5 małych kuchni zmienionych nie do poznania

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 małych kuchni zmienionych nie do poznania

A.D. A.D.
od Vicente Galve Studio Industrialny
Loading admin actions …

Mała kuchnia to przestrzeń niełatwa do aranżacji. Często tak bardzo koncentrujemy się na tym, aby ją optycznie powiększyć czy upchnąć sprytnie wszystkie potrzebne sprzęty, że zapominamy o tym, że kuchnia to przede wszystkim miejsce w którym spędzamy wiele czasu przygotowując posiłki dlatego musi być ładne i stylowe. Lato w pełni –  czas wpuścić trochę świeżego powietrza do naszych wnętrz. Może nadeszła odpowiednia pora na remont?

W dzisiejszym katalogu inspiracji zobaczycie niezwykłe przemiany starych, nudnych i niemodnych kuchni. Chociaż niektóre z nich mogą wydawać się niemożliwe to prawda jest taka, że odpowiedni układ funkcji, nowe meble, płytki i duża ilość  światła mogą zdziałać cuda!

1. Nudno i monotonnie

Pierwsza kuchnia jest niewielka, ale nieźle rozplanowana, w dobrym stanie i odpowiednio doświetlona. Podłużna przestrzeń zapewnia spory blat roboczy… ale to dość monotonne. Zmiana tchnie w nią nowe życie!

Następnie: ciepło i przytulnie

Remont okazał się fantastyczną decyzją. BERVIC INTERIORISMO stworzyli projekt wprowadzający niesamowite zmiany. Przestrzeń z pozoru wygląda podobnie – nadal jest długi pokój z kuchnią w jednej linii, ale zmieniła się kolorystyka. Dodany został bardzo współczesny i minimalistyczny stoliczek umożliwiający szybkie zjedzenie śniadania. Meble zostały zastąpione nowymi białymi z drewnianym blatem i falistymi uchwytami ze stali. Przestrzeń jest bardzo przytulna i jasna za sprawą drewnianej podłogi i jasnożółtych ścian, które tworzą świetne warunki dla kreatywnego gotowania.

2. Niemodnie

od Dogares

Mała kuchnia z tego domu w Sewilli, w Hiszpanii, choć dobrze zorganizowana, została uwięziona w przeszłości: jasne płytki z niemodnym szarym dekorem i połączenie białych szafek z przestarzałą imitacją drewna. Choć jest to praktyczna i funkcjonalna kuchnia, mała zmiana jej nie zaszkodzi!

Po: nowoczesny sprzęt w harmonii z bielą

od Dogares

Odnowienie tego miejsca to strzał w dziesiątkę!  Meble zostały wymienione na nowe, białe z metalowymi uchwytami, proste i nowoczesne. Płytki zostały zastąpione nowymi, choć nadal białe, wyglądają czyściej i jaśniej. Całkowicie zmienił się także sprzęt, teraz nowa lodówka i kuchenka ze stali nierdzewnej doskonale łączy się z metaliczną szarością uchwytów do szafek.

Remont nie zmienił na szczęście wszystkich zwyczajów rodzinnych – jak widzimy na lodówce nadal pełno magnesów, kartek, zdjęć i ulotek. To wszystko sprawia, że kuchnia żyje swoim życiem.

3. Ciasnota i przeładowanie

W tej kuchni ciężko dopatrzeć się uroku: ciężkie przytłaczające kolory, nieład i zużyty wygląd nie pomagają. Na pewno dobry remont przyniesie znacznie więcej korzyści niż może się wydawać… Zobaczcie sami!

Następnie: Całkowita odmiana!

… Efekt jest naprawdę szokujący. Nowoczesna kuchnia z ciepłymi drewnianymi akcentami pomieściła wszystkie niezbędne sprzęty. Pomieszczenie, w którym znajdowała się kuchnia miało kilka kątów co sprawiało, że pomieszczenie było bardzo nieustawne. Rozwiązaniem było umieszczenie serii białych szafek robionych pod wymiar.

Uchwyty ze stali nierdzewnej, zlew i urządzenia dodają elegancji i klasy. Umieszczone pod szafkami źródło światła zaspokaja funkcjonalne potrzeby. Teraz kuchnia świeci czystością i przykładem!

4. Stare meble i nieciekawy układ

od homify

Kontynuujemy naszą wycieczkę po nieciekawych, przestarzałych kuchniach. Ten przykład na długo zapadnie Wam w pamięć. Nudna, brudna i po prostu nieładna kuchnia zniechęca do przygotowania potraw. Remont w tym wypadku jest koniecznością.

Po: Nowoczesna i stylowa przestrzeń

od homify

Teraz kuchnia wygląda wspaniale! Zmiana była radykalna, począwszy układu kuchni, który z litery I stał się literą  L. Zmiana spowodowała lepszą wydajność i wykorzystanie przestrzeni. Biały kolor zdominował wszystkie meble z wyjątkiem urządzeń. Wykończenia ze stali nierdzewnej sprawiły, że ta kuchnia jest tyleż nowoczesna co funkcjonalna i piękna. Oczywiście blat w kolorze mocnego wina jest podpowiedzią smaku, który dopełnia obraz i inspiruje do przygotowywania najlepszych potraw.

5. Przytłaczające kolory

od homify Skandynawski

Na zakończenie dzisiejszej wycieczki znajdziemy się w kuchni koreańskiej. Tutaj jest naprawdę nieciekawie! Brudno, niechlujnie, ciemno i nieprzyjemnie. Obszar kuchni jest ograniczony ścianami, które pomniejszają przestrzeń i wykluczają możliwość organizacji miejsca na jadalnią czy bar śniadaniowy. Fioletowa mozaika może kiedyś była ładna, ale teraz…

Następnie: jasno i funkcjonalnie

Skandynawska jadalnia od homify Skandynawski

Układ domu jest całkowicie zmieniony. Usunięto ściany oddzielające kuchnię od reszty pomieszczeń. Pokoje, które zostały podłączone do kuchni znajdowały się w prywatnej, całkowicie oddzielnej i niezależnej strefy.

Nowa kuchnia jest zorganizowana w kształcie litery U, co spowodowało powstanie baru, który służy jako jadalnia. Niebiesko-szary kolorystyka mebli przełamuje monotonię. Małe kuchnie nie muszą się ograniczać jedynie do bieli. Nie powinno się nadużywać ciemnych, intensywnych barw, które mogłyby zbytnio przytłoczyć wnętrze. Jednak w tym wypadku kolorystyka wnętrza została skomponowana wręcz idealnie. Błękit tchnął w nią więcej życia i pozytywnej energii. 

Zastanawiacie się nad kolorystyką do swojego domu czy mieszkania? Przeczytajcie koniecznie artykuł o najmodniejszych kolorach 2016 i bądźcie na bieżąco! 10 najmodniejszych kolorów 2016 według Pantone!

A jak się mają Wasze kuchnie? Może już pora na metamorfozę?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu