Nowoczesny dom w górach

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny dom w górach

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Chevallier Architectes Nowoczesny
Loading admin actions …

Na hasło górska chata wielu z nas staje przed oczyma widok topornego budynku z grubo ciosanego drewna, którego wnętrza urządzono na klasycznie rustykalną modłę. Dzisiejszy przykład udowadnia jednak, że budując na działce położonej w krajobrazie górskim można pójść na całość, jeżeli chodzi o nowoczesną architekturę. Dom z Francji zachwyca nie tylko współczesnym designem, ale i funkcjonalną aranżacją wnętrz. prym jednak wiezie tutaj natura- zarówno pod względem krajobrazu który wdziera się do każdego pomieszczenia tego domu, jak i materiałów, wykorzystanych do jego budowy.

Położenie

Dom wzniesiono na działce, która znajduje się na wzniesieniu. Topografię terenu wykorzystano na korzyść projektu, umieszczając pomieszczenia gospodarcze wraz z garażem u podnóża wzniesienia, a część mieszkalną na skarpie, usypanej z kamieni. Dzięki temu stamtąd właśnie rozciągają się najlepsze widoki na okolicę.

Bryła

Bryła budynku składa się z dwóch segmentów- jeden z nich nawiązuje do tradycyjnej architektury okolicy dzięki kształtowy dachu oraz materiałom użytym do wykończenia. Drugi z kolei jest ultra nowoczesny, o dachu płaskim, a ścianach przeszklonych. Połączone tworzą intrygującą i innowacyjną całość.

Balkon

Dom z każdej strony okala balkon o szklanej balustradzie, dzięki czemu z każdego miejsca rozkoszować się można fantastycznym widokiem na góry. Zdjęcie to ukazuje nam także ciekawą kombinację materiałów, jakie wykorzystano do wzniesienia domu. Szkło, naturalne drewno oraz drewno pokryte połyskującą czarną farbą stanowią doskonale nowoczesną mieszankę, która nie przytłacza jednak naturalnego krajobrazu, grającego tutaj główne skrzypce.

Strefa dzienna

Wnętrza domu to połączenie nowoczesnej, stylowej aranżacji z elementami czerpiącymi z estetyki rustykalnej. Białe powierzchnie ścian pięknie komponują się z miodowym odcieniem drewna na suficie oraz podłodze. Meble cechuje współczesny design, jednak dzięki wykorzystanym do ich produkcji materiałom- drewnu i skórze- idealnie dopasowują się do panującego we wnętrzach stylu. Dzięki wielkopowierzchniowym przeszkleniom naturalne światło wdziera się do środka, okraszając wnętrze intensywnym blaskiem. Dekoracje ograniczono do minimum, jako że krajobraz górki wystarczająca zdobi to wnętrze.

Salon

Niezwykle przytulnie, ale i funkcjonalnie urządzono salon. Króluje w nim drewno, od razu wprowadzające element ciepła do wnętrz. O naturalistyczny, wiejski klimat dba także stolik kawowy w formie korzenia drzewa. Pozostałe elementy wyposażenie- głownie kapany o funkcji spania- czynią ten salon praktycznym i wygodnym w użytkowaniu.

Sypialnia i łazienka

Sypialnię połączono z łazienką, urządzając oba obszary w podobnym stylu. Także i tutaj prym wiedzie naturalne drewno- architekci wnętrz zdołali nadać boazerii nowoczesny, stylowy charakter. Niezwykle ciekawy jest sposób, w jak wizualnie połączona oba pomieszczenia- otwór okienny w kształcie trapezu jest nie tylko praktyczny, ale i dekoracyjny.

Jak Wam się podoba taka kombinacja stylów?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu