Willa pełna stylu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Willa pełna stylu

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Cambio De Plano Nowoczesny
Loading admin actions …

Dzisiaj zapraszamy Was na podróż do pięknego miasta Queretaro w Meksyku. Czeka tam na nas wyjątkowa rezydencja : Casa Paulin. Olśniewa ona swoją elegancją.  Za tę perełkę odpowiadają architekci z biura Cambio de Plano. Nazwę tę przetłumaczyć możemy jako Zmiana Planu i rzeczywiście, ci eksperci proponują nieszablonowe rozwiązania, łączące ze sobą miłość do natury, luksusu i współczesnego designu. W tym projekcie użyto różnorodnych materiałów: szkła, drewna, kamienia, stali i betonu, które tutaj tworzą harmonijną całość.

Zaciekawieni? Wybierzmy się w podróż do Meksyku!

Dyskretna fasada

Od strony tradycyjnej brukowanej ulicy pełnej uroku, możemy zobaczyć nowoczesną, dyskretną lecz jednocześnie pełną osobowości fasadę. Nie jest to typowy współczesny 'white cube'. Białe prostopadłościany połączono z bryłą wzniesioną z naturalnego kamienia, z której wyrasta zadaszenie miejsc parkingowych, stworzone z drewnianej konstrukcji pokrytej dachówką. Czar przeszłości łączy się z nowoczesnością – takie projekty lubimy najbardziej!

Dokąd to?

Po przejściu przez próg domu, znajdujemy się w przedpokoju, w którym musimy dokonać wyboru. Zaczynamy nasz spacer od strefy publicznej na parterze czy prywatnej na piętrze? Decydujemy się na tę drugą opcję, a zatem kierujemy się na nowoczesne ażurowe schody jednobiegowe. Wystrój przedpokoju oraz korytarza jest utrzymany w neutralnych barwach: beże, szarości i biel towarzyszyć nam będą cały czas podczas zwiedzania.

Stylowe wnętrze

Salon, barek i jadalnia połączone są ze sobą w jednej, otwartej przestrzeni. Ze względu na jej skalę, każda z tych stref jest dobrze zdefiniowana, posiada autonomię. Dzięki rezygnacji ze ścianek działowych, wnętrze stało się za to niezwykle przestronne. Jeśli chodzi o wystrój, to króluje tutaj współczesna elegancja. Wystarczy spojrzeć na obite naturalną skórą fotele widoczne na pierwszym planie na powyższym zdjęciu. Klasa sama w sobie!

Żadnych granic!

Najciekawsze w przestrzeni publicznej tej wyjątkowej rezydencji jest jej otwarcie na patio. Długa ściana została całkowicie przeszklona. Granice pomiędzy tymi obszarami zostały zatarte także w inny sposób. Mur chroniący patio wchodzi do wnętrza i staje się ścianą odpowiadającą strefie barku. Neutralne kolory wnętrza znajdują swoje odbicie w kamiennych i ceramicznych detalach wystroju patio. Poezja!

Najlepszy wypoczynek

Nie wszystkie pomieszczenia prywatne znajdują się na piętrze. Główną sypialnię odnajdziemy na parterze, można z niej wyjść bezpośrednio na patio. Jak? Zaraz się przekonamy! Posiada w ona wszystkie elementy, aby stworzyć atmosferę przytulności i wypoczynku. Obite skórą meble, wygodny fotel z podnóżkiem, małżeńskie łoże, drewnianą podłogę, odsłonięte belki drewniane na suficie… Kontrasty jasnych i ciemnych kolorów sprawiają, że poranki są tutaj elektryzujące.

Z basenem i tarasem!

Kończymy naszą podróż wchodząc nareszcie do spektakularnego patio, który obejmuje taras i basen. Widzimy teraz przeszklone przejścia do sypialni oraz jadalni z salonem, patio jest naturalnym przedłużeniem przestrzeni mieszkalnej. Doskonale oświetlone staje się doskonałym miejscem do wypoczynku po zmroku. To spektakularna sceneria dla prywatnych przyjęć czy romantycznych randek. Jest czego pozazdrościć!

Zachwyciło Was to patio, ale nie możecie pozwolić sobie na przebudowę tej skali? Koniecznie poszukajcie inspiracji tutaj: Rustykalne patioprzechodzi metamorfozę!

Chcielibyście zamieszkać w takiej willi?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu