Madryt- apartament w stylu vintage | homify

Madryt- apartament w stylu vintage

Alicja Olko Alicja Olko
Simetrika Rehabilitación Integral Klasyczny salon
Loading admin actions …

Modernizm i minimalizm zdają się dominować współczesny styl dekorowania wnętrz. Do ich aranżacji wykorzystujemy coraz częściej designerskie meble i opieramy się o stonowaną kolorystykę, w której przodują biel, szarość i czerń. Jednak wielu z nas preferowałoby wnętrza o ciepłym i przytulnym charakterze, przywodzące na myśl staromodnie urządzone domy. Stąd też ciągle wzrastająca popularność stylów takich jak rustykalny czy shabby chic.

W tym Katalogu Inspiracji damy się ponieść nostalgii i melancholii i przeniesiemy się do apartamentu w Madrycie, który firma Simetrika kreatywnie urządziła w stylu przywodzącym na myśl wiejską chatę połączoną z domem naszych babć, dając totalny efekt vintage. Jeżeli gustujecie w subtelnej, pastelowej gamie kolorów, ciepłych, drewnianych dodatkach, odsłoniętych ceglanych fragmentach, licznych ozdobach, a także miękkich tkaninach, w tym apartamencie poczujecie się jak w raju!

Salon

Wchodząc do apartamentu, pierwszym pokojem, w którym się znajdziemy, jest salon. Wielość i różnobarwność dekoracji silnie oddziałują na nasze zmysły. Akcesoria i ozdoby stymulują nas wizualnie, świeże kwiaty i aromatyzowane świece podrażniają nasz węch, a dla smaku skosztować możemy czerwonych jabłek! Choć liczba elementów dekoracyjnych może na pierwszy rzut oka przytłaczać, po dokładniejszym przyjrzeniu się aranżacji tego salonu dostrzegamy pewien zamysł- podzielenie na część wypoczynkową i na tę, spełniającą rolę jadalni. Całość wystroju jest jednak silnie spersonalizowana i oddaje indywidualny charakter mieszkańców.

Kuchnia

W wielu domach kuchnia to miejsce o statusie zupełnie wyjątkowym- to tutaj spotyka się cała rodzina, aby wspólnie gotować, jeść i dzielić się historiami z upływającego dnia. Współcześnie wiele kuchni jest jednak tak silnie modernistycznych, wypolerowanych, przepełnionych lśniącymi urządzeniami AGD, że zatracają one swój specjalny charakter i stają się sterylne i zimne. Nie jest to na szczęście problem tej kuchni, która jest tak domowa i przytulna, że aż prosi się, aby spędzać w niej dużo czasu w gronie bliskich. Meble, wykonane z połączonego ze sobą jasnego, jak i tego pomalowanego na biało drewna, nadają pomieszczeniu ciepły charakter, staromodne okna i ściany rustykalny styl, a liczne półki, szafki i szuflady praktyczność i funkcjonalność.

Jadalnia

Pokój ten jest kwintesencją stylu vintage, wiodącego prym w tym mieszkaniu. Poczynając od belek na suficie, poprzez dominację drewnianych mebli i ich staroświecki kształt, aż po elementy dekoracyjne, takie jak żyrandol czy regał pełen staromodnych, porcelanowych naczyń, wszystko to daje wyjątkowy efekt retro!

Paleta kolorów

Z tej perspektywy dostrzec możemy gamę kolorów, użytą do dekoracji tego apartamentu. Wykorzystane barwy są ciepłe, zachęcające i radosne, i sprawiają, że przestrzeń nabiera tego ciepłego charakteru, tak charakterystycznego dla hiszpańskiej kultury. Akcenty kolorystyczne, czy to na szkle, czy też na drewnie, świetnie komponują się z bielą mebli i ścian.

Tapety

Niektóre pokoje tego mieszkania mają na ścianach tapety w kwieciste wzory. Ich pastelowe kolory dodatkowo wzmacniają wrażenie przyjemnej staromodności i świetnie współgrają z drewnianymi meblami w stylu vintage. Tapety to doskonały pomysł na to, aby nadać pomieszczeniom cieplejszy charakter. Współcześnie można tego dokonać szybko i łatwo, gdyż nowoczesne tapety są o wiele łatwiejsze do przyklejenia lub też odklejenia, niż ich poprzedniczki z dawnych lat.

Łazienka

Biała łazienka została ożywiona ciekawą tapetą w kolorze intensywnej żółci, która dodaje temu pomieszczeniu odrobinę radosnego charakteru. Motywy liściaste korespondują z elementami dekoracyjnymi w innych pokojach. Kolejnym ciekawym akcentem jest stołek w kolorze morskiego turkusu, na którym wygodnie położyć można książki, przybory toaletowe i inne akcesoria łazienkowe.

Sypialnia

W pokoju tym dominują miękkie tekstylia w ciepłych, pastelowych kolorach oraz mnóstwo poduszek! Dodatkowo przytulnego charakteru nadaje wzorzysty sufit, w którym dostrzec można także drewniane belki. Wiklinowy fotel o fantazyjnym kształcie może być wygodnym miejscem, by posiedzieć o poranku i obejrzeć wschód słońca.

Cegły i belki

Ten pokój dzienny sprawia wrażenie, jakby był niewykończony- nagie, ceglane ściany, wystające, drewniane belki, i matowe panele podłogowe. Jest to jednak efekt, który styl vintage chce osiągać. Nawet w takim surowym stanie, pomieszczenie to utrzymane jest w pastelowej i ciepłej kolorystyce. Drewniane meble pięknie współgrają z belami przy wejściu i na suficie, tworząc rustykalny klimat.

Pokój dziecięcy

Także pokój dziecięcy utrzymany został w tym samym stylu. Jest kontynuacją gołych, ceglanych ścian i sufitu z belek, zdołał jednak zachować dziecięcą radość, dzięki uroczym meblom i przyjemnym dekoracjom.

Jakie jeszcze elementy vintage widzielibyście w swoich wnętrzach?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu