5 niesamowitych domów w zgodzie z naturą! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

5 niesamowitych domów w zgodzie z naturą!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Vida de Vila Nowoczesny
Loading admin actions …

Świat zdaje się bez ustanku biec naprzód i chociaż nieustanny postęp technologiczny nie zawsze idzie on w parze z polepszeniem jakości naszego życia. Zwłaszcza mieszkańcy dużych miast skarżą się na stres związany z życiem w domach z betonu. Coraz częściej pojawiają się głosy o konieczności powrotu do korzeni, do natury. 

Naprzeciw tym potrzebom wychodzą współcześni architekci, proponujący rozwiązania nie tylko szanujące środowisko, ale także projekty budynków wspaniale z nim zintegrowanych wizualnie. W wnętrzu takich konstrukcji czujemy się, jakbyśmy wciąż przebywali na świeżym powietrzu – wrażenie to jest bezcenne szczególnie dla tych, którzy wcześniej dusili się w centrach zanieczyszczonych miast. Na homify nieraz już pokazywaliśmy Wam fantastyczne rezydencje na przedmieściach, będące właśnie spełnieniem marzeń takich osób. Przypomnijmy chociażby podwarszawską Podmiejską elegancję!

Jeśli i Wy czujecie potrzebę takiej drastycznej zmiany, ten artykuł powstał z myślą właśnie o Was! Kto wie, może dla kogoś stanie się ostatecznym impulsem do przeprowadzki? Nie przedłużając, zapraszamy Was na spacer po pięciu wyjątkowych domach, w których żyje się w harmonii z naturą! Na koniec przygotowaliśmy niespodziankę…

1. Jak wtopić się w równinę

Kiedy myślimy o domu idealnie dopasowanym do krajobrazu, wyobrażamy sobie może rezydencję na zboczu góry, w jaskini… co jednak z równinami, na których każda konstrukcja będzie się przecież wyróżniać? Odpowiedź przynosi nam dzisiaj fantastyczny projekt od holenderskiego studia Hamhuis Architecten. Dwuspadowy dach wygięto, jakby go rozrywając. Ma teraz formę o wiele bardziej naturalną, zwłaszcza, że pokryto go… trawnikiem! Kiedy całkowicie się zazieleni, będzie tworzył przedłużenie ogrodu.

Drewno we wnętrzu

Znajdujemy się teraz we wnętrzu tej zaskakującej konstrukcji, a konkretnie w miejscu rozdarcia się dachu. Doskonale widać, jak ten oryginalny plan pozwolił na wspaniałe doświetlenie przestrzeni. Także wystrój pomaga mieszkańcom żyć w harmonii z naturą. Drewniane meble oraz wykończenia to gwarancja dobrego samopoczucia i eleganckiego, przytulnego wnętrza.

2. Jeden z tarasów zbocza

Dom z powyższego zdjęcia mógłby zostać uznany z daleka za kolejny z tarasów opadającego zbocza góry. Tutaj również zaproponowano trawnik na dachu, jednak jest on płaski. Pozwala to na wykorzystanie go w charakterze tarasu i w tym krajobrazie doskonalej kamufluje dom. Zwróćmy także uwagę na widoczne w głębi panele słoneczne. Życie w harmonii z naturą to nie tylko estetyka i nieziemskie widoki – to także codzienne dbanie o planetę poprzez ekologiczne rozwiązania: ograniczenie zużycie energii elektrycznej oraz wody czy właśnie użycie energii odnawialnych.

Panoramiczne okno

Dom pięknie wkomponowany w krajobraz to zazwyczaj gwarancja pięknych widoków. Nie inaczej jest i tutaj! Widok na okoliczne budynki przeplatane lasem oraz na góry w oddali z pewnością rekompensuje dalekie dojazdy. Aby móc w pełni cieszyć się wyjątkowym usytuowaniem rezydencji, architekci zaproponowali imponujące horyzontalne przeszklenie. W zimne dni możemy położyć się na ławie pod nim i zapomnieć, że jesteśmy zamknięci w środku budynku. A gdy pogoda dopisuje, czeka na nas przestronny taras wyłożony drewnem.

3. Kamuflaż na szczycie

Ze zboczu wzgórza przenosimy się na szczyt! Przyzwyczajeni jesteśmy do imponujących, luksusowych konstrukcji wieńczących pagórki. Tutaj jednak właścicielom zależało na budowli eleganckiej i dyskretnej. Wspaniale wtapia się ona w zieleń krajobrazu dzięki wykorzystaniu naturalnego kamienia oraz drewna na fasadzie. Jedynie proste linie nowoczesnej bryły zdradzają nam, że za drzewami chowa się wyjątkowy dom.

Widoki jak z bajki

Usytuowanie rezydencji na szczycie wzgórza zapewniło niesamowite widoki. Tym piękniejsze, że uwaga! Znajdujemy się na skraju argentyńskiej dżungli! Z tej perspektywy wydaje się ona być naszym prywatnym ogrodem. Takie otoczenie z pewnością ma wspaniały wpływ na nasze samopoczucie, sprzyja bowiem wyciszeniu oraz pokorze w obliczu wspaniałości natury. Zanim przejdziemy dalej, zwróćmy jeszcze uwagę na rząd ogromnych przeszkleń oraz na detal naturalnego kamienia fasady.

4. Nie tylko nowoczesność

Jeśli nie znajdujemy się wśród licznego grona miłośników nowoczesnej architektury – nic straconego! Klasyka, styl rustykalny oraz wiejski także mogą stworzyć konstrukcje wspaniale wpisujące się w naturalny krajobraz. Powyżej przedstawiamy Wam egzotyczny przykład tym razem z dżungli brazylijskiej. Wykorzystanie naturalnych, tradycyjnych materiałów wspaniale kamufluję imponującą bryłę w gąszczu drzew, a jasny kolor fasady stapia się z błękitem nieba. Nasz wzrok przyciąga także basen, w którego tafli odbijają się korony drzew. Oto definicja luksusu w środku buszu!

Granice zacierają się

We wnętrzu rezydencji panuje przyjemny eklektyzm. Tradycyjny dach wspaniale komponuje się z nowoczesnymi schodami, industrialnymi lampami oraz sztuką ludową. Chyba każdy jednak się zgodzi, że głównym bohaterem tej sceny jest widok z okna! Aby jeszcze bardziej podkreślić zacieranie się granic pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem wstawiono okna obrotowe. Efekt zachwyca!

5. Szopa?

Wiejskie domy od homify Wiejski

Na koniec obiecaliśmy Wam niespodziankę – oto ona! Z tej perspektywy wydaje się ona być nowoczesną szopą o dwuspadowym dachu. Ceglany próg prowadzi do uchylonych drzwi, kryjącymi magazynek z najpotrzebniejszymi sprzętami. Jednak już z tej perspektywy zauważyć możemy intrygujący szklany dach w głębi…

Niespodzianka!

Wiejskie domy od homify Wiejski

Czy ktoś z Was spodziewał się znaleźć tutaj sypialnię? Jest ona całkowicie przeszklona, zapewnia wypoczynek na łonie natury z odrobiną luksusu tylko dla najodważniejszych. Można powiedzieć, że to pięciogwiazdkowy transparentny namiot. Pomysły profesjonalistów homify nie przestają nas zaskakiwać!

Zdecydowalibyście się spędzić noc w tej przeszklonej sypialni?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu