Imponujący dom na wzgórzu | homify

Imponujący dom na wzgórzu

mszpakowska mszpakowska
homify Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Dom wpasowany w górzysty krajobraz od razu, sam w sobie, prezentuje się niezwykle. Góry wprowadzają magiczną atmosferę, w której nawet najprostszy domek wydaje się odpowiedni i idealny do zamieszkania. Jednak dom w górach często wymaga od architektów niezmierzonej kreatywności. 

Dziś prezentujemy Wam dom wykonany pod okiem specjalistów z południowokoreańskiego biura . Cała powierzchnia jest bardzo dobrze oświetlona, a rozplanowanie pięter wcale nie jest przypadkowe. Zapraszamy Was do zwiedzenia domu, który jest pięknym elementem górskiego pejzażu.

Co jest najpiękniejsze?

Znalezienie na odpowiedzi na pytanie, co jest najpiękniejsze w tym domu, nie jest łatwe. Sama konstrukcja prezentuje się niesamowicie, a otoczona górami daje bajeczny efekt. Nie do końca klasyczny charakter górskiego domku sprawia, że wydaje on się jeszcze bardziej interesujący. Pozostaje tylko żałować, że w Polsce niekoniecznie możemy sobie pozwolić na tego typu budownictwo. A szkoda! Bowiem życie w takim miejscu musi być niezwykłe.

W górę i w dół

Kiedy znajdziemy się na samej górze napotkamy odwróconą aranżację przestrzeni. Zazwyczaj kuchnia, jadalnia czy salon znajdują się na parterze, a powyżej sypialnia. Jednak nie w tym przypadku! Dodatkowo, schody prowadzące na na piętro są podwójne, znajdują się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Daje to suplementarną atrakcję, i sprawia, że dom jest jeszcze ciekawszy. 

Atrakcyjne wnętrze

Kiedy obserwujemy dom z zewnątrz, bez wahania możemy uznać, że architekci wykonali kawał dobrej roboty. Jednak wnętrze domu nie pozostaje w tyle i z pewnością znajdziemy tu wiele atrakcyjnych elementów. Kierując się schodami do sypialni, po prawej stronie możemy dostrzec przestronny taras. Kto by nie chciał spędzać tam czasu na leżaku i po prostu patrzeć na góry? Szczególnie w piękny, letni dzień, mógłbyś poczuć się jak władca, który obserwuje swoje ziemie.  

Kuchnia, jadalnia i pokój dzienny

Rozplanowanie kuchni, jadalni i salonu stanowi stosunkowo niewielką część całego domu. Jednak zastosowanie ogromnych przeszkleń sprawia, że pomieszczenia te stają się niezwykle otwarte i przestronne. Ciemna podłoga nadaje lekko wiejski, tradycyjny charakter, co jest sporym kontrastem dla nowoczesnej aranżacji. W całym domu znajdziemy kilka odwołań do klasycznej formy, a mamy tu na myśli ceglane ściany znajdujące się na zewnątrz. 

Światło natury

Jak widać, umieszczenie sypialni na niższym poziomie nie utrudnia relaksu w promieniach słonecznych. Duże okna znajdujące się dookoła domu ułatwiają oświetlanie pomieszczeń. Jest to niesamowity efekt, zwłaszcza, że dom znajduje się w pobliżu gór, które zdają się być przytłaczające. Życie w takim miejscu może dać poczucie wakacyjnego apartamenty, którym możemy się cieszyć cały rok. 

Zaskakująca architektura, piękne wnętrza i otoczenie są niezwykle fascynujące. Łączone style dają wspaniały efekt podczas zwiedzania. Jeśli lubisz obcowanie z naturą i marzysz o własnych domu na łonie natury, polecamy Ci odwiedzić drewnianą chatkę ukrytą w leśnej gęstwinie.

Chcielibyście się tu zatrzymać chociaż na jedną noc?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu