Nowoczesny projekt domu parterowego

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny projekt domu parterowego

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Underhill House PPS7 Nowoczesne domy od Seymour-Smith Architects Nowoczesny
Loading admin actions …

Bohaterem naszego dzisiejszego artykułu z cyklu homify 360 jest parterowy dom zaprojektowany w nowoczesnym stylu. Dom położony jest w południowo-środkowej Anglii, w paśmie wzgórz wapiennych Costwolds. Spektakularne widoki oraz ciągnące się w nieskończoność zielone pastwiska na szerokość 25 mil oraz 90 mil długości przyprawiają o zawrót głowy. Miejsce niezwykle spokojne, odizolowane od miejskiego zgiełku i hałasu. Doskonała przestrzeń do życia w pełnej harmonii i równowadze. Teren oficjalnie uznano jako wybitne piękno, czyli AONB (ang. Area of Outstanding Natural Beauty). Na jego obszarze znajdują się również niezwykle oryginalne i intrygujące nieruchomości, jednak my dziś skupimy się na 300-letniej stodole, która została poddana procesowi renowacji i modernizacji. Nad przebiegiem prac czuwała pracownia architektoniczna Seymour-Smith. Zobaczcie efekty ich pracy!

Odnowiona stodoła

Posiadłość nosi nazwę Underhill House i została zaprojektowana jako dom pasywny, czyli obiekt budowlany, który wyróżniają bardzo dobre parametry izolacyjne oraz zastosowanie szeregu rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji. Badania wykazały, że zużycie energii w tego typu projektach jest ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnych budynkach. Dom pasywny to innowacyjna idea, która wykazuje się nie tylko dbałością o nasz domowy budżet finansowy, ale także środowisko. Pierwszy dom pasywny powstał w Niemczech, w Polsce powstaje coraz więcej tego typu budynków, jednak koszta są znacznie wyższe. Koszty budowy w Niemczech wynoszą 3-8% w stosunku do budowy standardowej, natomiast w Polsce to 8-15%. Różnica jest ogromna i to właśnie te cyfry decydują o popularności tej idei. 

Przestrzeń i kontrast

Zdjęcie widoczne powyżej to ekstrawagancka mieszkanka nowego i starego, który tworzy obraz współczesnego, niezwykle funkcjonalnego obiektu. Stara stodoła widoczna na drugim planie, zestawiona została z nowoczesnym domem. Dzięki temu powstał elegancki miks stylów i faktur, coś niezwykle oryginalnego i unikalnego. Szerokie drzwi przesuwne otwierają wnętrze na otoczenie tworząc tym samym bardzo spójny i jednolitą przestrzeń. Blaszany element znajdujący się po lewej stronie, który przypomina markizę to panele słoneczne, które zaopatrują dom w energię. 

Nowoczesna biblioteka

Po przekroczeniu progu ukazuje nam się jasne, pełne charakteru wnętrze. Pomieszczenie może pełnić kilka funkcji, począwszy od biblioteki po biuro czy miejsce do relaksu. Wielofunkcyjna przestrzeń zaopatrzona jest w stylowy i komfortowy fotel wypoczynkowy, Eames Longe Chair wraz z podnóżkiem, który jest kwintesencją klasycznej nowoczesności oraz elegancji. Mieszanka ciepłych odcieni barw gwarantuje bardzo przytulną i przyjemną atmosferę. 

Duża jadalnia

Komfortowa, przestronna i funkcjonalna otwarta kuchnia, połączona z jadalnią to niezwykle luksusowa i nowoczesna przestrzeń. We wnętrzu panuje minimalizm, a surowy klimat przełamują pomarańczowe lampy wiszące znajdujące się nad stołem jadalnianym. Odsłonięte rury oraz okablowanie, a także betonowa podłoga nadają industrialnego, nieco przemysłowego charakteru, dzięki czemu wnętrze prezentuje się niestandardowo i oryginalnie. 

Sypialnia

W sypialni panuje stonowany, spokojny klimat. Wnętrze utrzymane jest w bieli, natomiast kontrastu dodają soczyste, kolorowe dodatki m.in. barwne obrazy na ścianie czy intensywnie czerwony fotel, projekt Arne Jacobsena, tzw. Fotel Jajo. Dom jest niepowtarzalną i niezwykle stylową mieszanką unikatowych dodatków, dzięki którymi to miejsce zyskało charakteru i indywidualnego klimatu. 

Jak Wam się podoba odnowiona 300-letnia stodoła? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu