Przed i po: niesamowita metamorfoza domu jednorodzinnego | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Przed i po: niesamowita metamorfoza domu jednorodzinnego

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesne domy od acertus Nowoczesny
Loading admin actions …

Kiedy patrzymy na zdjęcia starych domów sprzed metamorfozy, zawsze podchodzimy do nich z myślą: nie wszystko stracone, na pewno da się z tego stworzyć coś cudownego. Mimo, że na początku ciężko jest to sobie wyobrazić, każdy budynek może być radykalnie odmieniony i stać się domem, o którym zawsze marzyliśmy. W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam przykład takiej sytuacji. 

Będziemy tu mówić o domu jednorodzinnym położonym w Walencji. Metamorfozy dokonała ekipa z Acertus i możemy Was zapewnić, że udało im się całkowicie zmienić obraz zarówno zewnętrznej części budynku, jak i jego wnętrza. Teraz, panuje tu jasność!

​Stan początkowy fasady

Nowoczesne domy od acertus Nowoczesny

Cała konstrukcja dwupiętrowego budynku z ogrodem wyglądała na lekko zaniedbaną. Niemal dziko rosnąca roślinność i ściany o wyblakłych kolorach nie pomagały. Mimo to, możemy powiedzieć, że widać tu spory potencjał wynikający z dużych powierzchni i możliwości stworzenia sporych tarasów. Do tego, duży obszar ogrodowy – tu na pewno będą zmiany.

​Efekt końcowy: fasada przykuwająca uwagę

Nowoczesny pokój dziecięcy od acertus Nowoczesny

Spora zmiana, prawda?

Wyłącznie za pomocą odrobiny białej farby, obraz budynku zmienia się nie do poznania. Do tego dołóżmy uproszczenie formy i podkreślenie wyraźnych linii. Szczególnie dobrze to widać przy nowym balkonie, a nawet przy tarasie na parterze. Taras podniesiono o kilka stopni nad poziom ogrodu co dodaje mu elegancji i pozwala na bezpośrednie połączenie z salonem.

​Przed: ciemne wnętrza

Nowoczesna jadalnia od acertus Nowoczesny

Jeśli spojrzymy na obraz wnętrza domu przed metamorfozą szybko dojdziemy do wniosku, że ten budynek wymagał remontu – i to w trybie natychmiastowym. Nie mamy tu na myśli stanu technicznego konstrukcji, ale rozplanowanie przestrzenne, aranżację wnętrza i ogólny dekor. Zdecydowanie mamy tu nadmiar mebli, które nie tylko są stare, ale bardzo toporne. Dodatkowo, nieumiarkowane wykorzystanie elementów dekoracyjnych na ścianach. Całość jawi się jako bardzo ciemna, ponura i nieprzyjemna.

​Przed: labirynt korytarzy

Nowoczesne domy od acertus Nowoczesny

Kolejną rzeczą bardzo charakterystyczną dla tego domu, był nadmiar korytarzy, oprócz bardzo skrzętnie powydzielanych pomieszczeń zamkniętych. To zdjęcie doskonale oddaje układ przestrzenny sprzed remontu. To wszystko doprowadziło do sytuacji, w której naturalne światło nie miało możliwości swobodnie przepływać przez wnętrze.

​Po: Nastała światłość!

Nowoczesna kuchnia od acertus Nowoczesny

Oto jawi nam się efekt końcowy. Najważniejsze było wypełnienie wnętrza światłem, a żeby to osiągnąć wyburzono ścianki działowe i zaimplementowano jasne kolory, szczególnie biały. Biel pojawia się nie tylko na ścianach i sufitach, ale również na meblach i obiciach.

To zdjęcie pokazuje nam widok na kuchnię otwartą na salon. Te dwa pomieszczenia dzieli jedynie blat położony na niskiej ściance udekorowanej niewielkimi, podłużnymi, białymi płytkami, które po części przypominają cegłę, co dodaje kuchni szczypty stylu industrialnego.

​Pokoje dziecięce

Nowoczesny pokój dziecięcy od acertus Nowoczesny

Innym narzędziem użytym przez architektów do ożywienia przestrzeni i wprowadzenia światła był kolor! Jest to szczególnie zauważalne w pokojach dziecięcych, gdzie użyto róży i fioletów.

Nowoczesny pokój dziecięcy od acertus Nowoczesny

Pokój najmłodszego członka rodziny jest urządzony niemal wyłącznie na podstawie różu, tworząc wspaniałą atmosferę. Tylko spójrzmy na te zasłony, tkaniny, zabawki, meble i kolor na ścianach!

​Przed: łazienka w opłakanym stanie

Nowoczesne ściany i podłogi od acertus Nowoczesny

Łazienka również potrzebowała radykalnej zmiany. Ściany były pokryte kwadratowymi płytkami o przygnębiających odcieniach szarości, wyposażenie sanitarne pozostawiało wiele do życzenia, a ogólna atmosfera… no cóż: nuda, przygnębienie i rozpacz.

​Po: radosna łazienka w fiolecie

Nowoczesna łazienka od acertus Nowoczesny

Nowa łazienka zyskała wiele energii i dobrych wibracji dzięki dużej ilości światła uzyskanej za pomocą ciekawych faktur, materiałów, mebli i przede wszystkim kolorów. Białe meble o prostych liniach, umywalki podwieszane, aby stworzyć wrażenie jak największej przestronności, a do tego malutkie płytki wyściełające ściany w różne odcienie fioletu – to dzięki tym elementom patrzymy na tak piękny obrazek.

​Przed: Bardzo zaniedbany ogród

Nowoczesne domy od acertus Nowoczesny

Zbliżamy się ku końcowi naszej wizyty, ale nie mogliśmy nie wspomnieć o ogrodzie! Jak widać, nasi architekci mieli do czynienia z ogrodem o dużym potencjale: przestronny, o dużej powierzchni trawnika i z basenem. Nie możemy się jednak oprzeć wrażeniu, że ten ogród był bardzo zaniedbany i nie do końca przemyślany. Należał mu się nowy wizerunek.

​Po: Nowy basen

Nowoczesny basen od acertus Nowoczesny

Teraz już naprawdę czas kończyć, szczególnie, że możemy Was zostawić z tak ślicznym basenem przed oczami! Nowy ogród z pięknym basenem jest cudownym dodatkiem do wspaniałego domu. W takim ogrodzie można odpocząć i się zrelaksować. Jest gdzie się opalać i gdzie popływać. Nie mielibyście ochoty spędzić w tym domu z ogrodem całego lata?

Jeżeli lubicie oglądać piękne transformacje, jak ta, na pewno spodoba Wam się też: Przed i po- przebudowa opuszczonego domu jednorodzinnego

Podoba Wam się pomysł wyburzenia ścianek działowych?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu