14 ogrodów, których nie sposób nie kochać | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

14 ogrodów, których nie sposób nie kochać

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesny ogród od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Nie trzeba być członkiem żadnego Towarzystwa Ogrodniczego, ani wyssać z mlekiem matki zamiłowania do ogrodów, aby potrafić docenić dobrze utrzymany i zadbany ogród. W rzeczywistości, już jedno spojrzenie na miły dla oka ogród jest w stanie wprawić nas w zadumę i zmusić do zastanowienia się nad aktualizacją naszego zielonego kącika, jeśli takowy posiadamy.

Poniżej przedstawiamy Wam 14, naszym zdaniem, najpiękniejszych ogrodów, które znaleźliśmy przeglądając Katalogi Inspiracji na homify. Ciekawi nas, czy zgodzicie się z tym wyborem. Ogród to nie tylko dobrze skoszony trawnik. Trochę kwiatowych inspiracji jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Nie czekajmy zatem dłużej i w drogę!

1. Mały ogródek z dala od zgiełku i hałasu

Slim & Subtle Rear Garden Nowoczesny ogród od homify Nowoczesny
homify

Slim & Subtle Rear Garden

homify

Jeżeli chcemy wywołać piorunujące i trwałe wrażenie, wcale nie musimy posiadać ogrodu o dużych rozmiarach. Widoczny na zdjęciu ogródek jest tego najlepszym przykładem. Ławki do siedzenia wyglądają uroczo, a dookoła jest wystarczająco zieleni, aby zapomnieć o tym, że właśnie przebywa się w mieście.

2. Ogródek idealny do spotkań towarzyskich

Moroccan style garden Śródziemnomorski ogród od Gullaksen Architects Śródziemnomorski
Gullaksen Architects

Moroccan style garden

Gullaksen Architects

Nie wszystkie ogrody muszą koncentrować się wokół roślinności i kwiatów. Niektóre od zielonego potencjały posiadają większy potencjał społeczny i zostały zaprojektowane głównie z myślą o relacjach towarzyskich właścicieli. Tak stało się właśnie w przypadku ogrodu widocznego na zdjęciu, z marokańskimi akcentami, stworzonego przez architektów z biura Gullaksen Architects.

3. Ogród Alicji

Ten ogród, rodem niemalże z „Alicji w Krainie Czarów”, jest wręcz niesamowity. Obrazy i lustra zawieszone na żywopłocie to pomysł zdecydowanie nie do podrobienia. Magia wisząca w powietrzu przyciąga!

4. Ogród na końcu tęczy

Party garden in Sevenoaks, Kent Nowoczesny ogród od Earth Designs Nowoczesny
Earth Designs

Party garden in Sevenoaks, Kent

Earth Designs

Różowe i kremowe poduszki do siedzenia na ławkach, śliwkowe donice oraz fioletowe ekrany – te wszystkie dodatki sprawiają, że ogród ze zdjęcia jest nie tylko niezwykły, ale wręcz zapierający dech w piersiach i nieustannie przyciągający wzrok. Idealny, jeżeli nie lubimy bawić się z pielęgnacją trawnika.

5. Ogród z wodospadem

Czy to jeszcze ogród, czy już łono dzikiej natury? Wprowadzenie do ogrodu wodospadu gwarantuje, że każdy, kto go odwiedzi, padnie ofiarą „efektu wow”. Podświetlenie całości tylko spotęguje ten efekt.

6. Ogród mistrza Zen

Japanese Style Garden Azjatycki ogród od Unique Landscapes Azjatycki
Unique Landscapes

Japanese Style Garden

Unique Landscapes

Wysypanie ogrodu żwirem oraz przyozdobienie go kompaktowymi krzewami i drzewami to idealne rozwiązanie, jeżeli nie mamy czasu i ochoty na wielogodzinne zabawy w pielęgnowanie ogrodu. Rzeźba Buddy dodaje ogrodowi duchowości. Jest to miejsce stworzone do kontemplacji i głębokich przemyśleń.

7. Ogród z wyspą

Nie mamy czasu na wakacje na wyspach? Niech wyspy przyjdą do nas! Ogród o pokaźnych rozmiarach, odpowiedni dla tych, którzy mają do dyspozycji dużo przestrzeni i nie chcą marnować jej na nieużytki. Wyspa pośrodku, kamienna kaskada, altanka, mostek i dużo, dużo zieleni, czyli po prostu raj na Ziemi.

8. Ogród dworski

Decydując się na zrobienie Katalogu Inspiracji na temat najpiękniejszych ogrodów nie mogliśmy oczywiście nie wpleść w niego odrobiny tradycji i majestatu. Bajecznie zadbany żywopłot, subtelnie poprzycinane krzewy, a do tego fontanna – tradycja też może mieć wiele uroku!

9. Ogród współczesny

A Modern Garden with Traditional Materials Nowoczesny ogród od Yorkshire Gardens Nowoczesny
Yorkshire Gardens

A Modern Garden with Traditional Materials

Yorkshire Gardens

Dlaczego trzymać sztukę na salonach, skoro można zaprezentować jej wytwory w ogrodzie? Ostre kąty i idealnie prosta ścieżka tworzą wspaniały kontrast. Ulokowanie w ogrodzie rzeźby i krzaki na pozór porozrzucane przypadkowo przyciągają wzrok i są gwarantem tego, że nikt nie przejdzie obok tej kompozycji obojętnie.

10. Mały dom z dużym, preriowym ogrodem

A wild garden in Washington State USA Nowoczesny ogród od Bowles & Wyer Nowoczesny
Bowles & Wyer

A wild garden in Washington State USA

Bowles & Wyer

Kolczaste krzewy i rustykalne mury sprawiają, że ogród ze zdjęcia jest niczym wyjęty wprost z filmu o Dzikim Zachodzie. Ogród prezentuje się bardzo naturalnie i idealnie komponuje się z rezydencją, do której przynależy. Cóż za symbiotyczny projekt!

11. Na dachu z widokiem na miasto

Można by pomyśleć, że jedynie ogrody wiejskie z niezliczonymi hektarami pełnymi doskonale posadzonych kwiatów kwalifikują się do naszego Katalogu Inspiracji. Nic bardziej mylnego! Nas interesują również ogrody stworzone w miejscach, które na pierwszy rzut oka na ogród zupełnie się nie nadają. Ten ogród na dachu to majstersztyk. A te białe kwiaty! Nic dodać, nic ująć.

12. Ogród godny premiery

Chelsea Creek - copyright St George Plc Nowoczesny ogród od Aralia Nowoczesny Żelazo/Stal
Aralia

Chelsea Creek – copyright St George Plc

Aralia

Przytulny klimat, duża doza prywatności, kominek i duży ekran telewizyjny to przepis na ogród elegancki, w którym można by ugościć najznamienitsze gwiazdy światowego kina. Pozazdrościć takiego ogrodu!

13. Raj na wsi

Holistyczne ogrody, jak ten widoczny na zdjęciu, cieszą się w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem. Zdominowane przez rośliny jadalne, pięknie pachnące kwiaty oraz inne elementy organiczne, oferują nową formę relaksu. Chcielibyśmy uprawiać więcej roślin, które wspomagają nasze odprężenie, takich jak lawenda. Ten ogród jest niesamowicie inspirujący!

14. Natura zawsze znajdzie sposób

Porthcothan Responsive Home Nowoczesny ogród od Innes Architects Nowoczesny
Innes Architects

Porthcothan Responsive Home

Innes Architects

Czasem warto zostawić ogród samemu sobie w oczekiwaniu na to, co natura zdecyduje się z nim zrobić. Dzikie kwiaty w naturalny sposób przyciągają więcej dzikich żyjątek i zwierząt. I bez naszej ingerencji ogrodowa przestrzeń z czasem zostanie wypełniona kwiatami rosnącymi lokalnie, dopasowanymi do lokalnych gleb i klimatu. Przy minimalnym wysiłku możemy otrzymać maksimum radości z efektu.

Aby uzyskać więcej ogrodowych inspiracji, zajrzyjcie koniecznie do innego Katalogu: Wyjątkowo piękne ogrody, które Cię zainspirują!

A Wam który z tych ogrodów najbardziej przypadł do gustu? Podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach!
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu