Naturalne ściany - fenomenalne przykłady

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Naturalne ściany – fenomenalne przykłady

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od ADDEC arquitectos Eklektyczny
Loading admin actions …

Naturalne materiały odgrywają coraz ważniejszą rolę w aranżacji wnętrz. Oprócz drewna, już od jakiegoś czasu surowy kamień cieszy się niezwykłą popularnością. W jaki sposób możemy użyć tych materiałów do wykończenia wnętrza? Możliwości są tak naprawdę nieograniczone – sprawdzą się zarówno w rustykalnych domach, jak i minimalistycznych aranżacjach w sercu miasta. Oto kilka fenomenalnych przykładów z kamieniem (i nie tylko) w roli głównej!

Kontrast

W pierwszym prezentowanym projekcie kamień został użyty jako uderzający kontrast – względem reszty aranżacji. Architekci zdecydowali się w tym przypadku na bardzo ciężki, masywny kamień w naturalnie różnym rozmiarze – jest to całkowite przeciwieństwo panującej we wnętrzu aranżacji, która opiera się na nowoczesności, bieli, prostych, minimalistycznych liniach.

Połączenie pełne harmonii

W porównaniu z poprzednim przykładem, ta ściana jest niezwykle wygładzona i chociaż zróżnicowana pod względem kolorystycznym, to płynne przejścia pomiędzy odcieniami, wyglądają harmonijnie – uzupełnia się to z kolorystyką aranżacji całego pomieszczenia. Jeśli chcecie delikatnie dopasować naturalny materiał do wnętrza, to postawcie na jego przerobioną formę – nie musi to być surowy kamień, a np. płyty z kamienia.

Czysta natura na dziedzińcu

Kamienne ściany oczywiście nadają się nie tylko do wnętrza, ale również i poza domem – w ogrodzie, na fasadzie lub, tak jak w tym przypadku, na dziecińcu. Naturalny materiał sprawia, że całość wygląda majestatycznie, ale jednocześnie bardzo swojsko – doskonale harmonizuje się z roślinnością.

Ściana z kominkiem

W tym pokoju najmocniejszym akcentem jest kamienna ściana z… kominkiem! Przyciąga wzrok, podkreśla strukturę wnętrza i zapewnia wytrzymałą oraz bezpieczną konstrukcję kominka. Oprócz tego oczywiście uzyskujemy niesamowitą atmosferę – któż nie chciałby mieć kominka w salonie? 

Jeśli szukacie przykładów z ciekawymi kominkami, to sprawdźcie tutaj: TOP 10 – najciekawsze kominki.

Surowa sypialnia

Eklektyczna sypialnia od Kabaz Eklektyczny

Surowe aranżacje nawet w takim miejscu, jak sypialnia, chyba nikogo nie są w stanie zdziwić – już jakiś czas temu industrialne i minimalistyczne wnętrza zdominowały świat aranżacji. Jako kontrast względem pastelowych kolorów, miękkich poduszek, orientalnych wzorów i eklektycznych dzieł sztuki – surowość zachwyciła swoim puryzmem i ascetyzmem. Jeśli nie przepadacie za betonem (architektonicznym) lub cegłą, to kamień może być świetnym rozwiązaniem dla takiej aranżacji.

Drewniane wykończenie

METAMORFOZA. WNĘTRZE PARTER GALERIA Nowoczesne ściany i podłogi od PAWEL LIS ARCHITEKCI Nowoczesny Drewno O efekcie drewna
PAWEL LIS ARCHITEKCI

METAMORFOZA. WNĘTRZE PARTER GALERIA

PAWEL LIS ARCHITEKCI

Jako, że nie każdy z nas lubi surowy wygląd kamienia, ale może chciałby
jednak mieć we wnętrzu wykończenie z naturalnego materiału, to alternatywą pozostaje drewno. Drewniane meble niezależnie od pomieszczenia zawsze będą się świetnie prezentować. Wyglądają szlachetnie, estetycznie i stylowo. Jednak problemem w miejscu o tak dużej wilgoci powietrza, jak kuchnia i łazienka,  jest  odpowiednia impregnacja. Przez zmieniającą się temperaturę, unoszącą się parę wodną, zachlapania, różnego rodzaju kosmetyki i detergenty, drewno może stracić swój blask, więc lepiej dobrze je zabezpieczmy. Nie będziemy musieli się z tym borykać w przypadku kamienia.

Wolicie ściany pokryte kamieniem czy drewnem?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu