Top 10 - piękne domy o fascynującej architekturze | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Top 10 – piękne domy o fascynującej architekturze

A.D. A.D.
Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Niektóre domy nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie, przyciągają uwagę niczym aktor na scenie, zapadają w pamięć i tworzą kanony ponadczasowej architektury.Są spełnieniem naszych marzeń o luksusie. Ich estetyka zapada na długo w pamięć. Oczywiście większość z nas nie jest w stanie mieszkać w takich warunkach a nasze zarobki zwykle nie pozwalają na takie zbytki. Jednak oglądanie ich to uczta dla zmysłów zarówno kulturowa jak i duchowa.

Zobaczcie najpiękniejsze i zachwycające rezydencje, które porywają architekturą w niezwykle malowniczym pejzażu. Dziś mamy dla was 10 zapierających dech w piersiach cudów prosto z gorącej Portugalii.

1. Zachód słońca?… Tylko tutaj!

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Ten niezwykły dom posiada duszę, która wydziela piękno w każdym szczególe i detalu konstrukcji. Nowoczesny pałac na wodzie zbudowany z prostych białych brył, które uwodzą nieskomplikowaną konstrukcją i doskonałością materiałów. Nie bez znaczenia jest tu oświetlenie, które po zmroku ukazuje inne, tajemnicze aspekty budynku.

2. Poszybować w chmury

Fotografia jest warta tysiąca słów… Celowo czy nie obiektyw uchwycił niebo pełne chmur – ciekawa analogia pomiędzy naszymi odczuciami i tym domem. Jesteśmy dosłownie w chmurach jak sen na jawie, w zgodzie z przyrodą. Parterowy dom, który tworzy integralną całość ze środowiskiem zewnętrznym jest wspaniałą oazą spokoju, wypoczynku i relaksu. Któż nie chciałby tu spędzić chociaż kilku chwil?

3. Szkło i beton

Szkło jest materiałem bardzo trendy w świecie architektury, zwłaszcza gdy mówimy o nowoczesnym lub minimalistycznym stylu. Modernistyczny styl jest ciągle w natarciu – tego typu budowle są bardzo popularne i nic w tym dziwnego. Duże przeszklenia sprawiają, że wewnątrz jest bardzo jasno a piękne krajobrazy nie muszą a nawet nie powinny być zasłaniane przez dekoracje okienne.

Wielkie brawa dla specjalistów z  INAIN® INTERIORDESIGN, którzy stworzyli ten wyjątkowy portugalski dom!

4. Kaskada bieli

Szkło i beton oraz ciekawa forma architektoniczna współgrają ze sobą idealnie tworząc zjawiskowe połączenie. Perełka nowoczesnej architektury, która wydaje się lekka niczym puch. Biała elewacja tworzy świetne tło dla błękitnego basenu. Na nim tafla wody odbijająca wielką, rozpostartą na całej długości budynku przeszkloną szybę. Bryła budynku łącznie z tarasem tworzy kaskadową strukturę. Całość ociepla drewniany taras, który wydaje się zapraszać do odpoczynku. Budynek będący nowoczesną interpretacją architektury dwudziestolecia międzywojennego jest prekursorem miejskiej nowoczesności.

5. Z kamiennymi dodatkami

Kolejny wymarzony dom, posiada wspaniały duży taras i basen usytuowany blisko domu, aby w każdej chwili móc spojrzeć za oko i natknąć się na niebieską taflę wody. Nowoczesna bryła jest bardzo miękka, organiczna wydaje się być zniekształcona. Jednak jej kształt jest wyjątkową cechą dzięki której dom jest niezwykły i zapada w pamięć. Kamienie zastosowane na kilku filarach są zwieńczeniem dzieła.

6. Niczym konstrukcja z klocków

Wszystko czego mogą oczekiwać fani nowoczesnego projektowania znajduje się na tym zdjęciu. Ekskluzywna  willa w pięknym otoczeniu. Tak futurystyczna architektura nie jest często spotykana w budynkach mieszkalnych. Zachwycająca formą połączona z zachowawczymi teksturami. Biel, szkło, aluminium to wszystko tworzy spójną całość. Wewnątrz otwarta przestrzeń urządzona bardzo ekskluzywnie ale zarazem przytulnie.

7. Rzeka płynąca przez dom

Trzeba przyznać, że ten projekt zapiera dech w piersiach. Przez środek nowoczesnego domu przepływa błękitny, przejrzysty basen przecinając go częściowo na dwie części niczym wstęga rzeki przecina miasta. Czy to realne? Czy takie cuda naprawdę istnieją? I do tego wszystkiego, niezwykła willa usytuowana jest w gorącej Portugalii… O czym więcej marzyć?

8. W sercu lasu

Projekt składał się z przebudowy i rozbudowy istniejącej ruiny. Celem było stworzenie domku letniskowego i weekendowego. Bardzo duży nacisk był położony przez inwestorów na wyłapanie kontekstu, stworzenie przestrzeni spójnej z leśnym klimatem. Naszym zdaniem architekci poradzili sobie doskonale. Dom powstał w obszarze chronionym i pomimo iż jest z betonu spełnia wszystkie warunki ochrony fauny i flory. To doskonałe miejsce na relaks w dni wolne od pracy.

9. Kolorowy i niebanalny

Kolejna koncepcja to ciekawy, nieoczywisty dom o wielu kolorach, ale także o wielu twarzach. Mamy tu kolorowe strony ale i dość regularne części z białą fasadą. Każda poszczególna forma, przestrzeń jest zrobiona z innego materiału i koloru. To świetny, nowoczesny projekt dla młodych.

10. Gdy nadchodzi noc…

Nasza wizyta w Portugalii dobiega końca. Znaleźliśmy dla Was absolutnie wspaniałe domy. W wielu wypadkach brakowało słów, aby opisać ich urok ale na szczęście istnieją obrazy, które mówią głośniej niż słowa.

Na koniec zobaczcie zdjęcie tego pięknego domu w Pedrgo. Głucha cisza wokoło, piękne granatowe niebo nad nim a on sam niezwykle przytulny, gościnny i ciepły. Podświetlony basen zaprasza do nocnych kąpieli. Wspaniale byłoby spędzać nad nim rześkie wieczory następujące po upalnych gorących dniach.

Przeczytajcie również:  Dziesięć domów marzeń – część 1

W której willi zamieszkalibyście najchętniej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu