Fascynujące połączenie architektury i wody

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Fascynujące połączenie architektury i wody

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Minimalistyczne domy od homify Minimalistyczny
Loading admin actions …

Nasz dzisiejszy artykuł będzie dotyczył niezwykle efektownej, minimalistycznej budowli powstałej na Ibizie, zaprojektowanej przez specjalistów z MG&AG.Arquitectos. Dom wyróżnia się doskonałym połączeniem architektury budynku oraz wszechmocnego żywiołu jakim jest woda. Do stworzenia tej niezwykłej budowli wykorzystano dużo betonu, a także szkła, które odbija naturalny krajobraz, tworząc tym samym ciekawą i wyrazistą kompozycję. Ten dom to nie tylko luksusowa propozycja dla nowoczesnych osób, ale także fascynująca konstrukcja, która potrafi zachwycić nawet najbardziej wybrednego znawcę współczesnej architektury! Zapraszamy do wspólnego zwiedzanie tej niezwykłej posiadłości!

Fasada

Minimalistyczne domy od homify Minimalistyczny

Jasna kolorystyka fasady doskonale komponuje się z błękitem nieba oraz przeźroczyście czystą wodą, w której odbija się cały krajobraz. Dzięki temu nie potrzebuje żadnych dodatkowych ozdobnych elementów, które uatrakcyjniłyby wygląd elewacji. Krystalicznie czysta woda, piękna, zadbana zieleń wokół, szklane ściany oraz śnieżnobiała fasada prezentują się luksusowo, stylowo i wytwornie. 

Interesujące przejście

Minimalistyczne domy od homify Minimalistyczny

Przejście między domem, a tarasem prezentuje się bardzo ciekawie i pomysłowo. Woda rozciąga się wokół domu, co daje bardzo wyrazisty i atrakcyjny efekt. W ten sposób można odnieść wrażenie, że dom znajduje się na wyspie. Duże okna dają nam możliwość zintegrowania się z przestrzenią zewnętrzną, dzięki czemu tworzy nam się przestronne i przejrzyste wnętrze. 

Ogród

Minimalistyczne domy od homify Minimalistyczny

Minimalistyczny budynek zdecydowano się ozdobić palmami, które dodały egzotycznego klimatu posiadłości. Charakterystyczna zieleń zdefiniowała dom jako elegancki i dyskretny, utrzymany w stylu śródziemnomorskim. Ciepłe odcienie flory nadały posiadłości bardziej domowego, przytulnego charakteru, poza tym stanowią ciekawą kontrę do śnieżnobiałej elewacji. 

Korytarz

Minimalistyczny korytarz, przedpokój i schody od homify Minimalistyczny

Czarna, błyszcząca podłoga w korytarzu prezentuje się bardzo elegancko i stylowo, w połączeniu z bielą nadaje wnętrzu klasycznego wyglądu i ponadczasowej estetyki. Czerń jest bardzo ryzykownym kolorem, zwłaszcza w przedpokoju, jednak w tym przypadku można było wykorzystać ciemną kolorystykę, ponieważ wnętrze jest bardzo przejrzyste i jasne. Błyszcząca nawierzchnia podłogi dodaje trójwymiarowości i głębi przestrzeni. W ten sposób całość prezentuje się bardziej wyraziście. 

Kuchnia

Minimalistyczna kuchnia od homify Minimalistyczny

Błyszcząca podłoga to element rozpoznawczy tej rezydencji, pojawia się niemalże w każdym pomieszczeniu, w kuchni również. Meble kuchenne utrzymane są w bardzo nowoczesnym i eleganckim odcieniu. Fronty szafek kuchennych imitują bowiem drewno, dzięki czemu całość prezentuje się atrakcyjnie i niebanalnie. 

Jadalnia

Minimalistyczny salon od homify Minimalistyczny

Z jadalni rozpościera się nieprawdopodobny widok, który jest główną ozdobą tej przestrzeni. Podstawowym elementem jest lekki, subtelny stół wykonany ze szkła, dzięki czemu mebel prezentuje się subtelnie. Wokół stołu ustawiono białe krzesła jadalniane, natomiast nad stołem możemy podziwiać nowoczesne, nieco industrialne oświetlenie. 

Salon

Minimalistyczny salon od homify Minimalistyczny

Nie zaskoczymy Was, jeśli powiemy, że w salonie panuje jasna, śnieżnobiała kolorystyka. Większość mebli została właśnie w tym odcieniu utrzymana. Całość zestawiono w krwisto czerwonym dywanem, który podkreśla energiczny i żywiołowy charakter wnętrza. Duża ilość przeszkleń oraz niestandardowych elementów konstrukcji dodaje dynamiki i atrakcyjnego wyglądu. W ten sposób całość prezentuje się bardzo kreatywnie i fascynująco. 

Sypialnia

Minimalistyczna sypialnia od homify Minimalistyczny

W sypialni na pierwszy plan wysuwa się przeszklony prysznic, dosyć niestandardowy element wyposażenia tej przestrzeni, jednak coraz częściej wykorzystywany w nowoczesnych projektach domów. Za matową ścianą znajduje się pozostała część łazienki, w ten sposób architekt oddzielił tę intymną przestrzeń od klimatycznej i kameralnej sypialni. Oczywiście nie mogło zabraknąć białej kolorystyki, tak więc ściany oraz wyposażenie sypialni utrzymane są w tym właśnie odcieniu. Kontrę stanowi ciemne drewno, które wykorzystano w postaci dodatkowych elementów aranżacji wnętrza. Całość prezentuje się schludnie i minimalistycznie, jak cały dom, który został zaprojektowany przez architektów z pracowni MG&AG.Arquitectos.

Co myślicie o tym stylowym projekcie? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu