7 sensacyjnych ścian ogrodowych!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 sensacyjnych ścian ogrodowych!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Imativa Arquitectos, Nowoczesny
Loading admin actions …

Ogród jest przestrzenią, o której marzy chyba każdy, jednak nie wszyscy możemy sobie na tego typu komfort pozwolić. Bardzo często decyduje o tym czynnik finansowy, bowiem odpowiedniej wielkości zielony teren to nie lada wydatek. Ceny za metr działki w mieście osiągają zawrotne stawki, a my często musimy się liczyć ze wścibskimi sąsiadami mieszkającymi tuż obok nas. Co zrobić, aby odizolować się od i poczuć kameralny klimat naszej prywatnej przestrzeni? Dziś chcielibyśmy zaprezentować Wam bardzo ciekawe i efektowne rozwiązanie, które z pewnością wpadnie w oko zdecydowanej większości. Mowa o ścianach ogrodowych, czyli wszelkiego rodzaju murach, płotach itp. które wydzielają nasz teren działki. Zobaczcie jak stylowo i oryginalnie można zaaranżować je, tak by nadawały charakteru naszej zielonej przestrzeni. Oto 7 najciekawszych pomysłów!

1. Struktura

Ściany z naturalnego kamienia zawsze prezentują się bardzo elegancko, wyraziście i efektownie. Oczywiście zaaranżowanie tego typu ściany wymaga dużo więcej pracy i wytrwałości, jednak efekt końcowy jest zdecydowanie tego wart. W tym przypadku zdecydowano się wykorzystać kamienie o różnym kształcie i kolorystyce, co w końcowej fazie dało efekt bardzo dynamiczny, oryginalny i niebanalny. Kamienna ściana na pewno zapewni nam prywatność, a co najważniejsze będzie stanowiła stylowy element ogrodu. 

2. Żywa ściana

Jeżeli pragniecie efektu bujnej, gęstej zieleni to propozycja stworzenia żywej, zielonej ściany jest właśnie dla Was. To jej zaaranżowania możecie wykorzystać np. bluszcz, winorośl, a także inne rośliny pnączy, które otulą Waszą ścianę żywą, soczystą zielenią. Osobom bardziej niecierpliwym proponujemy ogród wertykalny, czyli szybki i efektowny sposób na ożywienie pustej ściany. Tego typu rozwiązanie doskonale nadaje się nie tylko do ogrodu, ale także i do wnętrza naszego mieszkania, np. do łazienki nadając jej w ten sposób nastrojowego i zrównoważonego charakteru. Ogród wertykalny to zdecydowanie jeden z najbardziej kreatywnych i stylowych pomysłów!

3. Iluminacja

Projekty,  Taras zaprojektowane przez Moda Interiors, Nowoczesny
Moda Interiors

​Alfresco, Outdoor Living, Patio, Deck by Moda Interiors, Perth, Western Australia

Moda Interiors

Propozycja widoczna powyżej to bardzo kreatywny i elegancki pomysł, który doskonale podkreśla wyrafinowany i elegancki charakter naszego ogrodu. Wystarczy zamontować odpowiednie oświetlenie punktowe, które będzie uwydatniało wybrane przez nas części ogrodu, np. rozgałęzione drzewo czy rzeźbę ogrodową. Pomysłów jest wiele, a efekt końcowy gwarantuje Wam bardzo ciekawą i przykuwającą wzrok kompozycję. 

4. Klasyka

Projekty, {:asian=>"azjatyckie", :classic=>"klasyczny", :colonial=>"kolonialny", :country=>"wiejskie", :eclectic=>"eklektyczny", :industrial=>"przemysłowy", :mediterranean=>"śródziemnomorski", :minimalist=>"minimalistyczny", :modern=>"nowoczesny", :rustic=>"rustykalny", :scandinavian=>"skandynawski", :tropical=>"tropikalny"}  zaprojektowane przez Sylvan Studio,
Sylvan Studio

Barn Conversion Garden After

Sylvan Studio

To zdjęcie jest doskonałym przykładem na to, że nie zawsze trzeba kombinować i szukać oryginalnych, kreatywnych rozwiązań, by stworzyć przytulną, zieloną przestrzeń. Ogród utrzymany został w stylu angielskim, a charakteru dodała mu ceglana, naturalna ściana. Dzięki niej całość stała się bardziej zintegrowana, zrównoważona i harmonijna. 

5. Drewniany panel

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Gullaksen Architects, Śródziemnomorski
Gullaksen Architects

Moroccan style garden

Gullaksen Architects

W mieście bardzo trudno o odrobinę prywatności, zewsząd otoczeni jesteśmy oknami naszych sąsiadów, którzy bez przerwy zerkają i podglądają. Niestety, taka już nasza natura, jednak rozwiązaniem na tego typu sytuacje może okazać się wysoki, drewniany panel. Doskonale odseparuje nas i zapewni kameralny klimat. Co więcej zestawienie brązowego, naturalnego drewna z soczystym odcieniem żywej zieleni dodaje energii, harmonii i równowagi do naszej prywatnej przestrzeni. 

6. Ściana w wersji artystycznej

Projekty,   zaprojektowane przez Kreoo, Nowoczesny Marmur
Kreoo

Swimming Pool wallcovering and seats

Kreoo

Ten projekt to dowód na to, że ściana w ogrodzie może również pełnić funkcję sztuki ogrodowej. Duża, zdobiona ściana utrzymana w stonowanej kolorystyce idealnie sprawdzi się w roli dzielnika, czyli ściany izolującej naszą przestrzeń od przestrzeni sąsiada, a także jako element skupiający uwagę. Ciekawy, kolorowy wzór doda charakteru i osobowości naszemu ogrodowi, dzięki czemu miejsce będzie bardziej wyraziste i niestandardowe. 

7. Płot akustyczny

Ogrodzenie akustyczne : styl , w kategorii Ogród zaprojektowany przez Ogrodzenia PCV,Klasyczny
Ogrodzenia PCV

Ogrodzenie akustyczne

Ogrodzenia PCV

Ostatnia propozycja jest skierowana do osób, którym szczególnie przeszkadzają różnego rodzaju odgłosy, hałasy niosące się z ulicy czy okolicy. Produkt ten został stworzony z myślą o ochronie człowieka przed szkodliwym wpływem hałasu komunikacyjnego czy przemysłowego. To doskonałe rozwiązanie, które łączy w sobie nie tylko funkcjonalność, ale także walory estetyczne, pozwalające stworzyć zacisze w swoim ogrodzie. Wszystkich zainteresowanych produktem odsyłamy do naszej zakładki ogrodzenia i bramy!

Który z pomysłów moglibyście wykorzystać w swoim ogrodzie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu