Małe baseny dla małych ogrodów

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Małe baseny dla małych ogrodów

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Projekty,  Basen do ogrodu zaprojektowane przez PORTO Arquitectura + Diseño de Interiores
Loading admin actions …

Jeszcze do niedawna domowy basen kojarzony był tylko z ogromną willą urządzoną w luksusowym stylu, gdzieś na przedmieściach. Na szczęście teraz z uroków basenu w cieplejsze dni może korzystać każdy – nawet jeśli mamy bardzo mały ogród lub sam taras, jesteśmy w stanie zaaranżować przestrzeń tak, aby mieć możliwość stworzenia basenu. Wystarczy choć trochę wolnej przestrzeni i odpowiedni plan, abyśmy mogli się ochłodzić w czasie upału! Jesteście ciekawi, jak mogłoby to wyglądać? Oto kilka przykładów z basenami w roli głównej w małych ogrodach.

Dlaczego warto mieć własny basen?

Basen nie jest podstawowym elementem wyposażenia, jednak jeśli mamy taką możliwość, to warto zagospodarować na niego pewną przestrzeń. Nawet gdyby miał to być basen przede wszystkim dekoracyjny – oczywiście dający możliwość schłodzenia się – będzie to… inwestycja, która podniesie wartość naszej nieruchomości!

Projektowanie przestrzeni w harmonii

Decydując się na zainstalowanie basenu na tarasie domu należy zwrócić uwagę na styl, aby basen tworzył spójną, aranżacyjną całość z resztą domu. Czyli po prostu, aby pasował do ogólnego wystroju wnętrza i stylu w jakim mamy urządzony dom. Poprzez takie elementy, jak roślinności i meble, możemy pomóc wkomponować basen w otoczenie. Na tym tarasie królują owalne kształty – a całość nawiązuje do stylistyki bliskiej wysokiej jakości kurortowi SPA!

Bez przeszkód

Basen powinien być oddalony od takich drzew (nie tylko ze względu na opadające liście, ale przede wszystkim dlatego, że będą zacieniać tę przestrzeń) oraz od różnych urządzeń i mebli, które możemy mieć w ogrodzie, jak np. grill. W ten sposób stworzymy przestrzeń swobodną i jednocześnie bezpieczną.

Mniej znaczy więcej

Projekty,  Basen zaprojektowane przez homify

Jeśli mamy ograniczoną przestrzeń, to minimalistyczne rozwiązania świetnie się sprawdzą! Jest to sposób na urządzenie zrównoważonej i harmonijnej aranżacji w której wszystko ma swoje miejsce i jasno określoną funkcję, a do tego wygląda estetycznie. W ten sposób zaplanujemy taras ergonomicznie i z pewnością będziemy mogli w 100% wykorzystać jego potencjał.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Posiadanie basenu w domu, w którym są dzieci, to niezwykle kusząca perspektywa, ponieważ daje wiele możliwości do zabaw i spędzania czasu na świeżym powietrzu, jednak stwarza również niebezpieczeństwo i nie chodzi tutaj o samą styczność ze zbiornikiem wypełnionym wodą. Przestrzeń wokół basenu powinna być odpowiednio zabezpieczona, np. dzięki dobraniu odpowiednich materiałów wykończeniowych, dzięki którym nie będziemy mogli się łatwo poślizgnąć.

Mały basen w dużym ogrodzie

Chociaż większość przedstawionych przykładów to baseny znajdujące się na tarasie lub w małym ogrodzie, również mając do wykorzystania większą przestrzeń, możemy postawić na mniejszy basen – najlepiej dobrać jego wielkość do naszych potrzeb. Jeśli lubimy tylko delikatnie się popluskać i ochłodzić w cieplejsze dni, to basen wcale nie musi być ogromnych rozmiarów. Jednak jeśli uwielbiamy pływać i moglibyśmy spędzić całe godziny na pokonywaniu metrów pod wodą – zdecydujmy się na coś większego!

Macie już basen, ale nie wiecie, jak się nim zająć? Kilka porad znajdziecie tutaj: Przygotuj swój basen na lato w 7 krokach!

Które rozwiązanie podoba się Wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu