Fantastyczne markizy do ogrodu i tarasu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Fantastyczne markizy do ogrodu i tarasu

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od El Jardín de Ana Klasyczny
Loading admin actions …

Markiza zapewnia cień w miejscach, w których tego potrzebujemy i tak naprawdę nieco zmienia aranżację całego ogrodu. Ze względu na swoją funkcję, nie możemy jej umieścić wszędzie, ale za to możemy spróbować ciekawej formy lub wzoru. Przedstawiamy kilka świetnych przykładów na markizy do tarasu lub ogrodu, które w upalne dni zapewnią Wam cień!

Proste i skuteczne

Markiza, niezależnie od modelu – zawsze będzie spełniać podstawową funkcję, czyli osłaniać nas przed promieniami słonecznymi. Jest to coś, co absolutnie każda markiza musi zapewniać! Jeśli oprócz tego markiza jest estetyczna i podkreśla charakter naszego ogrodu, to tym lepiej dla nas – jako dodatek jest uzupełnieniem aranżacji. Przykład widoczny na zdjęciu opiera się na prostocie i tak naprawdę stanowi delikatne uzupełnienie całego wystroju.

Idealny do wypoczynku

Oto markiza, która sprawdzi się w każdym nieco większym ogrodzie lub na przestronnym tarasie. Szczególnie, jeśli mamy liczną rodzinę, dzieci i domowe zwierzęta – wszyscy się pod nią zmieszczą! Tak naprawdę to jest to już nie tylko markiza, a po prostu ogrodowy namiot o prostej konstrukcji, zaś sam kolor materiału nawiązuje do otoczenia i jego aranżacji.

Geometryczne cudo

Wow! Ta markiza to dzieło sztuki samo w sobie – wygląda nietuzinkowo i zachywca pomysłowym rozwiązaniem. Jeśli w dodatku wybierzemy biel, jako kolor materiału, to możemy być pewni, ze będzie się dobrze prezentować w każdym otoczeniu, a już szczególnie w połączeniu z nowoczesną architekturą, która uwielbia geometryczne kształty. Chociaż wygląda nietypowo, to z pewnością spełnia swoją rolę i osłania część tarasu na której znajduje się stół z krzesłami – mamy tutaj funkcjonalność i nowoczesne podejście do estetyki!

Na dużej przestrzeni

Oto przykład markizy, która może osłonić całkiem sporą przestrzeń – jest ona wysuwana i opiera się na specjalnej konstrukcji, która umożliwia nam regulowanie jej wielkości. W ten sposób możemy schować przed słońcem większą cześć tarasu lub odsłonić całą, jeśli chcemy się nieco opalić. Białe markizy (lub kremowe) są zdecydowanie najczęściej wybierane – pomimo tego, że chronią nas przed silnymi promieniami słonecznymi, to wciąż tworzą jasną przestrzeń, bo nie blokują ich całkowicie. Jednak jeśli tylko zapragniemy, możemy wybrać markizy w innych kolorach – będą wyglądać żywiej i bardziej energetycznie, ale za to cień będzie nieco głębszy.

Na specjalne okazje

Markiza idealna podczas spotkań w ogrodzie z rodziną i przyjaciółmi – tworzy doskonałą atmosferę do rozmów i wspólnie spędzanego czasu – nie tylko podczas cotygodniowych odwiedzin, ale również podczas specjalnych okazji. Jest praktyczna, wygląda estetycznie i może osłonić sporą przestrzeń – jeśli tego właśnie potrzebujemy, to ta markiza jest dla nas!

Klasyczna

markiza tarasowa od Markiz Serwis Klasyczny
Markiz Serwis

markiza tarasowa

Markiz Serwis

Przykład klasycznej, wysuwanej markizy mieliśmy już wcześniej, jednak tamta jest w wersji makro, zaś ta może być świetnym rozwiązaniem do każdego tarasu – niezależnie od jego wielkości. Zakończona delikatną falbanką tworzy prawidziwie sielski klimat. Dzięki neturalnej barwie będzie pasować do każdego domu, niezależnie od tego, czy jest on urządzony w stylu nowoczesnym, czy rustykalnym. 

Lubicie domy rustykalne? Oto kilka fantastycznych przykładów: Domy rustykalne – najbardziej przytulne i urokliwe.

Który przykład podoba się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu