6 sposobów na stworzenie ogrodu marzeń

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 sposobów na stworzenie ogrodu marzeń

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Garden Furniture od Lothian Design Kolonialny
Loading admin actions …

Ogród to tradycyjne miejsce relaksu i kontemplacji. Sadzenie i pielęgnacja kwiatów mogą przynieść ogromną satysfakcję, a odpowiednio urządzony ogród staje się wizytówką domu. To jego spostrzegają goście w pierwszej kolejności. Własny wyjątkowy ogród to marzenie nie tylko tych, którzy mieszkając w mieście nie zawsze mogą sobie na niego pozwolić ze względu na brak miejsca.  W centrum miasta alternatywą pozostaje działka na której możemy sadzić kwiaty i pielęgnować zieleń. Zaś Ci, którzy posiadają ogród, często borykają się z wyborem odpowiedniej aranżacji. Aby zainspirować niezdecydowanych, a pozostałym umilić czas, przedstawiamy w kilku krokach jak można urządzić ogród za grosze, który będzie wyglądać naprawdę luksusowo!

1. Wszystko na swoim miejscu

Garden furniture od Lothian Design Kolonialny
Lothian Design

Garden furniture

Lothian Design

Projektowanie ogrodu jest czymś szalenie przyjemnym, jednak należy pamiętać o tym, żeby nie skupiać się wyłącznie na stronie estetycznej. Ogród jako strefa relaksu powinien być dobrze dopasowany do naszych potrzeb, jak również roślinność odpowiednio dobrana do podłoża. Wszystko musi ze sobą współgrać, aby móc w efekcie cieszyć się chwilami w zielonym otoczeniu. Przede wszystkim zastanówmy się, jaki ogród chcielibyśmy mieć – czy miejsce w którym możemy urządzać gry i zabawy z dziećmi, czy raczej oazę spokoju wypełnioną wygodnymi meblami ogrodowymi?

2. Zadbaj o prywatność

Chociaż nie jest to główny czynnik wpływający na aranżację naszego ogrodu, to jednak może zmienić bardzo wiele. Swoboda podczas relaksu jest bardzo ważna, dlatego lepiej zabezpieczyć nasz ogród przed niechcianym wzrokiem sąsiadów lub przechodniów. Jeśli nie chcemy odizolować się całkowicie od otoczenia, wystarczy, zamontować zasłonę np. z bambusa. Będzie wyglądać naturalnie się prezentować i jednocześnie chronić nas przed niepożądanym wzrokiem.

3. Pamiętaj o naturze

Prism Nest Box od Hen and Hammock Nowoczesny
Hen and Hammock

Prism Nest Box

Hen and Hammock

Co może lepiej umilić nam czas w ogrodzie niż śpiew ptaków? Zaprośmy je do naszej przestrzeni! Karmnik dla ptaków zazwyczaj kojarzy nam się z domem w miniaturowej wersji – proste ściany, dwuspadowy dach i otwór przez który ptaki mogą wejść do środka – w tym przypadku jest inaczej. Chociaż karmnik ma o wiele prostszą budowę niż tradycyjny, to wygląda nowocześnie i jednocześnie skromnie. Decydując się na inny kolor możemy dodać nieco radośniejszego wydźwięku karmnikowi, ale pamiętajmy, żeby nie był zbyt pstrokaty, bo to mogłoby zniechęcić naszych skrzydlatych gości.

4. Wygodne meble ogrodowe

INDOOR/OUTDOOR, PLASTIC SOLITUDE CORAL AND WHITE RUG od Green Decore Nowoczesny Plastik
Green Decore

INDOOR/OUTDOOR, PLASTIC SOLITUDE CORAL AND WHITE RUG

Green Decore

To, co zapewnia nam komfort podczas spędzania czasu w ogrodzie, to wygodne meble, które potrafią znieść każde warunki atmosferyczne, a przy tym nie są zwykłymi plastikowymi krzesełkami na których niewygodnie się siedzi. Możemy tę kwestię rozwiązać tak, jak widoczne jest to na zdjęciu – drewniane meble z wygodnymi materacami i poduszkami, które możemy po prostu zabrać z ogrodu na wypadek deszczu. Szukacie innych fantastycznych mebli ogrodowych? Sprawdźcie tutaj: Ciekawe meble ogrodowe w 5 odsłonach!

5. Palenisko – nie tylko latem!

Zimowe miesiące często zmuszają nas do spędzania większej części dnia w domu – na zewnątrz panuje śnieg i mróz. Jednak jeśli nie chcemy pozbawić się możliwości przebywania w ogrodzie również w okresie od grudnia do lutego, możemy dodać do niego palenisko, przy którym z chęcią rozgrzejemy zziębnięte palce. Nie będzie to tylko źródło ciepła – doda również uroku! Roztańczone płomienie w zimowej atmosferze tworzą niepowtarzalną scenerię do zimowych zabaw i rodzinnych spotkań.

6. Ścieżki w ogrodzie

Nowoczesny ogród od Terra Nowoczesny

Nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna i dekoracyjna – tak powinna być idealna ścieżka w ogrodzie. Możemy ją stworzyć z różnych materiałów, takich jak kamień, żwir, beton, czy drewno – od aranżacji ogrodu i naszych potrzeb zależeć będzie, co wybierzemy. Niezależnie od tego, jaki typ ścieżki wybierzemy, powinna być trwała, odporna na mróz i antypoślizgowa, a oprócz tego pasować do stylu w jakim został urządzony ogród.

Co jeszcze dodalibyście do Waszego ogrodu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu