Przemiana zwykłego ogrodu w oazę relaksu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przemiana zwykłego ogrodu w oazę relaksu

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
od freiraumgestalter.com
Loading admin actions …

Czasami bywa tak, że wraz z biegiem czasu aranżacja danej przestrzeni zwyczajnie przestaje nam się podobać, bądź traci na swojej funkcjonalności. W takich wypadkach potrzebna jest natychmiastowa interwencja! Tylko dzięki niej można tchnąć nowe życie do konkretnej strefy. Nasi profesjonaliści podjęli się zadania przemiany nudnego ogrodu w prawdziwą oazę relaksu. Dzięki swojej pomysłowości oraz bogatemu doświadczeniu udało im się stworzyć takie miejsce, które w pełni zaspakaja wszystkie potrzeby właścicieli. Koniec z nieodpowiednim zagospodarowaniem przestrzeni i nudnym trawnikiem. Teraz naprawdę jest gdzie wypocząć – zobaczcie sami!

Przed: zwykły trawnik

Tak prezentował się ten ogród zanim nasi fachowcy przystąpili do działań. Jak możecie zauważyć znajdował się tutaj duży trawnik, który w żaden sposób nie był zagospodarowany. Co więcej, po nagłym, ulewnym deszczu, niemożliwe było korzystanie z tej strefy. Nasi specjaliści postanowili to zmienić, o czym już za chwilę przekonacie się sami.

Przed: mały taras

Wcześniejszy taras nie posiadał zbyt dużych rozmiarów. Znalazło się tutaj miejsce dla niewielkiego, drewnianego stolika oraz czterech krzeseł. Wszystko zorganizowane było na zaledwie 13,5 metrach kwadratowych, które nie spełniały współczesnych wymagań dotyczących spędzania czasu pod gołym niebem. Na szczęście nasi architekci mieli na tą przestrzeń dobry pomysł. 

Po: wielka przemiana

Tak dzisiaj prezentuje się przestrzeń, której wcześniejszą odsłonę mieliśmy okazję oglądać przed chwilą. Przemiana jest ogromna! Znaczna część starego tarasu oraz trawnika została zastąpiona drewnianymi deskami, które są niezwykle trwałe i posiadają niską skłonność do deformacji, czy też pękania, dlatego są idealne do stosowania na zewnątrz. Obecnie taras zajmuje aż 40 metrów kwadratowych, co pozwala na prawdziwie komfortowy wypoczynek.

Po: przestrzeń do wypoczynku

Nowy taras jest dokładnie tym, czego oczekiwali od niego właściciele. Cała przestrzeń umożliwia teraz organizację spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Nie od dziś wiadomo, że nie ma nic lepszego w ciepłe, letnie dni, jak wspólne biesiadowanie przy grillu! Nowe meble ogrodowe są znacznie wygodniejsze od poprzednich, co jest zdecydowanym plusem tej strefy. Niezbędnym było wprowadzenie również specjalnego parasola, który o wiele lepiej chroni przed słońcem, niż poprzedni, który tutaj się znajdował.

Po: swobodna atmosfera

W tak zaaranżowanej przestrzeni, każdy może się czuć swobodnie. Nasi specjaliści nie zapomnieli również wprowadzić tutaj dodatkowych roślin w ciekawych donicach, które dodają temu miejscu pozytywnej energii. Warto podkreślić, że wybrane deski podłogowe pozwalają cieszyć się tą strefą niezależnie od pogody. Nawet przy wysokich temperaturach można po nich chodzić boso, nie parząc sobie stóp! Wprowadźcie to rozwiązanie do swojego ogródka, a na pewno nie będziecie żałować!

Szukacie innych przykładów niezwykłych aranżacji? Sprawdźcie koniecznie:

Luksusowy dom w najlepszym wydaniu

Chcielibyście posiadać taki taras?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu