Niewielki domek o ogromnym potencjale | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Niewielki domek o ogromnym potencjale

Alicja Olko Alicja Olko
Eklektyczne domy od TINY HOUSE CONCEPT - BERARD FREDERIC Eklektyczny
Loading admin actions …

Moda na niewielkie, mobilne domki szybko rozprzestrzenia się po Stanach Zjednoczonych, ale i powoli wkracza na nasze europejskie podwórko. Małe domy są nie tylko o wiele szybsze w konstrukcji, ale zdecydowanie tańsze i zyskują sobie uznanie zwłaszcza młodych ludzi, ceniących niezależność i swobodę przemieszczania się. Dzisiaj zaprezentujemy Wam niewielki domek na kółkach, który wygodą i funkcjonalnością niczym nie odbiega od przestronnych i luksusowych willi.

Miniaturowe marzenie

Fundamenty tego domu wylano na przyczepie, którą podłączyć można do samochodu i przetransportować swój dom z jednego miejsca do drugiego. Ta mobilność i możliwość osiedlenia się w jakimkolwiek miejscu, do którego dojechać można autem, to największa zaleta tego projektu. Sam dom ma klasyczną wiejską bryłę i drewnianą fasadę, dzięki czemu jawi się wyjątkowo przytulnie. Okna o bordowych framugach oraz brązowa dachówka nadają mu niemal bajkowego charakteru.

Kuchnia

Przenosimy się do wnętrza domu, aby przyjrzeć się, w jaki sposób zaaranżowano te mobilne 20 metrów kwadratowych. Zaczynamy od kuchni, która jest dobrym przykładem funkcjonalnej aranżacji. Dzięki pomysłowym miejscom na przechowywanie oraz praktycznemu wykorzystaniu każdej dostępnej powierzchni mała kuchnia jest wygodna w użytkowaniu. Stanowi część wnętrza urządzonego w stylu rustykalnym, prezentując się przytulnie i ciepło.

Przestrzeń wykorzystana do maksimum

Z lotu ptaka podziwiać możemy, w jak mądry i pomysłowy sposób wykorzystano każdy metr kwadratowy przestrzeni. Na jadalnię składa się stolik w formie klapki, pod który wsunąć można pufy o kolorowych siedziskach, zyskując tym samym dodatkową, jakże cenną przestrzeń.

Detale

Całe wnętrze domu wykończono drewnem, pokrywając nim powierzchnie ścian, podłóg i sufitów. Drewniane są także meble- projektanci wnętrz z całą pewnością celowali w efekt rustykalnej przytulności, który w pełni udało im się osiągnąć. Aranżację dopełniają tekstylia o folklorystycznych wzorach.

Sypialnie

W bardzo ciekawy sposób wykorzystano przestrzeń pod dachem- stworzono tam jedną z sypialni w formie antresoli. Nie ma się na niej klaustrofobicznego odczucia, gdyż sufit znajduje się wysoko, a jasne drewno, które go pokrywa, optycznie powiększa przestrzeń i czyni ją jaśniejszą. Drugą sypialnię urządzono na dole, w osobnym pomieszczeniu, gdzie poziom intymności jest zdecydowanie zwiększony.

W zgodzie z naturą

Liczne okna dbają nie tylko o swobodny dostęp naturalnego światła, ale także o odpowiedni przepływ powietrza. Dom wyposażony jest w baterie słoneczne, dzięki czemu jest także niezależny pod względem energetycznym. Oglądając ten projekt w każdym z nas z pewnością obudziła się potrzeba podróży i wycieczki w nieznane- z własnym, mobilnym domem na kółkach!

Inny ciekawy projekt domu obejrzycie w Katalogu Inspiracji Parterowy dom z efektem WOW!

Co myślicie o tym projekcie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu