Madryt- apartament w stylu vintage

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Modernizm i minimalizm zdają się dominować współczesny styl dekorowania wnętrz. Do ich aranżacji wykorzystujemy coraz częściej designerskie meble i opieramy się o stonowaną kolorystykę, w której przodują biel, szarość i czerń. Jednak wielu z nas preferowałoby wnętrza o ciepłym i przytulnym charakterze, przywodzące na myśl staromodnie urządzone domy. Stąd też ciągle wzrastająca popularność stylów takich jak rustykalny czy shabby chic.

W tym Katalogu Inspiracji damy się ponieść nostalgii i melancholii i przeniesiemy się do apartamentu w Madrycie, który firma Simetrika kreatywnie urządziła w stylu przywodzącym na myśl wiejską chatę połączoną z domem naszych babć, dając totalny efekt vintage. Jeżeli gustujecie w subtelnej, pastelowej gamie kolorów, ciepłych, drewnianych dodatkach, odsłoniętych ceglanych fragmentach, licznych ozdobach, a także miękkich tkaninach, w tym apartamencie poczujecie się jak w raju!

Salon

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Simetrika
Simetrika

Reforma integral de vivienda

Simetrika

Wchodząc do apartamentu, pierwszym pokojem, w którym się znajdziemy, jest salon. Wielość i różnobarwność dekoracji silnie oddziałują na nasze zmysły. Akcesoria i ozdoby stymulują nas wizualnie, świeże kwiaty i aromatyzowane świece podrażniają nasz węch, a dla smaku skosztować możemy czerwonych jabłek! Choć liczba elementów dekoracyjnych może na pierwszy rzut oka przytłaczać, po dokładniejszym przyjrzeniu się aranżacji tego salonu dostrzegamy pewien zamysł- podzielenie na część wypoczynkową i na tę, spełniającą rolę jadalni. Całość wystroju jest jednak silnie spersonalizowana i oddaje indywidualny charakter mieszkańców.

Kuchnia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Simetrika
Simetrika

Reforma integral de vivienda

Simetrika

W wielu domach kuchnia to miejsce o statusie zupełnie wyjątkowym- to tutaj spotyka się cała rodzina, aby wspólnie gotować, jeść i dzielić się historiami z upływającego dnia. Współcześnie wiele kuchni jest jednak tak silnie modernistycznych, wypolerowanych, przepełnionych lśniącymi urządzeniami AGD, że zatracają one swój specjalny charakter i stają się sterylne i zimne. Nie jest to na szczęście problem tej kuchni, która jest tak domowa i przytulna, że aż prosi się, aby spędzać w niej dużo czasu w gronie bliskich. Meble, wykonane z połączonego ze sobą jasnego, jak i tego pomalowanego na biało drewna, nadają pomieszczeniu ciepły charakter, staromodne okna i ściany rustykalny styl, a liczne półki, szafki i szuflady praktyczność i funkcjonalność.

Jadalnia

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Simetrika
Simetrika

Reforma integral de vivienda

Simetrika

Pokój ten jest kwintesencją stylu vintage, wiodącego prym w tym mieszkaniu. Poczynając od belek na suficie, poprzez dominację drewnianych mebli i ich staroświecki kształt, aż po elementy dekoracyjne, takie jak żyrandol czy regał pełen staromodnych, porcelanowych naczyń, wszystko to daje wyjątkowy efekt retro!

Paleta kolorów

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Simetrika
Simetrika

Reforma integral de vivienda

Simetrika

Z tej perspektywy dostrzec możemy gamę kolorów, użytą do dekoracji tego apartamentu. Wykorzystane barwy są ciepłe, zachęcające i radosne, i sprawiają, że przestrzeń nabiera tego ciepłego charakteru, tak charakterystycznego dla hiszpańskiej kultury. Akcenty kolorystyczne, czy to na szkle, czy też na drewnie, świetnie komponują się z bielą mebli i ścian.

Tapety

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Simetrika
Simetrika

Reforma integral de vivienda

Simetrika

Niektóre pokoje tego mieszkania mają na ścianach tapety w kwieciste wzory. Ich pastelowe kolory dodatkowo wzmacniają wrażenie przyjemnej staromodności i świetnie współgrają z drewnianymi meblami w stylu vintage. Tapety to doskonały pomysł na to, aby nadać pomieszczeniom cieplejszy charakter. Współcześnie można tego dokonać szybko i łatwo, gdyż nowoczesne tapety są o wiele łatwiejsze do przyklejenia lub też odklejenia, niż ich poprzedniczki z dawnych lat.

Łazienka

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Simetrika
Simetrika

Reforma integral de vivienda

Simetrika

Biała łazienka została ożywiona ciekawą tapetą w kolorze intensywnej żółci, która dodaje temu pomieszczeniu odrobinę radosnego charakteru. Motywy liściaste korespondują z elementami dekoracyjnymi w innych pokojach. Kolejnym ciekawym akcentem jest stołek w kolorze morskiego turkusu, na którym wygodnie położyć można książki, przybory toaletowe i inne akcesoria łazienkowe.

Sypialnia

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Simetrika
Simetrika

Reforma integral de vivienda

Simetrika

W pokoju tym dominują miękkie tekstylia w ciepłych, pastelowych kolorach oraz mnóstwo poduszek! Dodatkowo przytulnego charakteru nadaje wzorzysty sufit, w którym dostrzec można także drewniane belki. Wiklinowy fotel o fantazyjnym kształcie może być wygodnym miejscem, by posiedzieć o poranku i obejrzeć wschód słońca.

Cegły i belki

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Simetrika
Simetrika

Reforma integral de vivienda

Simetrika

Ten pokój dzienny sprawia wrażenie, jakby był niewykończony- nagie, ceglane ściany, wystające, drewniane belki, i matowe panele podłogowe. Jest to jednak efekt, który styl vintage chce osiągać. Nawet w takim surowym stanie, pomieszczenie to utrzymane jest w pastelowej i ciepłej kolorystyce. Drewniane meble pięknie współgrają z belami przy wejściu i na suficie, tworząc rustykalny klimat.

Pokój dziecięcy

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez Simetrika
Simetrika

Reforma integral de vivienda

Simetrika

Także pokój dziecięcy utrzymany został w tym samym stylu. Jest kontynuacją gołych, ceglanych ścian i sufitu z belek, zdołał jednak zachować dziecięcą radość, dzięki uroczym meblom i przyjemnym dekoracjom.

Jakie jeszcze elementy vintage widzielibyście w swoich wnętrzach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu