homify 360°: Budapeszt- stylowe mieszkanie w starej kamienicy | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

homify 360°: Budapeszt- stylowe mieszkanie w starej kamienicy

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesna kuchnia od INpuls Nowoczesny
Loading admin actions …

W samym sercu węgierskiej stolicy znajduje się ten elegancki i stylowy apartament dla czteroosobowej rodziny. Choć położony w centrum, izoluje swoich mieszkańców od wielkomiejskiego zgiełku i hałasu, gdyż znajduje się od strony dziedzińca. Ulokowany w kompletnie odrestaurowanej i zmodernizowanej kamienicy, na powierzchni 140 metrów kwadratowych zapewnia wygodną przestrzeń do życia dla nowoczesnej rodziny.

Jadalnia

dining room Nowoczesna jadalnia od INpuls Nowoczesny
INpuls

dining room

INpuls

Sercem każdego domu rodzinnego jest jadalnia. Tak i tutaj, w Budapeszcie, miejsce to ma specjalny status, gdzie cała rodzina schodzi się po ciężkim dniu w pracy i szkole, by wspólnie zjeść kolację. Duży stół wykonany z dwóch rodzajów drewna- ciemnego u podstawy i jasnego na górze- zapewnia wygodną przestrzeń dla sześciu osób. Mebel ten jest silnie naturalistyczny, a wykorzystanie jedynie drewna sprawia, że nabiera nieco rustykalnego charakteru. Odrobinę nowoczesności nadaje tej jadalni dobór krzeseł, które są jednakowe po obu stronach stołu, jednak obok siebie tworzą ciekawą, trójkolorową tęczę. Ich design przywodzi na myśl modernistyczny styl, w którym produkowane są krzesła w krajach skandynawskich. Więcej o stylu skandynawskim przeczytasz tutaj.

Dekor tego pomieszczenia jest silnie industrialny- poczynając od lamp, poprzez ozdoby stołowe, aż po niezwykły przykład oświetlenia stojący z tyłu na podłodze. Ciekawym elementem jest jedna ze ścian, na której znajduje się część stworzona ze grubych szklanych kwadratów o mlecznobiałej barwie, zapewniając dopływ dodatkowego światła.

Kuchnia

kitchen and dining room Nowoczesna kuchnia od INpuls Nowoczesny
INpuls

kitchen and dining room

INpuls

W tym mieszkaniu rozplanowanie pomieszczeń podąża za najnowszymi trendami- zatem kuchnia została połączona z jadalnią, tworząc wrażenie otwartej przestrzeni. Tym, co oddziela jedno pomieszczenie od drugiego, są kontrastujące ze sobą podłogi- w salonie ciemnobrązowe, drewniane panele, a w kuchni kafelki składające się na mozaikę o futurystycznym wzorze. Białe meble kuchenne także stanowią granicę pomiędzy przestrzeniami. Szafki od strony jadalni zapewniają dużo miejsca na przygotowywanie potraw oraz na przechowywanie produktów. Sama kuchnia jest na tyle przestronna, że cała rodzina może być zaangażowana w gotowanie.

Pomieszczenie to korzysta z dodatkowego światła produkowanego przez lampy w kształcie pokręconych żarówek. Zwisający okap w kształcie sześcianu jest nie tylko ciekawym dodatkiem wizualnym , ale także praktycznie oznacza miejsce, gdzie znajdują się palniki elektryczne. Całość sprawia przewiewne i przestronne wrażenie.

Salon

living room Nowoczesny salon od INpuls Nowoczesny
INpuls

living room

INpuls

Salon w tym apartamencie to pomieszczenie, które także łączy się płynne z innymi przestrzeniami. W tym wypadku, poprzez rozsuwane drzwi. Już ten element nadaje temu pokojowi swoisty oldschoolowy charakter. Cały wystrój salonu utrzymany jest w niezwykle klasycznej tonacji. Neutralny kolor ścian i brak na nich jakichkolwiek dekoracji zrekompensowany został przez ciekawy wzór, w jaki układają się panele podłogowe oraz leżący na nich dywan. Także tutaj możemy dostrzec industrialne ozdoby, takie jak lampa do czytania, znajdująca się obok kanapy. Dzięki dwóm parom dużych drzwi, pokój ten jest jasno oświetlony i przestronny. Kanapa z podnóżkiem sprawia wrażenie niezwykle wygodnej i przez to idealnie nadaje się, żeby przysiąść na niej i poczytać książkę.

Salon z innej perspektywy

living room Nowoczesny salon od INpuls Nowoczesny
INpuls

living room

INpuls

Kanapa z podnóżkiem sprawia wrażenie niezwykle wygodnej i przez to idealnie nadaje się, żeby przysiąść na niej i poczytać książkę. Z tej perspektywy mebel ten wydaje się większy, przez co bardziej stosowny do tego rodzinnego apartamentu. W rogu znajduje się wygodny fotel w stylu tureckim, obity ciemnozielonym, miękkim materiałem. W tak przytulnym kąciku można w ciszy i spokoju przysiąść z kubkiem parującej kawy lub herbaty. Podwójne drewnienie okna zostały odrestaurowane, zachowując jednak swój charakterystyczny dla starego budownictwa styl.

Pokój dziecięcy

children´s room Nowoczesny pokój dziecięcy od INpuls Nowoczesny
INpuls

children´s room

INpuls

Kreatywność- to najtrafniejsze określenie dla tego pokoju dziecięcego. Odnosi się ono przede wszystkim do tego, jak wygląda łóżko. Z założenia piętrowe, jego zewnętrzna część przerobiona został na tablicę, na której dzieci wyładowywać mogą swoją artystyczną i kreatyną energię. Aby dostać się na górny poziom, trzeba wspiąć się po uchwytach, znanych ze ścianek wspinaczkowych. Szafki z tyłu pokoju także umożliwiają dostęp do górnego piętra, będąc jednocześnie schodami, oraz miejscami do przechowywania. Zwisająca z sufitu huśtawka dopełnia figlarny i zabawowy obraz tego pokoju.

Korytarz

look into the living room Nowoczesny salon od INpuls Nowoczesny
INpuls

look into the living room

INpuls

Korytarz udekorowany został w bardzo prosty i stonowany sposób. Tak jak w innych częściach mieszkania, tak i tu podłoga wykonana jest z ciekawie ułożonych, ciemnobrązowych paneli. Białe listwy oddzielają podłogi od ścian, a także stanowią ciekawy element dekoracyjny, jako obramowanie miejsca, gdzie niegdyś znajdowały się drzwi. Obrazki w drewnianych ramkach, korespondujących z kolorem paneli podłogowych, są jedynym ściennym elementem dekoracyjnym w tym apartamencie.

Macie problem z urządzeniem mieszkania w starym budownictwie? Nie wiecie, jak wykorzystać wysokie ściany? Zadajcie pytanie, a my postaramy się pomóc!
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu