Imponujący dom na wzgórzu | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Imponujący dom na wzgórzu

mszpakowska mszpakowska
Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Dom wpasowany w górzysty krajobraz od razu, sam w sobie, prezentuje się niezwykle. Góry wprowadzają magiczną atmosferę, w której nawet najprostszy domek wydaje się odpowiedni i idealny do zamieszkania. Jednak dom w górach często wymaga od architektów niezmierzonej kreatywności. 

Dziś prezentujemy Wam dom wykonany pod okiem specjalistów z południowokoreańskiego biura . Cała powierzchnia jest bardzo dobrze oświetlona, a rozplanowanie pięter wcale nie jest przypadkowe. Zapraszamy Was do zwiedzenia domu, który jest pięknym elementem górskiego pejzażu.

Co jest najpiękniejsze?

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Znalezienie na odpowiedzi na pytanie, co jest najpiękniejsze w tym domu, nie jest łatwe. Sama konstrukcja prezentuje się niesamowicie, a otoczona górami daje bajeczny efekt. Nie do końca klasyczny charakter górskiego domku sprawia, że wydaje on się jeszcze bardziej interesujący. Pozostaje tylko żałować, że w Polsce niekoniecznie możemy sobie pozwolić na tego typu budownictwo. A szkoda! Bowiem życie w takim miejscu musi być niezwykłe.

W górę i w dół

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Kiedy znajdziemy się na samej górze napotkamy odwróconą aranżację przestrzeni. Zazwyczaj kuchnia, jadalnia czy salon znajdują się na parterze, a powyżej sypialnia. Jednak nie w tym przypadku! Dodatkowo, schody prowadzące na na piętro są podwójne, znajdują się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Daje to suplementarną atrakcję, i sprawia, że dom jest jeszcze ciekawszy. 

Atrakcyjne wnętrze

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od homify Nowoczesny

Kiedy obserwujemy dom z zewnątrz, bez wahania możemy uznać, że architekci wykonali kawał dobrej roboty. Jednak wnętrze domu nie pozostaje w tyle i z pewnością znajdziemy tu wiele atrakcyjnych elementów. Kierując się schodami do sypialni, po prawej stronie możemy dostrzec przestronny taras. Kto by nie chciał spędzać tam czasu na leżaku i po prostu patrzeć na góry? Szczególnie w piękny, letni dzień, mógłbyś poczuć się jak władca, który obserwuje swoje ziemie.  

Kuchnia, jadalnia i pokój dzienny

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Rozplanowanie kuchni, jadalni i salonu stanowi stosunkowo niewielką część całego domu. Jednak zastosowanie ogromnych przeszkleń sprawia, że pomieszczenia te stają się niezwykle otwarte i przestronne. Ciemna podłoga nadaje lekko wiejski, tradycyjny charakter, co jest sporym kontrastem dla nowoczesnej aranżacji. W całym domu znajdziemy kilka odwołań do klasycznej formy, a mamy tu na myśli ceglane ściany znajdujące się na zewnątrz. 

Światło natury

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Jak widać, umieszczenie sypialni na niższym poziomie nie utrudnia relaksu w promieniach słonecznych. Duże okna znajdujące się dookoła domu ułatwiają oświetlanie pomieszczeń. Jest to niesamowity efekt, zwłaszcza, że dom znajduje się w pobliżu gór, które zdają się być przytłaczające. Życie w takim miejscu może dać poczucie wakacyjnego apartamenty, którym możemy się cieszyć cały rok. 

Zaskakująca architektura, piękne wnętrza i otoczenie są niezwykle fascynujące. Łączone style dają wspaniały efekt podczas zwiedzania. Jeśli lubisz obcowanie z naturą i marzysz o własnych domu na łonie natury, polecamy Ci odwiedzić drewnianą chatkę ukrytą w leśnej gęstwinie.

Chcielibyście się tu zatrzymać chociaż na jedną noc?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu