Od staromodnej do ultra nowoczesnej kuchni

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od staromodnej do ultra nowoczesnej kuchni

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesna kuchnia od Atelier Cuisine Nowoczesny
Loading admin actions …

Kuchnia jako serce każdego domu zasługuje na specjalny status. Jeżeli jest niefunkcjonalnie urządzona, staromodna i przygnębiająca, musi zostać odremontowana- to właśnie tutaj każda polska rodzina spędza w domu większość swojego czasu. Całkowita odmiana kuchni może być trudna do przeprowadzenia, zwłaszcza, jeżeli pomieszczenie to w poprzednim wcieleniu zdecydowanie odbiegało od naszych wyobrażeń o ideale. Nie jest to jednak niemożliwe, co udowodni projekt z dzisiejszego Katalogu Inspiracji. Zobaczcie, jak odmienić można staromodną i ciemną kuchnię!

Przed: niepraktyczna kuchnia o masywnej zabudowie

Kuchnia wchodziła w skład strefy dziennej, ale przez to, że znajdowała się niemal na jej środku, a składające się na nią meble ustawione były na dziwnym, nieregularnym planie, sprawiała wrażenie bardzo niepraktycznej i niefunkcjonalnej. Masywne drewniane meble, choć emanowały rustykalnym czarem, prezentowały się raczej staromodnie, nie zachwycając.

Przed: dobry pomysł, słabe wykonanie

Oddzielenie kuchni od pozostałego obszaru strefy dziennej za pomocą blatu w funkcją do siedzenia nie jest złym pomysłem- w tym przypadku jednak fatalnie go wykonano. Brakuje tutaj konsekwencji, powierzchnię blatu od strony salonu pozostawiono surową, a grzejnik na jednej z jej części wydaje się kompletną pomyłką.

Przed: miejsce z potencjałem

Obszar kuchni jest niezwykle ograniczony pod względem metrażu, ale nie można odmówić mu ogromnego potencjału. Układ mebli bazujący na ich asymetrycznym rozstawieniu nadawał jednak kuchni niekorzystny wygląd. Masywna zabudowa w połączeniu z dziwnym jej układem powodowała, że było tu ciasno, co z pewnością utrudniało pracę w kuchni.

Po: ultra nowoczesna przemiana

Ciężko rozpoznać, że patrzymy na to samo miejsce, które oglądaliśmy na poprzednich zdjęciach. Wymieniono tutaj niemal wszystko- od mebli, poprzez materiały wykończeniowe oraz elementy oświetlenia. Teraz kuchnia jawi się nowocześnie i stylowo. Układ mebli pozostał niezmieniony, ale dzięki ich lekkiej strukturze zdają się one zabierać mniej miejsca. Blaty wykorzystano nie tylko do stworzenia wygodniejszej powierzchni roboczej, ale także miejsc do siedzenia, łącząc tym samym kuchnię z jadalnią. Ciekawa kolorystyka, bazująca na czerni, bieli oraz odcieniu fuksji nadaje temu pomieszczeniu intrygujący charakter.

Po: połączenie starego z nowym

Patrząc na kuchnię z tej perspektywy dostrzegamy, że nie odebrano jej w pełni rustykalnego charakteru. Choć wyposażenie i materiały wykończeniowe są niezwykle nowoczesne, zachowano pewne elementy nawiązujące do stylistyki wiejskiej. Należy do nich przede wszystkim drewniana kolumna podtrzymująca strop, która wygląda niczym konar drzewa. W ten oto ciekawy sposób w tej współczesnej kuchni wykorzystano siły natury.

Więcej o remoncie kuchni dowiecie się z Katalogu Inspiracji Kuchenna metamorfoza- jak przeprowadzić idealny remont kuchni?

Podoba Wam się nowa kuchnia?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu