Polska kostka w nowej odsłonie! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Polska kostka w nowej odsłonie!

Alicja Olko Alicja Olko
Cyryl House 360 Nowoczesne domy od ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ARCHITEKT Nowoczesny
Loading admin actions …

Domy typu polska kostka to typowy architektoniczny wykwit PRL-u. Mnóstwo takich budynków składa się na nasz rodzimy krajobraz architektoniczny. Choć w większości przypadków nie spełniają one wymagań współczesności- zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym- to jednak wciąż stanowią główny typ domów, zwłaszcza na tradycyjnych osiedlach.

Architekt Łukasz Ładziński zaprojektował dom, który wpisał się w okoliczną zabudowę, ale przeniósł koncept polskiej kostki na wyższy architektonicznie poziom. Budynek przez niego stworzony cechuje kubistyczna forma, proste, klarowne linie oraz śnieżnobiała fasada. Wszystko to sprawia, że całość jawi się nowocześnie i stylowo. Obejrzyjcie z nami cały projekt!

Widok od strony ulicy

Główną ideą, przeświecającą temu projektowi, było stworzenie domu uporządkowanego i harmonijnego, wyróżniającego się tym samym na tle chaotycznej okolicy. Stąd też prosta, kubistyczna forma, i klarowne linie budynku. Część z garażem wysunięta została nieco do przodu, aby zapewnić jak najdogodniejsze warunki akustyczne mieszkańcom domu- odizolować przestrzeń mieszkalną od hałasu dochodzącego z ulicy. Nieliczne od tej strony okna czynią budynek nieco bardziej niedostępnym i zamkniętym. Wszystko to dla jak największego komfortu i zwiększenia poziomu intymności życia mieszkańców.

Widok od strony ogrodu

Z tyłu domu znalazło się miejsce na ogród. Po tej stronie dom otwiera się nieco bardziej na otoczenie, a to za sprawą liczniejszych przeszkleń. Wielkopowierzchniowe przesuwane szklane drzwi na parterze pozwalają na swobodne przejście z wnętrza domu na ogród.

Nowoczesna kuchnia

Biała kuchnia jest nowoczesna, ale i wygodna w użytkowaniu. Blat kuchenny, oddzielający jej obszar od pozostałej części strefy dziennej, pełni rolę nie tylko powierzchni roboczej, ale i stołu. Klimatyczne oświetlenie i niestandardowe dodatki przełamują monochromatyczność bieli, nadając tej kuchni wyjątkowego charakteru.

Swobodne przejścia

Pomiędzy salonem, aneksem jadalnym i kuchnią można się swobodnie i z łatwością przemieszczać. Przestrzeń jest relatywnie duża, otwarta, a dodatkowo zaaranżowana w sposób komfortowy i przemyślany. Duże okna doświetlają wnętrze z dwóch stron. Dla większego poziomu prywatności przesłonić można je długimi, białymi zasłonami. Na całości powierzchni strefy dziennej mamy wspaniały, ciemny parkiet z drewna, dodający temu wnętrzu elegancji i szyku.

Jasny salon

Obszar salonu jest jedną ze stref otwartej przestrzeni dziennej zlokalizowanej na parterze. Znajduje się on tuż przy oknie, co sprawia, że korzysta z hojnie wpadającego przez nie naturalnego światła. Także wysoki sufit sprawia, że pomieszczenie to jest jasne i przestronne. Białe powierzchnie ścian doskonale komponują się z ciemnym drewnem parkietu. Salon zaaranżowano nowocześnie, ale i przytulnie- czekoladowa, miękka kanapa, oraz dodatki i dekoracje czynią z niego miejsce przyjemne i domowe.

Antresola

Druga kondygnacja w formie antresoli to ciekawy zabieg architektoniczny w tym wnętrzu. Dzięki temu parter jest lepiej oświetlony, korzystając także z naturalnego światła wpadającego przez okna na piętrze. Wysoki sufit pozwolił na zainstalowanie designerskich lamp na długich kablach. Szklane balustrady dodatkowo potęgują wrażenie jasności o wolnej przestrzeni.

Na piętrze

Strefa prywatna mieszkańców, z sypialniami, garderobą i łazienką, zlokalizowano na piętrze. Przestrzenią łączącą te pomieszczenia jest korytarz. Także tutaj dostrzegamy parkiet z ciemnego drewna. Liczne rośliny wprowadzają do tych wnętrz naturalność, stając się ich piękną dekoracją. Stylowy fotel to nie tylko modny dodatek, ale także doskonałe miejsce na krótki odpoczynek.

Jeżeli podobają się Wam takie domy, obejrzyjcie inny budynek w podobnym stylu w Katalogu Inspiracji Jak mieszkać nowocześnie i elegancko?

Jak Wam się podoba ten dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu