Małe mieszkanie odnowione w wielkim stylu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Małe mieszkanie odnowione w wielkim stylu

Alicja Olko Alicja Olko
Śródziemnomorska kuchnia od BL Design Arquitectura e Interiores Śródziemnomorski
Loading admin actions …

Duże mieszkania mają swoje oczywiste zalety, ale i małym wnętrzom nie można odmówić komfortu, funkcjonalności i przede wszystkim przytulności. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób je urządzimy i jakimi materiałami je wykończymy. Dzisiejszy projekt ukazuje, że nawet najbardziej ograniczoną pod względem metrażu przestrzeń zaaranżować można naprawdę stylowo.

Wcześniej mieszkanie to było małe, brzydkie i niepraktyczne. Teraz prezentuje się z goła inaczej- przekonajcie się sami!

Przed: klaustrofobiczne wnętrze

Zaczynamy od kuchni przed remontem, aby przekonać się, jak niewielkie i niepoprawnie urządzone było to mieszkanie. Nie tylko cechował je mały metraż, ale także iście klaustrofobiczna aranżacja- ciemne kolory, masywne meble oraz nudne materiały wykończeniowe składały się na niekorzystną całość. Architekci wnętrz dostrzegli jednak ogromny potencjał tego wnętrza i zupełnie odmienili jego charakter.

Po: nowocześnie i stylowo

Malutką kuchnię odnowiono w niezwykle korzystny sposób. Jasne kolory ścian i podłóg optycznie powiększają to wnętrze, a drewniane meble i dodatki czynią je stylowym i przytulnym. Wielofunkcyjne meble oraz ich odpowiedni układ pozwolił na efektywne zagospodarowanie tej niewielkiej przestrzeni. Ciekawe materiały wykończeniowe o zróżnicowanej fakturze czynią wnętrze kuchni ciekawym i oryginalnym.

Przed: przygnębiająca łazienka

Taka łazienka nie pasuje do żadnego nowoczesnego mieszkania. Kafelki pokrywające powierzchnie jej ścian i podłóg zatrważają, a armatura nie mogłaby być bardziej staromodna. Było tu ciasno i smętnie, wiele musiało się zmienić, aby wnętrze łazienki komponowało się z resztą odnowionego mieszkania.

Po: wnętrze z kolorem

Architekci zdecydowali się zagrać kolorem, aby nadać wnętrzu bardziej radosny charakter. Dobrano płytki o przyjemnym miętowym odcieniu, a fragmenty ścian pokryto lustrami, które wizualnie czynią je przestronniejszym. Choć wciąż mała, toaleta jawi się o wiele bardziej nowocześnie.

Przed: zaniedbane podwórze

Mieszkanie to miało przylegający do niego dziedziniec, którego potencjału w ogóle jednak nie wykorzystano. Obszar ten przeznaczono na stare meble i niepotrzebne przedmioty, pełniło zatem rolę składziku. Zobaczcie, jak wiele się tu teraz zmieniło.

Po: miejsce na relaks

Nowym przeznaczeniem tego obszaru jest miejsce na relaks, gdzie w przyjemnym otoczeniu spożywać można posiłki i spędzać ciepłe letnie wieczory. Odnowiono ściany dziedzińca i wykończono go materiałami, dzięki którym panuje tutaj wyjątkowy klimat. teraz aż chce się tutaj spędzać wolny czas!

Inny przykład efektownie przeprowadzonej renowacji znajdziecie w Katalogu Inspiracji Przed i po: kompleksowy remont domu w hiszpańskim Vigo.

Jak Wam sie podoba kuchnia w nowej odsłonie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu