Na co zwrócić uwagę wybierając firany?

press profile homify press profile homify
Na co zwrócić uwagę wybierając firany?, press profile homify press profile homify Azjatycki balkon, taras i weranda
Loading admin actions …

Prawie każdy, kto staje przed zakupem firan do salonu, zadaje sobie pytanie – kupić gotowe czy na wymiar? Odpowiedź nie jest wcale taka oczywista, nawet wtedy, gdy okna mają typowe wymiary.

W katalogach dobrze zaopatrzonych sklepów znajdują się firany najlepszych producentów, którzy oferują najnowsze trendy ostatnich lat: https://alena-firany.pl/firany.html

Na alena-firany.pl znajdziesz mnóstwo modnych tkanin o przeróżnej specyfikacji. Co więcej, dostępne są również materiały rzadko dostępne, poszukiwane przez koneserów określonego stylu i gatunku.


Dlaczego warto wybrać firany gotowe?

Gotowe firany będą pasować do okien w budownictwie wielorodzinnym i w blokowiskach, Musisz jednak pamiętać, że nawet w przypadku tego typu okien warto sprawdzić wymiary. Czasami nawet kilka centymetrów różnicy może stanowić o potrzebie zamówienia firan na wymiar.

Sporo osób wciąż wybiera firany gotowe, co jest uzasadnione szybkimi zakupami. Nie trzeba główkować, zastanawiać się, jaki wybrać wzór, ani kolor, bo szeroki wachlarz produktów daje wiele możliwości.

Oprócz modnych firan do nowoczesnych salonów dostępne są klasyczne wzory o gładkiej fakturze. W ofercie sklepu znajdziesz też mniej lub bardziej dekoracyjne tkaniny, które ciekawie prezentują się w eleganckim salonie. Można je umieścić w oknie klasycznego salonu na zasadzie kontrastu. Wtedy jednak musisz pamiętać o elementach dekoracyjnych w aranżacji wnętrza, które będą korespondować z takim stylem firan.

Wybór firan gotowych to świetny pomysł w przypadku, gdy nie wiesz, jak zaaranżować strefę okienną. Jeśli stawiasz pierwsze kroki w urządzaniu mieszkania i brakuje Ci pomysłów na ciekawy wystrój wnętrz, to również dobre dla Ciebie rozwiązanie. Wśród gotowych rozwiązań znajdziesz np. eleganckie i funkcjonalne firany na fleksach, które zawiesza się np. w budynkach z nierównościami. Są to firanki, które mają wszyte prowadnice z haczykiem, dzięki czemu można regulować wysokość firanek.

Równie ciekawie prezentują się firany na przelotkach, które dostaniesz w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie. Zawieszone na przelotkach (kółeczka, przez które przełożony jest drążek) firany ładnie się układają i wprowadzają do wnętrza dużo estetyki i harmonii.


Dlaczego wybrać firany na wymiar?

Firany na wymiar kupowane są przede wszystkim na okna o nietypowych rozmiarach. Wybierają je również osoby, które lubią same decydować o wystroju wnętrza swojego domu. Jeśli chcesz spełnić swoje marzenia aranżacyjne związane ze strefą okienną, wybierz takie rozwiązanie. Da Ci ono ogromne szanse w dobrze stylistyki, koloru, materiału i faktury firany. Idealnie dopasujesz firany do estetyki i aranżacji wnętrza.Co więcej, wybierając firany na wymiar, masz również możliwość zamówienia określonego upięcia. Jeśli nie będziesz szyć samodzielnie, bez problemu zlecisz krawcowej wykonana przelotek czy ozdobnej taśmy. Możliwe jest również ustalenie rodzaju marszczenia, co jest wielkim plusem dla zwolenników takiej dekoracji.

Podsumowując, firany gotowe kosztują mniej i dostępne są od ręki. Jeśli nie śledzisz aktualnych trendów wnętrzarskich, postaw na tego typu firany. Wybierz je także wtedy, gdy masz niestandardowy rozmiar okien. Natomiast firany na wymiar dają Ci moc możliwości w doborze kolorów, wzorów i stylistyki.


Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu