środka! Przed nami przytulny pokój dzienny. Zawiera on w sobie przestrzeń salonu, jadalni oraz kuchni. Przeszklenia po prawej to okna fasady od ogrodu, a te po lewej zdradzają nam obecność wewnętrznego patio, które już mieliśmy okazję dobrze poznać. System konstrukcyjny b-house zdradza we wnętrzu kolejną ze swoich zalet. Materiał konstrukcyjny jest sam w sobie wspaniałą dekoracją, nie potrzebuje tynkowania, malowania… Drewniane ściany oraz sufity prezentują się imponująco!

Idealne miejsce do relaksu

Nowoczesna sypialnia od b-House Nowoczesny Lite drewno Wielokolorowy

Po przeciwległej stronie patio znajdziemy przestronną sypialnię, w której piękno drewna wychodzi na pierwszy plan. Jasne deski tworzą idealne miejsce do relaksu. Patrząc na powyższe zdjęcie wydaje się wręcz, że możemy poczuć ich zapach! Dobrano do nich meble z ciemniejszego drewna, białe firany oraz narzutę. Elegancja prostoty! Ogromne przeszklenie zaprowadzić nas może na zewnątrz, jeśli mamy ochotę rozbudzić się na świeżym powietrzu.

Waga detalu

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od b-House Nowoczesny Lite drewno Wielokolorowy

Pozostałe dwa skrzydła patio są znacznie węższe i służą jako funkcjonalne korytarze. Kończymy nasz spacer w jednym z nich, widokiem, który uzmysławia nam, że niezwykłe Les Olives skrywają przed nami jeszcze wiele tajemnic. Korytarz wykorzystano jako małą bibliotekę. Można tutaj usiąść z książką i mieć widok na przyjemne patio. Nasz wzrok jednak przyciągają niezwykłe schody jednobiegowe wykonane z tego samego drewna, co reszta konstrukcji oraz oczywiście detal bambusowych paneli. Osłaniają one wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem, oferując wspaniałe efekty światłocieniowe.

Czy zgadzacie się, że drewno jest najlepszą dekoracją? Czy może brakuje Wam tutaj odrobiny koloru?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu