Tapety do przedpokoju, które zachwycają już od wejścia!

homifyPL homifyPL
Velornament DINGFLUX by Asia Piaścik Ściany i podłogiTapety
Loading admin actions …

Przedpokój jest miejscem, przez które każdy musi przejść. To przedsionek do naszego królestwa, który na wstępie jest wizytówką całego domu. Zarówno domownik jak i gość nie ominie przedpokoju, warto zatem zadbać o ciekawą aranżację. Tapety do przedpokoju ożywią jego charakter, przykują uwagę zaciekawiając do dalszego odkrywania. Dzisiejsze tapety do przedpokoju to prawdziwe dzieła sztuki, których zastosowanie ożywia i ociepla wnętrze.

Czerwony kapturek

Hol wejściowy DoMilimetra Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody Biały
DoMilimetra

Hol wejściowy

DoMilimetra

W takim przedpokoju każdy gość może się poczuć się jak w lesie, gdzie nieznane dopiero przed nim, a co ukrywa się za rogiem – nie wiadomo. Tapety do przedpokoju w takim wydaniu przypominają trochę ilustracje z baśniowych książek, gdzie wprawny rysownik naszkicował niewiele by pozostawić nutkę niedopowiedzenia i pobudzić fantazję czytelnika. Ponadto tapeta do przedpokoju jest jednolita kolorystycznie i utrzymuje całe pomieszczenie w tonacji czarno-białej. Czerwone, kobiece akcenty – szpilki i torebka, stanowią kontrapunkt i przełamują kolorystyczną monotonię.

Brązowy start

Klasyczne zastosowanie delikatnych brązów optycznie ociepla pomieszczenie. Dodatkowo faktura tapety do przedpokoju jest przyjemna w dotyku. Tapety do przedpokoju mogą być bardzo proste. Nie potrzeba przesytu i wyszukanych form by osiągnąć zamierzony efekt. Kilka prostych brązowych pasów, jak te z powyższej aranżacji i zyskujemy wnętrze rodem ze starej pocztówki, na których królowała sephia.

Dziecinnie proste

Tapety do przedpokoju nie mogą być śmiertelnie poważne. Pokażmy domownikom, że mamy fantazję i dziecięcą wrażliwość. Proste kształty rodem z dziecięcej malowanki to pomysł na tapetę do przedpokoju zarazem prosty i urzekający. Nie potrzeba przesytu i wyszukanych form by osiągnąć zamierzony efekt. Kilka prostych kwiatowych wzorów tapet do przedpokoju, jak te z powyższej aranżacji i zyskujemy wnętrze świeże i wiosenne. Wchodząc do takiego przedpokoju poczujemy się jak na łące.

Miejsce na buty – w przedpokoju

Przedpokój to miejsce, w którym trzymamy wierzchnią odzież i obuwie. W zabawny sposób do motywu rozrzuconych butów, nawiązuje powyższa tapeta do przedpokoju.  Właściciel tego przedpokoju trzyma buty nie tylko na podłodze i w pudełkach ale także na ścianie. Tapety do przedpokoju, które tematyką nawiązują do charakteru pomieszczenia, to zabawny sposób na urozmaicone wnętrze. Tak inteligentne wybrnięcie z problemu bałaganu w przedpokoju powoduje uśmiech od samego wejścia.

Jedną nogą już na zewnątrz

Daydream Wallpaper - Orange Monument Interiors Ściany i podłogiTapety Papier Pomarańczowy
Monument Interiors

Daydream Wallpaper – Orange

Monument Interiors

Tapety do przedpokoju nie muszą nawiązywać tylko do tego co zastaniemy w środku. Przez przedpokój wychodzimy przecież także na zewnątrz. Powyższa tapeta do przedpokoju nie pozwala o tym zapomnieć i wyzwala chęć beztroskiej wycieczki. Patrząc na taką ścianę aż chce się poderwać do spontanicznej rowerowej przejażdżki. Rower oparty o tak wytapetowaną ścianę tworzy z nią pewną formę kolażu, czy żywego obrazu. Kolorowe ptaki wyróżniające tą tapetę do przedpokoju tworząc bajkowy klimat nawet w najbardziej ponure dni. Inne wersje tych samych tapet do przedpokoju znajdziecie na monument interiors.

Na jednej ścianie

Mieszkanie z duszą Perfect Home Skandynawski korytarz, przedpokój i schody
Perfect Home

Mieszkanie z duszą

Perfect Home

Tapety do przedpokoju świetnie sprawdzają się wybiórczo na wybranych ścianach. Warto wybrać jedną i nadać jej właściwego charakteru. Tapety do przedpokoju na pierwszy rzut oka wcale nie muszą przypominać klasycznych tapet. To właśnie zabawa z iluzją, optycznym złudzeniem sprawia, że prosty zabieg zastosowania tapet do przedpokoju czyni wnętrze niezwykłe. Kolorowe pasy, które stały się deseniem tej tapety do przedpokoju poprzez iluzję tworzą wrażenie przestrzenności.

Rodem z kubrickowego Lśnienia

Tres Tintas Barcelona - hiszpańskie tapety i murale Wzorywidze.pl Ściany i podłogiTapety
Wzorywidze.pl

Tres Tintas Barcelona – hiszpańskie tapety i murale

Wzorywidze.pl

Lekka groza, optyczne złudzenie i tapety do przedpokoju mogą wzbudzać niepokój. Drobna intertekstualność ze znanym filmowym klasykiem wzmacnia wyrazistość kreowanej przez nas przestrzeni. Jeżeli chcecie wykorzystać inne pomysły na zabawę ze wzorami i tapetami do przedpokoju, zajrzyjcie na stronę polskich projektantów, o jakże wdzięcznej nazwie - wzory widzę.

Rysunkowe miasto

U2 Ściany i podłogiTapety
U2
U2

Motywy komiksowe często są wykorzystywane jako tapety do przedpokoju. Ten rysunek, niczym ilustracja z książki nawiązuje do charakteru miasta, w którym znajduje się dom lub mieszkanie. Rysunek jest subtelny, pozwala swobodnie aranżować przestrzeń innymi detalami. Tapety do przedpokoju w takim wydaniu są bezpretensjonalne i jednocześnie wyjątkowe.

Antyk zawsze w modzie

Chcesz wzbudzić zainteresowanie gości? Nie bój się klasyki. Ta, w nowoczesnym wydaniu stworzy wnętrze ciekawe i niebanalne. Tapety do przedpokoju z antycznymi motywami są sztuką sama w sobie, nie potrzebują dodatkowych urozmaiceń. Zestawienie ich z prostymi sprzętami i drewnianą podłogą gwarantuje wizualny sukces.

Wełniany sweter

Wchodząc do domu zazwyczaj oczekujemy ciepła. Tapeta do przedpokoju, której faktura przypomina ciepłą dzianinę wzbudza go przede wszystkim wizualnie. Jeżeli zatem chcemy pobudzić zmysły domowników i gości zastosujmy tapety do przedpokoju o takiej fakturze. Jedynym minusem będzie to, że do takiej ściany każdy będzie chciał się przytulić.

Zabawa w butik

Powyższa tapeta do przedpokoju to idealny przedsionek do kobiecego mieszkania. Od wejścia wiemy, ze królują w niem ozdoby, paski, łańcuszki i szeroko pojęta kobieca galanteria. Wnętrze przedpokoju, poprzez zastosowana tapetę sprawia wrażenie lekko cukierkowe. Tak wystylizowane tapety do przedpokoju to propozycja na kobiet pewnych siebie i lekko zwariowanych. Jeżeli lubicie się bawić, zabawcie się także przy wyborze tapet do przedpokoju.

Rowerowy bieżnik

Aby odgadnąć skąd wziął się pomysł na taką tapetę do przedpokoju trzeba wprawnego obserwatora. Inspiracji na tapety do przedpokoju jest całe mnóstwo, ale, któż wpadł by na to były to ślady roweru. Powyższa tapeta do przedpokoju została zaprojektowana ze śladów bieżników opon rowerowych. Efekt niebywały, deseń takowy idealnie nadaje się do przedpokoju, w którym trzymamy swój ukochany jednośladowy pojazd. Zapewne nikt nie chciałby mieć prawdziwych śladów ubłoconych kół na podłodze ale na ścianie? Czemu nie? Szczególnie gdy układają się w tak fantazyjne wzory.

A ty, jakie tapety wybierzesz?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu