Przed i Po: Okropny dom, który dostał drugą szansę | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przed i Po: Okropny dom, który dostał drugą szansę

homify.Pl homify.Pl
od Inuk Home Studio Śródziemnomorski
Loading admin actions …

Zdarzyło Wam się kiedyś wejść do jakiegoś domu i pomyśleć, jak wielką różnicę zrobiłoby wybranie innych kolorów i rozmieszczenie kilku dodatków? Cóż, właśnie to miało miejsce w domu, o którym chcielibyśmy dzisiaj opowiedzieć. Projektanci sprawili, że metamorfoza przeszła bardzo sprawnie, a my mamy wrażenie, że zdumiewająco łatwo było zmodernizować nudny i zaniedbany dom. Oczywiście, to tylko nasze wrażenie, bo prawda jest taka, że projektanci wykonali kawał solidnej roboty.

Wykorzystanie żywych kolorów i ciekawych materiałów całkowicie odmieniło to mieszkanie. Teraz, zdjęcia tego mieszkania nadają się na plakat albo kalendarz!

Może jednak nie wierzcie nam całkowicie na słowo i przekonajcie się na własne oczy…

​Przed: Wyścig do drzwi

Co za ponura sceneria! Zanim wejdziemy, już mamy ochotę się cofnąć i wyjść.

Wyobraźmy sobie jak mało przyjemne musi być spożywanie posiłków przy tym stole. Nie do końca wyposażone, szare, nudne i całkowicie bez zamysłu – oto mieszkanie, które desperacko wymaga zastrzyku osobowości.

Jeśli właściciele mogliby usunąć okablowanie przymocowane do ściany, to już byłby dobry początek. Tu jednak trzeba czegoś więcej. Projektanci – pomocy!

​Po: Witaj w domu

Od razu lepiej! Mamy przed sobą przestrzeń, w której bez większego zastanowienia z przyjemnością spożyjemy nie jeden posiłek, odpoczniemy po ciężkim dniu, zrelaksujemy się, i zwyczajnie zamieszkamy. Cudowne są wszystkie kolorowe, eklektyczne akcenty.

Daleko od tego, co widzieliśmy wcześniej. To jednak dopiero początek. Wkrótce będziecie mieli okazję zobaczyć wspaniałe tkaniny i meble w stylu retro, które w tej aranżacji są podstawą. Tylko spójrzcie na sufit… co za detal!

​Przed: Zamknij drzwi i zapomnij co zobaczyłeś

Wspaniale jest mieć prywatny taras, prawda? Ale jeżeli ma to być zaniedbany, niekochany skrawek przestrzeni, jaki jest w tym cel? Aż mamy ochotę zamknąć drzwi i zapomnieć, że wogóle ta strefa istnieje, skoro jedyne co widzimy to bałagan, brud i smutek… Gdyby to miejsce zajął stylowy taras, to już inna historia.

​Po: Musimy wracać do środka?

Wręcz nie możemy nacieszyć się widokiem tego, pełnego życia tarasu. Zespół projektantów stanął na głowie, żeby stworzyć tu prawdziwie unikalną przestrzeń, która mogłaby być scenerią w baśniach. Wspaniałe jest tu wykorzystanie jasnych kolorów i sztucznej trawy jako wykładziny podłogowej. Dlaczego nie? Jest wytrzymała, wygląda dobrze i naprawdę współgra z turkusowymi drzwiami i jasnymi kwiatkami na ścianach.

​Przed: Chyba jednak nie potrzebujemy prysznica…

Zastanawiamy się, ile wymówek możnaby znaleźć, żeby uniknąć korzystania z tej okropnej łazienki?

Nic w tej łazience nie zasługuje na pochwałę; zaczynając od staromodnej umywalki i toalety, po brak przestronności i swieżości, oraz dziwne kontrastujące poczucie sterylności łączące się z brakiem higieny. Zabierzcie nas stąd!

Po: Wybierz wzór

Nie potrzeba dużej przestrzeni, żeby uświetnić ją mocnymi wzorami. Jako dowód mamy tą czarującą łazienkę.

Nowoczesne elementy wyposażenia pomagają utrzymać nowoczesny wygląd, podczas gdy wzorzyste płytki ceramiczne wprowadzają dużo dziedzictwa kultury śródziemnomorskiej. Zapomnijmy więc o staraniach unikania wejścia do tej łazienki. Teraz będziemy szukać powodów, żeby z niej wyjść!

​Przed: Szukamy potwora pod łóżkiem

Ten pokój wydaje się trochę ciasny, ale poza tym, to nie jest najgorsze zdjęcie jakie widzieliśmy do tej pory. Oczywiście, nie jest to sypialnia, którą nazwalibyśmy przytulną ani przyjemną i na pewno nie mielibyśmy tu ochoty wtulić się w poduszki. Jednak jest tu pewien potencjał. Przynajmniej jest miejsce na podwójne łóżko!

​Po: Słodkich snów

Ok, teraz, jak już zobaczyliśmy to zdjęcie, stwierdzamy, że poprzednia forma sypialni zaliczała się do… podłych. Pomalowane okiennice wyglądają niesamowicie i naprawdę dominują resztę akcesoriów, włącznie ze wspaniałymi miedzianymi lampkami nocnymi. Jak ogromną różnicę zauważamy po wprowadzeniu tu troszkę koloru.

To mieszkanie przeszło niesamowitą metamorfozę dzięki zastosowaniu fajnych wzorów, jasnych kolorów i wspaniałych akcesoriów. Nic prostszego, prawda?

Kiedy mowa o przytulnych mieszkaniach, na pewno szukacie odpowiedzi na pytanie: Jak urządzić przytulne mieszkanie?

Które z pomieszczeń najbardziej przypadło Wam do gustu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu