Pełen uroku domek letni | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Pełen uroku domek letni

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Summer House, Blackheath Nowoczesny salon od Fraser Brown MacKenna Architects Nowoczesny
Loading admin actions …

Dzisiaj przyjrzymy się osobliwemu projektowi – dom letni, który został stworzony na przedmieściach Londynu. W otoczeniu natury prezentuje się spokojnie i harmonijnie – było to bardzo ważne podczas tworzenia projektu, aby to miejsce stanowiło oazę dla właścicieli i pozwoliło na pełen relaks daleko od szumu miasta. Ten domek letni to kwintesencja nowoczesnej architektury o minimalistycznym charakterze. Przyjrzyjmy się z bliska!

Skryty w oddali

Idealnie wpasowany w otoczenie dom, który pasuje nie tylko do krajobrazu, ale równocześnie spełnia wszystkie potrzebne funkcje – jest przestronny, w pełni wyposażony i pozwala na obcowanie z naturą. A pomimo tego wszystkiego, jest utrzymany w minimalistycznym duchu – nie zajmuje zbyt dużo miejsca i stanowi tylko dodatek do całego ogrodu. Widoczna ściana jest ustawiona na Zachód.

Najważniejsze jest ustawienie

Przyglądając się z bliska możemy zauważyć, że dom jest dokładnie przygotowany na lato. Nie tylko ze względu na wyposażenie, ale również patrząc na dominującą stylistykę – fasada została dopasowana do naturalnego otoczenia i dzięki temu tworzy jedność z ogrodem. Panele w odcieniu morskim to pomysł właścicieli – odpowiadają one zmieniającym się warunkom atmosferycznym w Anglii i nawiązują do częstych opadów deszczu.

Co znajdziemy w środku?

Czas zajrzeć do wnętrza! Tak naprawdę zostało ono urządzone w sposób prosty i dający jak najwięcej wolnej przestrzeni. I tak większość czasu właściciele będą spędzać w ogrodzie wokół domu, a nie we wnętrzu. 

Mamy tutaj stół oraz sześć prostych krzeseł. Na co powinniśmy zwrócić uwagę to płynne przejście z zewnątrz do wnętrza – dzięki drzwiom sporych rozmiarów może to być jedna przestrzeń – ogród połączony z jadalnią.

Trochę koloru

Chociaż wnętrze wygląda bardzo minimalistycznie, to jednak w środku znajdziemy namiastkę koloru i wzorów. Wystarczy, że spojrzymy na ściany pokryte trzeba malowidłami z dominującą czerwienią. Stanowi to mocny kontrast do reszty aranżacji, ale jednocześnie dodaje całości uroku i niepowtarzalnego wyrazu!

Otwarta przestrzeń

Dzięki oknom wielkoformatowym niezależnie od tego, gdzie właśnie jesteśmy we wnętrzu – możemy swobodnie spoglądać na otaczającą dom naturę. Dzięki połączeniu drewnianej podłogi i białych ścian, a do tego zieleni, która zagląda przez okna – mamy wnętrze pełne kontrastów, ale jednocześnie bardzo naturalne. Kanapa wraz z wygodnymi fotelami tworzy swoisty salon w którym możemy odpocząć i porozmawiać.

Naturalny urok

Tak oto dom prezentuje się z drugiej strony – designersko, z wyczuciem, ale jak najbliżej natury. Nie zakłóca krajobrazu, a raczej go uzupełnia! Jeśli chcemy wyrwać się z centrum miasta, pełnego samochodów i hałasu, ukryć się w lesie, ale przy tym móc wygodnie odpocząć, to ten domek jest w sam raz – szczególnie, gdy planujemy takie zaszycie się na łonie natury wraz z rodziną. 

Wolicie bardziej monumentalne budowle? Może ten dom, a raczej willa letniskowa, przypadnie Wam do gustu: Fantastyczny dom letni w Sylt.

Chcielibyście spędzić wakacje w takim domku?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu