7 pomysłów na oryginalne dekoracje z bloczków betonowych | homify

7 pomysłów na oryginalne dekoracje z bloczków betonowych

A.D. A.D.
Jara y Olmo S.L OgródAkcesoria i dekoracje Cegły Szary
Loading admin actions …

Kiedy myślimy o projektowaniu i dekoracjach do domu, pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, to fakt, że jest to kosztowne przedsięwzięcie.Trzeba wydać sporą sumę aby uzyskać zadowalający efekt. Ale nie rozpaczajcie. W homify znajdziecie wiele tanich i oryginalnych rozwiązań, które ozdobią i uczynią wyjątkowym Wasz ogród, łazienkę czy salon. 

Bohaterem dzisiejszych wyjątkowych aranżacji będzie blok z betonu lub cementu. Często po zakończeniu budowy lub przebudowy domu, zostaje wiele materiałów, z którymi nie wiadomo co zrobić. Zazwyczaj  kończy się to tak, że zaśmiecają dom a przecież mogą okazać się bardzo przydatne. W dodatku beton idealnie wpisuje się w nowoczesny design. Będziecie zaskoczeni  ile wspaniałych projektów można zrealizować z jego zastosowaniem. Spójrzcie!

1. Donice na kwiaty

Jeśli myśleliście, że nie ma więcej zastosowań dla betonowych bloków to przedstawiamy Wam ten pomysł na ogród. Zapomnijcie raz na zawsze o wydawaniu dużych sum pieniędzy kupując wszelkie donice o różnych rozmiarach. Aby sadzić możecie teraz stworzyć przestrzeń – obudowę z tych właśnie bloków. Co trzeba zrobić? W pierwszej kolejności zdefiniujcie przestrzeń ogrodu, gdzie umieścicie ten blok  a następnie zamurujcie go cementem, wypełnijcie ziemią i sadźcie dowolne rośliny! 

2. Ogrodowy stół

Innym pomysłem jest używanie bloczków jako bazę lub wsparcie dla blatu stołu. Jak widzimy na zdjęciu ten projekt jest niezwykle prosty do wykonania. Wystarczy umieścić kilka stosów bloków wzdłuż stołu – im więcej ich umieścicie tym lepsze podparcie będzie miał blat. Taki patent sprawdzi się także doskonale we wnętrzach. Salon w stylu przemysłowym będzie wyglądał idealnie gdy wzbogacicie go o taki stolik kawowy.

3. Grill

Spotkania z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu,  w towarzystwie grillowanej uczty to atrybut letnich popołudni i weekendów .Zapach grillowanych potraw kojarzy się nieodłącznie z wakacjami. Aby cieszyć się tymi błogimi chwilami musicie najpierw znaleźć idealne miejsce do grillowania na swojej działce lub gdzieś w terenie np nad rzeką. Do tego wygodne leżaczki, poduchy, siedziska czy koce i już można zaczynać piknik. A co z grillem? Nic prostszego – wykonacie go sami i to w kilka chwil z betonowych bloczków! Teraz już nie macie żadnej wymówki aby trochę poleniuchować z przyjaciółmi.

4. Półki do łazienki

Betonowe bloczki odnajdą się także w łazience – zwłaszcza jeśli jesteście fanami wystroju w stylu industrialnym. Ta idea jest bardzo prosta do zastosowania w praktyce, wystarczy umieścić bloki pod szafką ze zlewem. Zróbcie to na przemian, tak, żeby gołe boki stykały się z tymi dziurawymi.Puste przestrzenie będziecie mogli wypełniać drobiazgami, biżuterią, ręcznikami, ozdobnymi świecami czy tak jak zrobiono to na zdjęciu -roślinnością. Możecie w ten sposób stworzyć coś na kształt wertykalnego ogrodu. Ta piękna industrialna łazienka jest projektem SZTUKA LABORATORIO CREATIVO - architektów z Meksyku, jest częścią niezwykłej, bardzo stylowej restauracji.

5. Ława ogrodowa

Kolejny banalny w wykonaniu projekt dla początkujących majsterkowiczów. Aby go wykonać nie potrzebujecie specjalnych zdolności, narzędzi czy dużej ilości czasu. Wystarczy kupić drewniane deski – w supermarkecie budowlanym dotną je do odpowiedniego wymiaru. Następnie układamy podstawę z bloczków i siedzisko z desek. Konstrukcja jest dość stabilna i można ją z łatwością rozebrać lub przenieść. Na koniec oczywiście materacyk, wygodne poduchy i zestaw wypoczynkowy czas przetestować.

6. Łóżko

Łóżko z palet zagościło na dobre w kanonie najmodniejszych projektów DIY. Teraz pora na delikatną odmianę. Projekt niezwykle szybki i łatwy, sprawdzi się w nowoczesnych industrialnych wnętrzach. Stelaż jest zbudowany z ułożonych obok siebie bloczków betonowych. 

To wspaniały przykład na to, że nie trzeba wydać majątku aby wnętrze wyglądało intrygująco. Zaopatrzcie się w sporą dawkę kreatywności i do dzieła!

7. Oświetlenie

Chyba nigdy wcześniej nie pomyśleliście, że te betonowe bloki mogą być takie przydatne, prawda? Na koniec niezwykły projekt oświetlenia w cudownym, nowoczesnym klimacie loftowym. Ze względu na wysoką odporność materiału, można również wykorzystać je jako pojedynczy obwód lampy. Rozwiązanie to jest bardzo proste, wystarczy na przemian układać  bloki, tak jak w przypadku szafki łazienkowej, że powstają otwarte i na przemian zamknięte przestrzenie. Następnie wywierćcie dziurę z boku i wreszcie połączcie całą instalację żarówek i okablowania. Unikalny i innowacyjny wystrój gwarantowany! A to wszystko za grosze.

Jeśli lubicie majsterkować mamy dla Was kilka wspaniałych projektów, które nie zajmą Wam dużo czasu, a przyniosą sporo satysfakcji. Znajdziecie je tutaj: 9 weekendowych projektów DIY

Pokusicie się o wykonanie któregoś z projektów?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu