Bo liczy się pierwsze wrażenie - 6 polskich aranżacji przedpokoju | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Bo liczy się pierwsze wrażenie – 6 polskich aranżacji przedpokoju

mszpakowska mszpakowska
PRZYTULNE MIESZKANIE W BIELSKI-BIAŁEJ Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od 3D STUDIO Nowoczesny
Loading admin actions …

Przedpokój jaki jest – każdy widzi. Nie ważne czy mieszkamy w ogromnym domu, czy w ciasnej kawalerce, jest on wizytówką naszego domostwa. Najczęściej w polskim budownictwie, szczególnie tym nowoczesnym, stanowi jedynie niewielki procent metrażu. Mimo wszystko musi spełniać więcej funkcji niż inne pomieszczenia. Jak sama nazwa wskazuje, pokój dzienny, sypialnia, gabinet, wszystko ma określone zadanie. A przedpokój? To miejsce musi zaspokajać wszystkie nasze potrzeby, przechowalnię, toaletkę, graciarnię, garderobę i przy okazji, powinien jeszcze dobrze wyglądać. Ma on bowiem jedną, kluczową rolę do odegrania, powinien zachęcić naszych gości do przejścia do salonu. 

1. Klasyczny

MAŁY HOL Z KAMIENIEM I LUSTRAMI Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od 3D STUDIO Nowoczesny
3D STUDIO

MAŁY HOL Z KAMIENIEM I LUSTRAMI

3D STUDIO

Pierwszy projekt sprawdzi się w każdym, niewielkim mieszkaniu. Przedpokój podzielony jest na dwie strefy, a uzyskano ten efekt za pomocą podłogi. Pierwsza część, która ugości nas tuż po przekroczeniu progu, wyłożona jest terakotą. Jest to praktyczne rozwiązanie, ponieważ unikniemy deformacji panelowej podłogi, problemów z uprzątnięciem błota w czasie roztopów i śladów psich łap po spacerze w deszczu. W tej strefie znajdziemy również funkcjonalne meble. Przestrzeń jest niewielka, więc postawiono na wąską szafę, w której możemy przechowywać buty i inne akcesoria, obok zaś znajduje się duże, oświetlone lustro. Druga część prowadzi już do głównej części mieszkalnej. Tu ściany ozdobiono kamieniem, a wąskie przejście pozwoliły powiększyć lustra, które optycznie nadają więcej przestrzeni. 

2. W stylu skandynawskim

BETONOWA ŚCIANA W KORYTARZU Skandynawski korytarz, przedpokój i schody od 3D STUDIO Skandynawski
3D STUDIO

BETONOWA ŚCIANA W KORYTARZU

3D STUDIO

Jasne, stonowane kolory sprawiają, że wąski przedpokój nie wydaje się być tak przytłaczający. Jedynymi elementami o innej tonacji są długie, zwisające, czarne lampy. W półmroku nadadzą one fantastyczny klimat dzięki ciepłemu światłu. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, zrezygnowano tu z szafy, a na betonowej ścianie zamontowano niewielkie moduły, które skryją najpotrzebniejsze przedmioty, a dzięki swojemu kształtowi, idealnie pasują do prostego stylu. 

3. Z nutą elegancji

NIEBANALNY DŁUGI HOL Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od 3D STUDIO Nowoczesny
3D STUDIO

NIEBANALNY DŁUGI HOL

3D STUDIO

W tym hallu nie znajdziemy zbędnych elementów. Drzwi kierują do garderoby, a samo pomieszczenie stanowi dekorację i zaproszenie do pozostałej części domu.  Główną ozdoba jest dwukolorowa ściana pokryta żłobieniami. Przytulności dodają kwiaty w wielkich donicach. Ciekawym rozwiązaniem jest również delikatne oświetlenie zamontowane w podłodze, które pozwoli z łatwością trafić do swojego pokoju.

4. Cały w bieli

JASNY PRZEDPOKÓJ ZE SKÓRZANYM SIEDZISKIEM Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od 3D STUDIO Nowoczesny
3D STUDIO

JASNY PRZEDPOKÓJ ZE SKÓRZANYM SIEDZISKIEM

3D STUDIO

Projektanci tego przedpokoju postawili na prosty zabieg powiększenia pomieszczenia, czyli biały kolor. Przeszklone wejście do domu powoduje, że hall oświetlany jest naturalnymi promieniami słońca. Kamienna podłoga idealnie współgra ze śnieżnobiałymi ściana i dodaje eleganckiego charakteru. Nieco dalej znajdziemy, (również białą) kanapę, która stanowi bardzo wygodną funkcję. Jasny przedpokój obiecuje niezwykle przytulne wnętrze, zatem nasi goście na pewno będą od pierwszej sekundy wypełnieni optymizmem. 

5. Po królewsku

Remont apartamentu Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Dekor Studio Nowoczesny
Dekor Studio

Remont apartamentu

Dekor Studio

Nawet w zwykłym mieszkaniu można dać sobie odrobinę luksusu. Głównym elementem prezentowanego przedpokoju jest niewielki lustro. Jednak to jego rama jest główną ozdobą pomieszczenia. Złota i zdobiona nasuwa na myśl pałacowe wnętrza. Zawieszona na czarnej błyszczącej ścianie, zdaje się być częścią oświetlenia, bowiem nadaje przedpokojowi królewski blask.

6. W starym kinie

Projekt mieszkania Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Za murami za dachami Nowoczesny
Za murami za dachami

Projekt mieszkania

Za murami za dachami

Ten przedpokój stworzony przez profesjonalistów,  pokazuje, że warto dać przedmiotom drugie życie. Na pierwszy rzut oka zwykły hall. Jednak piękna podłoga i dwa stare, kinowe fotele, nadają temu pomieszczeniu niezwykły klimat. Od razu widać, że jest to dom z duszą, a jego właściciele obdarzeni są niebanalnym gustem. 

Jeśli chciałbyś odmienić swój przedpokój, namawiamy Cię do odwiedzenia katalogu : Mały przedpokój na 7 różnych sposobów!

Który projekt najbardziej przypadł Ci do gustu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu