6 wspaniałych kuchni - która odpowiada Twojej osobowości? | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

6 wspaniałych kuchni – która odpowiada Twojej osobowości?

A.D. A.D.
APARTMENT “VERBI” Minimalistyczna kuchnia od Polygon arch&des Minimalistyczny
Loading admin actions …

Polskie przysłowie mówi: Jaki pan, taki kram. Jest w nim wiele prawdy bo miejsce w którym mieszkamy bardzo dużo o nas mówi. Układ mebli w mieszkaniu, kolory i cała struktura mówi o nas, naszych gustach i upodobaniach. Kto powiedział, że kuchnia nie wyglądają jak jej właścicieli?Jeśli myślisz o przebudowie kuchni, lepiej pomyśleć o wszystkich aspektach, które pomogą dokonać odpowiednich zmian w tej dziedzinie. Kuchnia to pomieszczenie bliższe naszemu sercu niż wszystkie inne miejsca w domu, dlatego możemy śmiało powiedzieć, że jest ona bardzo związana z naszą osobowością. Pokaż mi swoją kuchnię a powiem Ci jaki jesteś! 

1. Niestały

APARTMENT “VERBI” Minimalistyczna kuchnia od Polygon arch&des Minimalistyczny
Polygon arch&des

APARTMENT “VERBI”

Polygon arch&des

Ten klasyczny i stonowany model kuchni jest idealny dla tych, którzy lubią zmieniać stale swoje otoczenie, nudzą się monotonną przestrzenią wokół. Meble zostały tak dobrane, że ciągle można zmieniać elementy dekoracyjne – pudełka, pojemniki, kwiaty i ozdoby. Taka kuchnia tętni życiem, jest zmienna i dynamiczna pomimo tego, że sama w sobie jest niezwykle zachowawcza.  Eksperci Rover BC stworzyli idealny model dla bardziej konwencjonalnych kucharzy, którzy nudzą się szarą rzeczywistością wokół i uwielbiają oddziaływać na swoje kubki smakowe za pomocą estetyki.

2. Dowódca

Jeśli Twoja kuchnia na pierwszym planie ma wielką i funkcjonalną wyspę to jesteś typem dowódcy. Lubisz stać pośrodku swojej majestatycznej kuchni i rozporządzać poszczególne zadania pomiędzy członkami rodziny. Twoja wyspa to twój punkt kontrolny w którym czujesz się prawdziwym dyrygentem. Szafki, szafeczki i schowki również mówią o tym, że lubisz mieć wszystko pod kontrolą. Taki układ kuchni jest niezwykle wygodny i bardzo integrujący. Przy dużej wyspie chętnie przyrządza się posiłki w towarzystwie przyjaciół lub rodziny.

3. Mediator

Ci, którzy posiadają w swojej kuchni półwysep kierują się w sowim domu zasadami okrągłego stołu. W naszym kraju obrady przy okrągłym stole rozpoczęły nowe czasy w historii – w Twoim domu na co dzień jesteś negocjatorem. Jeśli kochasz zapraszać przyjaciół do domu i spędzać z nimi czas kuchnia jest idealnym miejscem, aby tworzyć nowe relacje międzyludzkie. Dlatego w Twojej kuchni nie ma ściany oddzielającej pokój dzienny i kuchnię, wszystko jest otwartą przestrzenią. Ciepłe drewniane akcenty sprawiają, że pomimo dużych rozmiarów pomieszczenia można czuć się w nim przytulnie i swojsko. Ta kuchnia jest ciepła, komfortowa i przytulna tak jak jej właściciel. 

4. Perfekcjonista

To praktyczny umysł, charakteryzuje się uwielbieniem do funkcjonalności i prostoty. Lubi wielofunkcyjną przestrzeń, więc kuchnia jest modułowa. Pojedyncze elementy o różnych wymiarach, dostępne są w szerokiej gamie wzorów i w wielu wersjach kolorystycznych, co stwarza nieograniczone możliwości aranżacji kuchni – w jasnych czy też ciemnych odcieniach. W każdej chwili można je dowolnie przesuwać i zestawiać w różnej konfiguracji. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie które wykorzystuje układ mebli w literę L – nie ma żadnej wyspy, która blokowałaby swobodne przejście. Jeśli myślisz o przebudowie, jest to jeden z najlepszych sposobów, gdyż stwarza mnóstwo miejsca do przechowywania i nadaje się nawet do małych wnętrz.

Więcej pomysłów na doskonałe projekty kuchni znajdziecie w katalogu inspiracji: Kuchnia otwarta na salon

5. Artysta

Industrialna kuchnia od homify Industrialny

Artysta ma tyle talentów, że jego kuchnia kontynuuje tę zasadę. Taka kuchnia nie przestrzega konwencjonalnych zasad i tradycyjnych przepisów, w rzeczywistości jest eklektyczna i wzbudza wiele uwagi. Krzesła są wykonane ze stalowej konstrukcji przypominającej maszyny fabryczne, bardzo ciekawe i oryginalne. Kolorystyka niezwykle plastyczna, kuchnia tworzy swego rodzaju obraz. Nietypowy stół wyspa budzący skojarzenia z industrialnym loftem. Artyści podążają zawsze w poszukiwaniu inspiracji, która pozwala im tworzyć wyjątkowe dzieła i w tej aranżacji czuć nutę artyzmu.

6. Marzyciel

s k a n d y n a w s k i b ł ę k i t Skandynawska kuchnia od DK architektura wnętrz Skandynawski
DK architektura wnętrz

s k a n d y n a w s k i b ł ę k i t

DK architektura wnętrz

Spokój i zaduma to nie jedyne skojarzenia wiążące się z kolorem niebieskim. Pablo Picasso miał w swojej twórczości okres zwany błękitnym. W tym czasie tworzył prace bardzo emocjonalne, pełne refleksji i melancholii. Niebieska kuchnia to miejsce idealne dla osób które lubią bujać w obłokach. Białe meble w połączeniu z niebieskimi dodatkami i frontami sprzyjają innowacyjności i kreatywności w kuchni. Z całą pewnością w kuchni ze zdjęcia mieszka spokojny marzyciel, który tworzy ciekawe eksperymenty kulinarne. Ale uwaga… Niebieski obniża apetyt!

Która kuchnia odpowiada Waszej osobowości?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu