Wyzwanie: jak urządzić 40-metrowe mieszkanie?

Aśka Warchał Aśka Warchał
Estudio Nicolas Pierry
Loading admin actions …

Na homify często pokazujemy Wam pomysły naszych profesjonalistów na urządzenie pomieszczeń o małym metrażu. Piszemy o małych łazienkach, małych salonach, małych kuchniach… Optymalne wykorzystanie takich przestrzeni to nie lada wyzwanie, dlatego warto podpatrywać najlepszych! 

Dzisiaj podpatrzymy rozwiązania zaprojekotowane przez architekta wnętrz Nicolás'a Pierry dla 40-metrowego mieszkania w Buenos Aires. Choć to przykład z tak daleka, sami zobaczycie, że okaże się inspirujący! Nasz profesjonalista bowiem idealnie spełnił oczekiwania domowników. Stworzył dla nich samodzielne, funkcjonalne strefy, na których tak im zależało. 

Pora wybrać się w podróż…

Przed: Pustka

Zanim pokażemy Wam efekt pracy naszych profesjonalistów, chcemy wrócić na chwilę do stanu przed. Lubimy rozpoczynać takimi zdjęciami, ponieważ uzmysławiają nam one skalę wykonanych prac. Widząc w pełni urządzone wnętrza, ciężko przenieść je na nasze puste mieszkanie i możemy wręcz poczuć się zniechęceni. Fotografie takie, jak powyższa, przypominają nam, że nawet najpiękniejszy projekt powstał kiedyś od zera! 

Z tej perspektywy możemy dobrze ocenić wielkość pomieszczenia oraz przyjrzeć się kuchni, zintegrowanej ze ścianą drzwi wejściowych.

Widok na nowe możliwości

Obracamy się i stajemy twarzą w twarz z dużymi przeszkleniami, które zapewniają wyjście na balkon. Jak już wspominaliśmy, mieszkanie zajmuje 40m². Dodatkową przestrzeń zapewnia balkon – to kolejne 9m², które przy takim rozmiarze naprawdę robią różnicę. Zaraz się o tym przekonamy!

Po: Interwencja zakończona sukcesem!

Czas poznać kreację naszego architekta wnętrz! Zacznijmy po kolei, co widzimy na tym obrazku? Aby móc odnaleźć się we wnętrzu – w tym momencie kuchnię mamy po naszej lewej stronie, a balkon po prawej. Patrzymy na strefę prywatną – sypialnię – oddzieloną meblem od strefy dziennej z salonem. W tym projekcie niezwykle ważne jest użycie luster, które służą oczywiście do optycznego powiększenia ograniczonej przestrzeni. Odważnie zastosowano czerń oraz paletę szarości i beżu – w tak małym mieszkaniu łatwo byłoby postawić na biel, która jednak mogłaby nie przynieść oczekiwanego efektu wydzielenia funkcjonalnych stref.

Meble na zamówienie

Z tej perspektywy podział przestrzeni staje się jasny! Półka staje się jednym ze ścianką działową i znakomicie wyznacza granice sypialni z salonem. Znalazł się nawet tutaj blat na miejsce do pracy! Przejdźmy do salonu. Naszą uwagę od razu zwraca obniżony sufit w ciemnoszarym kolorze, w którym zamontowano system punktowych lampek. Kanapa w kształcie litery L umożliwia wygodne spędzenie czasu w kilka osób, a także oddziela wizualnie salon od kuchni.

To, co najpotrzebniejsze

Oto i kuchnia ze strefą śniadaniową. Największą zmianą, jakiej dokonał nasz architekt wnętrz, było oczywiście dodanie wyspy. Pełni ona nie tylko funkcje jadalnianego stołu w wersji mikro, ale także jest meblem do przechowywania – na wagę złota w tak małym mieszkaniu!

Miejsce wypoczynku

Czas przejść na balkon, a właściwie taras! Ta wspaniała aranżacja pokazuje nam jego prawdziwy rozmiar. Każdy element ma tutaj swoje określone miejsce, pomaga jak najpełniej wykorzystać dostępną przestrzeń.

Kącik odpoczynku

Na koniec spójrzmy na balkon z innej perspektywy. Widzimy teraz, że dodano kamienną okładzinę muru. Kamień, zielona roślinność, drewno desek… wszystko to tworzy atmosferę idealną do relaksu w środku miejskiej dżungli.

Jeśli sami zastanawiacie się nad urządzeniem bądź remontem Waszego mieszkania o skromnym metrażu – bez obaw! homify przychodzi Wam z pomocą: Moje mieszkanie – małe, wygodne, stylowe.

Nam najbardziej spodobał się sposób oddzielenia salonu od sypialni - co o nim sądzicie?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu