Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Naturalne ściany – fenomenalne przykłady

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Loading admin actions …

Naturalne materiały odgrywają coraz ważniejszą rolę w aranżacji wnętrz. Oprócz drewna, już od jakiegoś czasu surowy kamień cieszy się niezwykłą popularnością. W jaki sposób możemy użyć tych materiałów do wykończenia wnętrza? Możliwości są tak naprawdę nieograniczone – sprawdzą się zarówno w rustykalnych domach, jak i minimalistycznych aranżacjach w sercu miasta. Oto kilka fenomenalnych przykładów z kamieniem (i nie tylko) w roli głównej!

Kontrast

W pierwszym prezentowanym projekcie kamień został użyty jako uderzający kontrast – względem reszty aranżacji. Architekci zdecydowali się w tym przypadku na bardzo ciężki, masywny kamień w naturalnie różnym rozmiarze – jest to całkowite przeciwieństwo panującej we wnętrzu aranżacji, która opiera się na nowoczesności, bieli, prostych, minimalistycznych liniach.

Połączenie pełne harmonii

Projekty,  Salon zaprojektowane przez kababie arquitectos
kababie arquitectos

Casa Cuernavaca

kababie arquitectos

W porównaniu z poprzednim przykładem, ta ściana jest niezwykle wygładzona i chociaż zróżnicowana pod względem kolorystycznym, to płynne przejścia pomiędzy odcieniami, wyglądają harmonijnie – uzupełnia się to z kolorystyką aranżacji całego pomieszczenia. Jeśli chcecie delikatnie dopasować naturalny materiał do wnętrza, to postawcie na jego przerobioną formę – nie musi to być surowy kamień, a np. płyty z kamienia.

Czysta natura na dziedzińcu

Kamienne ściany oczywiście nadają się nie tylko do wnętrza, ale również i poza domem – w ogrodzie, na fasadzie lub, tak jak w tym przypadku, na dziecińcu. Naturalny materiał sprawia, że całość wygląda majestatycznie, ale jednocześnie bardzo swojsko – doskonale harmonizuje się z roślinnością.

Ściana z kominkiem

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez kababie arquitectos
kababie arquitectos

Departamento Club de Golf

kababie arquitectos

W tym pokoju najmocniejszym akcentem jest kamienna ściana z… kominkiem! Przyciąga wzrok, podkreśla strukturę wnętrza i zapewnia wytrzymałą oraz bezpieczną konstrukcję kominka. Oprócz tego oczywiście uzyskujemy niesamowitą atmosferę – któż nie chciałby mieć kominka w salonie? 

Jeśli szukacie przykładów z ciekawymi kominkami, to sprawdźcie tutaj: TOP 10 – najciekawsze kominki.

Surowa sypialnia

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Kabaz

Surowe aranżacje nawet w takim miejscu, jak sypialnia, chyba nikogo nie są w stanie zdziwić – już jakiś czas temu industrialne i minimalistyczne wnętrza zdominowały świat aranżacji. Jako kontrast względem pastelowych kolorów, miękkich poduszek, orientalnych wzorów i eklektycznych dzieł sztuki – surowość zachwyciła swoim puryzmem i ascetyzmem. Jeśli nie przepadacie za betonem (architektonicznym) lub cegłą, to kamień może być świetnym rozwiązaniem dla takiej aranżacji.

Drewniane wykończenie

METAMORFOZA. WNĘTRZE PARTER GALERIA: styl , w kategorii Ściany zaprojektowany przez PAWEL LIS ARCHITEKCI
PAWEL LIS ARCHITEKCI

METAMORFOZA. WNĘTRZE PARTER GALERIA

PAWEL LIS ARCHITEKCI

Jako, że nie każdy z nas lubi surowy wygląd kamienia, ale może chciałby
jednak mieć we wnętrzu wykończenie z naturalnego materiału, to alternatywą pozostaje drewno. Drewniane meble niezależnie od pomieszczenia zawsze będą się świetnie prezentować. Wyglądają szlachetnie, estetycznie i stylowo. Jednak problemem w miejscu o tak dużej wilgoci powietrza, jak kuchnia i łazienka,  jest  odpowiednia impregnacja. Przez zmieniającą się temperaturę, unoszącą się parę wodną, zachlapania, różnego rodzaju kosmetyki i detergenty, drewno może stracić swój blask, więc lepiej dobrze je zabezpieczmy. Nie będziemy musieli się z tym borykać w przypadku kamienia.

Wolicie ściany pokryte kamieniem czy drewnem?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu