Stylowy dom w Londynie | homify

Stylowy dom w Londynie

Alicja Olko Alicja Olko
Apartment London Studio Kiran Singh
Loading admin actions …

Musimy przyznać- niezwykle fascynujące jest podglądanie, jak żyją inni. Nie mówimy tego w kontekście różnych popularnych programów typu reality show, ale raczej w odniesieniu do spoglądania na przestrzenie mieszkalne, które ludzie dla siebie kreują. Bez względu na to, czy oglądając wnętrza domów innych jesteśmy zieleni z zazdrości czy też kreatywnie zainspirowani, takie doświadczenie jest zawsze ekscytujące i w pewnym sensie otwierające oczy. Podglądając, jak urządzają się inni, możemy po pierwsze sprawdzić, jak ich wnętrza dopasowują się do ich osobowości, a po drugie, zaczerpnąć inspiracji na własne cztery kąty. Z tych też powodów często zabieramy Was w podróż po wyjątkowych, pięknych i stylowych domach innych ludzi. Oczywiście za ich zgodą!

Tym razem obejrzymy z bliska projekt Karin Singh, norweskiej projektantki wnętrz, która jest uosobieniem stylu skandynawskiego. Przeniosła go ona do Wielkiej Brytanii, a dokładniej do Londynu, gdzie urządziła ten niezwykle elegancki dom w zgodzie z nordyckimi normami aranżacji wnętrz. Zobaczcie sami!

Otwarta przestrzeń

Oto widok od strony kuchnia. Jak widać, różne funkcje nowoczesnego mieszkania połączono na jednej, dużej, przestronnej powierzchni. Otwarte, jasne przestrzenie są jednym z wyznaczników stylu skandynawskiego, co idealnie zobrazowane zostało w tym apartamencie. Poniżej przyjrzymy się bliżej każdej części tego pomieszczenia z osobna.

Ponadczasowa elegancja

Sercem każdego domu jest oczywiście kuchnia. W zgodzie z wyznacznikami stylu skandynawskiego, w pomieszczeniu tym jest dużo światła z naturalnych źródeł, które wpada do środka dzięki wielości pokaźnych okien. Meble kuchenne są rozmieszczone w taki sposób, aby zapewnić dużą otwartą przestrzeń oraz umożliwić swobodne poruszanie się. Ich design jest prosty, a kolorystyka utrzymana w tonacji bieli. Ściany w tym samym kolorze dodatkowo potęgują wrażenie jasności i przestronności. Jasna, drewniana podłoga pięknie przełamuje monotonność bieli i dodaje skandynawskiego charakteru.

Perfekcyjny rozkład

Stonowana paleta kolorów nadaje styl temu salonowi. Wykorzystując różne odcienie szarości, projektantka stworzyła przejrzyste i zrównoważone pomieszczenie, w którym idealnie rozmieszczono meble i dodatki dekoracyjne. Część wypoczynkowa umieszczona jest w ściśle wydzielonym miejscu, na obszarze dywanu w kolorze jasnej szarości. Białe meble stoją pod grafitową ścianą, pięknie z nią kontrastując. W drugim kącie pokoju stoi nietypowy, bo biały, kominek. Całość dopełniona została najwyższej klasy drewnianymi panelami podłogowymi, wypolerowanymi na błysk!

Łazienka wypełniona światłem

Przestrzeń łazienki w tym domu jest niezwykle ograniczona, a jednak wciąż jawi się jako przestronna i jasna. W projekcie tym udało się rozgraniczyć miejsce do kąpieli i część toaletową, z przestrzenią, która służy do robienia prania i jego suszenia. Dokonano tego przy pomocy matowych szklanych pustaków.

Kafelkowanie także zostało bardzo uważnie przemyślane. Niebieskie kafelki podłogowe dodają łazience morskiej świeżości, a cienka linia w tym samym kolorze, umieszczona przy suficie, jest pięknym kolorystycznym dopełnieniem.

Proste linie

Także w jadalni paleta kolorów utrzymana została w tym samym stylu, co reszta mieszkania. Styl skandynawski znany jest z minimalizmu odcieni i prostoty form, co zostało to perfekcyjne zaaplikowane we wnętrzach tego domu. Białe krzesła o prostym, ascetycznym kształcie pasują zarówno kolorem, jak i materiałem do mebli kuchennych. Stół świetnie komponuje się z panelami podłogowymi. Lampa o ciekawym, acz prostym designie, oświetla jadalnię jasnym, ale nie oślepiającym, blaskiem. Choć każdy mebel jest o różnym kształcie, wszystkie z nich są nieskomplikowane i uniwersalne, stanowiąc świetnie odzwierciedlenie stylu skandynawskiego.

Błogi sen

Jedna z sypialni w tym domu wyposażona jest w meble eleganckie, ale jednocześnie funkcjonalne. To łóżko zwraca uwagę przede wszystkim swoimi możliwościami do przechowywania i magazynowania. Sprawia to, że pokoju tego nie trzeba niepotrzebnie zastawiać zbędnymi meblami, a pościele, ubrania, czy inne przedmioty schować można łatwo do środka wysuwanych z łóżka szuflad Po raz kolejny w tym mieszkaniu widzimy silne przywiązanie do koloru białego i drewnianych paneli. W nawiązaniu do kolorystyki salonu, okna zasłonić można zasłoną w odcieniu jasnej szarości.

Mamy nadzieję, że poczuliście się zainspirowani tym londyńskim domem w stylu skandynawskim. Jeżeli szukacie więcej pomysłów na to, jak wprowadzić ten wyjątkowy styl do swoich wnętrz, kliknijcie tutaj.

Kwiecisty design
Arrow navigation 3b3136b1
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu