Przed i Po: Metamorfoza mieszkania w Cieszynie | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przed i Po: Metamorfoza mieszkania w Cieszynie

homify.Pl homify.Pl
METAMORFOZA MIESZKANIA W CIESZYNIE Nowoczesny salon od 3D STUDIO Nowoczesny
Loading admin actions …

Remont mieszkania to nie lada wyzwanie, szczególnie jeżeli mamy do czynienia z niewielkim, nieustawnym mieszkaniem w bloku. Jednak mając u boku odpowiednich specjalistów możemy spodziewać się wspaniałych rezultatów! 

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam rezultaty pracy architektów z 3D STUDIO nad pewnym niepozornym mieszkaniem w Cieszynie. To, co kiedyś było przytłaczające i zbyt krzykliwe, dziś zdumiewa przestronnością i urokiem. Na dowód mamy zdjęcia!

​Przed: Łazienka z innej epoki

ŁAZIENKA PRZED REMONTEM Klasyczna łazienka od 3D STUDIO Klasyczny
3D STUDIO

ŁAZIENKA PRZED REMONTEM

3D STUDIO

Łazienka przed remontem nie wyglądała najgorzej, ale była bardzo ciemna i sprawiała wrażenie ciasnej. Wszystko za sprawą wykończenia ciemnozielonymi kafelkami i braku pomysłu na jej ustawienie. Taka łazienka pewnie zadowoliłaby niejedną osobę jeszcze kilka dekad temu, jednak nasi specjaliści postanowili wprowadzić do niej ducha nowoczesności.

​Po: Łazienka pełna elegancji

ELEGANCKA ŁAZIENKA Z CZARNYMI WSTAWKAMI- PO REMONCIE Nowoczesna łazienka od 3D STUDIO Nowoczesny
3D STUDIO

ELEGANCKA ŁAZIENKA Z CZARNYMI WSTAWKAMI- PO REMONCIE

3D STUDIO

Po remoncie łazienka jest nie do poznania. Całkowicie zmieniono układ mebli i elementów wyposażenia sanitarnego. Tradycyjny prysznic zastąpiono całkowicie oszklonymi drzwiami z podstawą brodzika posadzkowego. Zmieniła się również kolorystyka pomieszczenia. Teraz panuje tu jasność złamana czarnymi wstawkami w postaci ramy lustra i elementów mebli. Całość prezentuje się niezwykle elegancko i szykownie.

​Przed: Krzykliwy i zamknięty salon

SALON PRZED REMONTEM Klasyczny salon od 3D STUDIO Klasyczny
3D STUDIO

SALON PRZED REMONTEM

3D STUDIO

W naszych Katalogach Inspiracji często zwracamy uwagę na kolor i ustawność pomieszczeń. Chyba wszyscy się zgodzą, że i w tym przypadku trzeba powiedzieć kilka słów na ten temat. Salon przed remontem był mało funkcjonalny, oddzielony od reszty mieszkania i dość przytłaczający. Kolor na ścianach mógłby być świetnym wyborem jako element wykończenia, ale nie położony na całej powierzchni ścian. Tak krzykliwy kolor wprowadza nerwową i mało przyjemną atmosferę do wnętrza pomieszczenia, w którym mieszkańcy powinni być w stanie się zrelaksować.

​Po: Przytulny salon z aneksem kuchennym

SALON Z ANEKSEM KUCHENNYM- PO REMONCIE Nowoczesny salon od 3D STUDIO Nowoczesny
3D STUDIO

SALON Z ANEKSEM KUCHENNYM- PO REMONCIE

3D STUDIO

Wydaje się, że patrzymy na zupełnie inne mieszkanie. Krzykliwe kolory zostały zastąpione przyjemnymi odcieniami brązu i beżu, a po ścianie dzielącej salon od kuchni pozostała jedynie belka pod sufitem. Efekt prac architektów jest powalający!

Połączenie salonu z jadalnią i aneksem kuchenny sprawia, że cała przestrzeń jest o wiele bardziej funkcjonalna i przytulna. Aranżacja jest niezwykle spójna, elegancka, ale również bardzo przytulna. Zwróćmy uwagę na dywanik pod stolikiem kawowym. Taki element dekoracyjny idealnie sprawdza się w otoczeniu brązów i beżu.

​Przed: Wrota piekieł

PRZEDPOKÓJ PRZED REMONTEM Klasyczny korytarz, przedpokój i schody od 3D STUDIO Klasyczny
3D STUDIO

PRZEDPOKÓJ PRZED REMONTEM

3D STUDIO

Klaustrofobicznyprzedpokój wytapetowany lawą – to jedno zdanie chyba oddaje charakter tego pomieszczenia. Wchodząc do mieszkania jedyne na co mamy ochotę to odwrócić się na pięcie i wyjść. Przedpokój przed remontem nie był ani funkcjonalny, ani ładny. Wybór ciemnych tapet tylko pogorszył wygląd przedpokoju. Panuje tu ponura i przygnębiająca atmosfera. Czym prędzej opuśćmy to miejsce i zobaczmy w jaki sposób poradzili sobie z nim nasi architekci.

​Po: Przedpokój z lustrem i panelami 3D

PRZEDPOKÓJ I HOL Z LUSTREM- PO REMONCIE Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od 3D STUDIO Nowoczesny
3D STUDIO

PRZEDPOKÓJ I HOL Z LUSTREM- PO REMONCIE

3D STUDIO

Wow… Ten przedpokój połączony z holem prezentuje zupełnie nową jakość. Dzięki połączeniu przedpokoju z holem prowadzącym wgłąb mieszkania mamy wprowadzono tu dużo przewiewności. Zwróćmy też uwagę na wykorzystanie luster! W tym przedpokoju nie było miejsca na wieszaki i półki, więc zdecydowano się na dużą szafę z przesuwnymi drzwiami, na których zamontowano wysokie lustra. Pomieszczenie zostało optycznie bardzo powiększone i rozjaśnione. Nietuzinkowe jest również wykorzystanie paneli 3D w bieli. Zarówno wybór jasnego koloru, jak i bardzo wyraźna faktura paneli wprowadza w to pomieszczenie dużo życia i zabawy.

Przed: Sypialnia z nutką… grozy

SYPIALNIA PRZED REMONTEM Klasyczna sypialnia od 3D STUDIO Klasyczny
3D STUDIO

SYPIALNIA PRZED REMONTEM

3D STUDIO

W tak wystylizowanej sypialni ciężko byłoby się zrelaksować i odpocząć, a jeszcze ciężej z rana zmotywować się do wstania i cieszenia się życiem. Mamy tu do czynienia z bardzo niefortunnym doborem kolorów – zimny, niebieski kolor na ścianach wprowadza chłodną, nieprzyjemną atmosferę. Wygląda jednak na to, że właściciele chcieli przełamać smutną aurę dekorując ściany płytami winylowymi. Ciekawy pomysł, lecz tu się nie sprawdził.

​Po: Luksus dużego łóżka

MAŁA SYPIALNIA Z DUŻYM ŁÓZKIEM- PO REMONCIE Nowoczesna sypialnia od 3D STUDIO Nowoczesny
3D STUDIO

MAŁA SYPIALNIA Z DUŻYM ŁÓZKIEM- PO REMONCIE

3D STUDIO

Sypialnia po remoncie nabrała zupełnie innego dźwięku. Mamy przed sobą niewielką, ale bardzo przyjemnie zaaranżowaną sypialnię, w której głównym elementem jest ogromne łóżko. Nikt nie pogardziłby wypoczynkiem w królewskim łożu. To jednak nie jedyny element dekoru, który rzuca się nam w oczy. Tak jak w pozostałych pomieszczeniach, tak i w sypialni postawiono na jasne i ciepłe kolory wprowadzające przyjemną i przytulną atmosferę. W sypialni, na jednej ze ścian pojawia się również bardzo ciekawa tapeta. Dzięki użyciu takiego elementu w pomieszczeniu nie ma mowy o nudzie.

​Przed: Mało zachęcający pokój gościnny

GABINET Z KANAPĄ DLA GOŚCI PRZED REMONTEM Klasyczne domowe biuro i gabinet od 3D STUDIO Klasyczny
3D STUDIO

GABINET Z KANAPĄ DLA GOŚCI PRZED REMONTEM

3D STUDIO

W omawianym mieszkaniu w Cieszynie znalazł się również pokój gościnny. Patrząc na stan mieszkania sprzed remontu ciężko nam uwierzyć, że zawitaliby w nim jacykolwiek goście, więc i sens posiadania pokoju gościnnego jest nam nieznany. Tym bardziej, że to pomieszczenie raczej nie zachęca do wypoczynku. Szczerze mówiąc, nie zachęca do niczego.

Po: Gabinet z miejscem do spania

GABINET Z KANAPĄ DLA GOŚCI- PO REMONCIE Nowoczesne domowe biuro i gabinet od 3D STUDIO Nowoczesny
3D STUDIO

GABINET Z KANAPĄ DLA GOŚCI- PO REMONCIE

3D STUDIO


W niewielkich mieszkaniach szkoda marnować przestrzeń na mało używane pomieszczenia, co skłoniło architektów do stworzenia wielofunkcyjnego pokoju będącego gabinetem za dnia, a pokojem gościnnym nocą (bo na pewno nie zabraknie tu chętnych do przenocowania). Ten pokój jest zarówno elegancki, jak i przytulny. Czarną sofę można w łatwy sposób otworzyć robiąc miejsce noclegowe, a kiedy nie ma takiej potrzeby, wygodnie w niej usiąść czytając książkę.

W małych mieszkaniach zawsze powinniśmy szukać funkcjonalnych rozwiązań, a jednym z nich jest właśnie wielofunkcyjność pomieszczeń. Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć więcej na ten temat, zapraszam do Katalogu Inspiracji: Jeden pokój – wiele zastosowań! 

Które z pomieszczeń zadziwiło Was najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu