Elektryka – co warto wiedzieć o cenach usług?

Ad
Press profile homify Press profile homify
Elektryka - co warto wiedzieć o cenach usług?, Press profile homify Press profile homify Balkon
Loading admin actions …

Prace przy instalacji elektrycznej należą do tych, których w większości przypadków nie jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Większość z nas nie posiada bowiem stosownych uprawnień, ale również wiedzy i doświadczenia, które pozwoliłoby na przeprowadzenie tych robót w zgodzie z przyjętymi standardami. W takich przypadkach jesteśmy zmuszeni skorzystać z pomocy elektryka. Sprawdźmy, co warto wiedzieć na temat cen usług elektrycznych w 2023 roku!


Ceny usług elektryka

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do tego, że z prądem nie ma żartów. Wszelkie prace związane z instalacją elektrycznym powinniśmy od razu przekazywać fachowcom. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo oraz o to, aby instalacja była sprawna i wykonana zgodnie z przepisami. Niestety, wszystko to wiąże się z koniecznością poniesienia opłat, których wysokość jest uzależniona od wielu różnych czynników. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej!  


Od czego zależy cena usług elektrycznych?

Zakres pracy elektryka jest niezwykle szeroki, począwszy od zwykłej kontroli stanu instalacji elektrycznej, poprzez montaż gniazdek i oświetlenia, kończąc na kompleksowym montażu nowej instalacji. Na koszt usług elektryka wpływa więc w szczególności zakres prac, jakie wykonuje oraz stopień ich trudności. Inne będzie bowiem wynagrodzenie za zwykły monitoring sieci, a jeszcze inne za wymianę całej instalacji czy też pociągnięcie wszystkich przewodów od podstaw. Trzeba też podkreślić, że cennik usług elektrycznych nie jest w żaden sposób odgórnie regulowany, a więc nie mamy tutaj do czynienia z ustawowymi widełkami. Każdy elektryk, zarówno działający na własny rachunek, jak i zatrudniony u kogoś, może ustalać własne ceny, a to od klientów zależy, czy będą w stanie tyle zapłacić. Znaczenie ma tutaj też to, jakie uprawnienia, kwalifikacje i doświadczenie posiada fachowiec, jak i lokalizacja, w której działa, a więc to, czy mowa o niewielkiej miejscowości, czy dużym, np. wojewódzkim mieście. 


Ile kosztuje usługa elektryka?

Elektrycy zazwyczaj dzielą swoje usługi na kilka kategorii, w tym wykonanie przyłącza, całej instalacji, pomiary elektryczne, naprawę instalacji oraz prace wykończeniowe oraz montażowe. Przyjmuje się, że obecnie podłączenie średniej wielkości domu do prądu to wydatek rzędu od 3000 do nawet kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od metrażu. Cena za podłączenie gniazdka lub światła to z kolei od 20 do nawet 100 zł od jednego punktu. Koszt przeglądu instalacji zależny jest od liczby pomiarów, jak i rodzaju używanego sprzętu. Najczęściej wynosi jednak od kilkuset do nawet 1500 zł za podstawową kontrolę. 


Jak znaleźć dobrego elektryka?

Obecnie sprawdzonego elektryka najlepiej szukać online, na specjalistycznych serwisach ogłoszeniowych takich jak https://www.oferteo.pl/elektrycy czy https://www.ekspertbudowlany.pl/zlecenia/elektryczne. Wybór jest szeroki, a każdego dnia pojawiają się oferty od kolejnych elektryków. Kluczowe jest znalezienie usługi, która spełni nasze potrzeby, a cena zmieści się w granicach możliwości finansowych. Najlepiej porównać jak najwięcej ofert, a w razie pytań czy wątpliwości skontaktować się bezpośrednio z elektrykiem i omówić szczegóły współpracy. 


Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu