7 trafionych pomysłów na wystrój małego balkonu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 trafionych pomysłów na wystrój małego balkonu

Aśka Warchał Aśka Warchał
od ANCHOVI Nowoczesny
Loading admin actions …

Mały balkon może być albo prawdziwą zmorą, albo błogosławieństwem, nie ma nic pośrodku! Jeśli nieumiejętnie go zaaranżujemy, pozwolimy sobie go z czasem zagracić, to nie tylko nie stanie się okazją do kontaktu z naturą w centrum miasta, ale wręcz gromadzące się tam sprzęty mogą zacząć zasłaniać nam światło słoneczne…   Macie problem ze stworzeniem idealnego wystroju na Wasz mały balkon? Nic straconego, projektanci oraz dekoratorzy homify mają głowy pełne świetnych pomysłów!

Gotowi dać się zainspirować?

1. Wielofunkcyjne akcesoria

od ANCHOVI Nowoczesny

Balkon ma potencjał stać się wspaniałym domowym biurem. Trudno Wam w to uwierzyć? Spójrzcie na powyższe kreatywne rozwiązanie! Stolik pod laptopa połączono z donicą w nowoczesnym projekcie. Dzięki temu wyeliminowano zajmujące miejsce nóżki i mały balkon stał się nagle niezwykle funkcjonalny. Jeśli myślimy, by zacząć pracować na świeżym powietrzu, to zapewnijmy sobie także wygodne krzesło oraz łatwy dostęp do kontaktu we wnętrzu mieszkania.

2. Potencjał balustrady

Pozostajemy na balustradzie naszego balkonu. Jak jeszcze możemy ją wykorzystać? Otóż dzięki odpowiedniemu mocowaniu doniczek możemy zaoszczędzić sporo przestrzeni nie rezygnując przy tym z balkonu pełnego zieleni. Wystarczy, by zawiesić je na zewnątrz balkonu. Dodatkowy atut takiego rozwiązania? Nasze mieszkanie będzie przyciągać wzrok przechodniów!

3. Klasyka

od EnKaja Skandynawski

Możliwych rozwiązań aranżacji nawet tak małej przestrzeni jest nieskończenie wiele! Wszystko zależy od naszego indywidualnego stylu, upodobań, tego w jaki sposób chcemy użytkować nasz balkon. Nie ma nic złego w wyborze tradycji. Rośliny w klasycznych doniczkach na balkonie maja swój urok. Zwłaszcza jeśli jeden z kątów przeznaczymy na ich nagromadzenie. Możemy także przywozić doniczki z naszych zagranicznych podróży, wtedy nasz balkon na pewno stanie się wyjątkowy.

4. Naturalne materiały

3 Brown STILL WOOD stolik kawowy od D2 Studio Skandynawski
D2 Studio

3 Brown STILL WOOD stolik kawowy

D2 Studio

Głównym zadaniem naszego balkonu jest stwarzanie dla nas możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu, niejako wypychania nas w kierunku natury, nawet jeśli mieszkamy w centrum miasta. Oczywiście możemy wypełnić go roślinnością, stworzyć prawdziwą dżunglę! Równie ważne będzie jednak wprowadzenie na balkon mebli z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy wiklina.

5. Wszystko wymierzyć!

Nie ważne czy w planach mamy aranżację dużego tarasu czy małego balkonu. Dobre wymierzenie wszystkich odległości będzie kluczowe! W ograniczonej przestrzeni każde 5 centymetrów będzie robiło różnicę. Nie możemy pozwolić sobie tutaj na mierzenie 'ma oko'. W przypadku małego balkonu koniecznie musimy zostawić sobie odrobinę miejsca, aby móc przejść pomiędzy meblami bez zbytniego dyskomfortu. Inaczej użytkowanie balkonu może zamienić się w koszmar…

6. Jasne kolory

Fotel Bujany od MyWoodVillage Skandynawski Drewno O efekcie drewna
MyWoodVillage

Fotel Bujany

MyWoodVillage

Chociaż balkon stanowi przestrzeń na zewnątrz, to pamiętajmy, że panują tutaj takie same zasady aranżacyjne jak we wnętrzu. Jeśli nasz metraż jest ograniczony, wystrój balkonu powinien być utrzymany w jasnych barwach. Może to być jasne, naturalne drewno, ale meble i akcesoria mogą także być białe czy pastelowe. Wprowadzimy w ten sposób atmosferę pełną lekkości, swobody…

7. Definicja funkcji

bio stolik MONOO od APPO projekt Minimalistyczny
APPO projekt

bio stolik MONOO

APPO projekt

W urządzaniu małego balkonu kluczowe będzie zdefiniowanie jego funkcji. Oczywiście większość z nas będzie chciała stworzyć miejsce przeznaczone do wypoczynku. Spytajmy się jednak siebie jakiego wypoczynku? Czy chcemy jadać tutaj śniadania ze współlokatorami, czy raczej wyobrażamy sobie samotne wieczory w kubkiem herbaty i dobrą książką? Balkon może spełniać różne funkcje, jak każda inna przestrzeń w domu, urządźmy go jednak myśląc o tej jednej, konkretnej. 

Mało miejsca na balkonie to nie Wasze jedyne zmartwienie? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Jak ukryć brzydki widok na balkonie?

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu