7 praktycznych pomysłów, aby powiększyć dom

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 praktycznych pomysłów, aby powiększyć dom

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Decydując się na zakup domu ogromną uwagę zwracamy na lokalizację, cenę oraz metraż. Wielkość głównych pokoi, takich jak salon czy kuchnia ma również duże znaczenie, bowiem to w nich spędzamy najwięcej czasu, zapraszamy gości czy przechowujemy największą ilość bibelotów. Z biegiem lat potrzebna nam jest coraz większa przestrzeń, która zapewni nam i naszym bliskim komfortowe warunki do życia. Dziś chcielibyśmy pokazać Wam jak w prosty i łatwy sposób powiększyć dom i zagwarantować sobie większą przestrzeń. Pomysły dotyczą głównie budynków, które są w fazie projektów, aczkolwiek szczęśliwi posiadacze domów, również będą mogli zainspirować się kilkoma pomysłami.  Sprawdźcie nasze praktyczne porady!

1. Pokój w ogrodzie

Nowoczesny balkon, taras i weranda od homify Nowoczesny

Przestrzeń tę nazwaliśmy pokojem, aczkolwiek korzystać z niej możemy w sezonie wiosennym i letnim. Zdarza się, że nie mamy pomysłu na ogród, nie potrafimy odpowiednio zaaranżować i zestawić ze sobą roślin tak by zdobiły nasz zielony teren. W takim przypadku warto zdecydować się na drewniany podest i stworzenie dodatkowej przestrzeni, która w ciepłym okresie będzie służyła nam do wypoczywania czy przyjmowania gości. Na podłodze dodatkowo możemy ustawić zestaw mebli ogrodowych, które posiadają funkcję przechowywania oraz są odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak wilgoć czy temperatura. Dodatkowo drewniana pergola sprawi, że miejsce będzie prezentowało się przytulniej, cieplej i bardziej domowo. 

2. Świetlik

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Ta propozycja dotyczy tylko i wyłącznie osób, które są na etapie projektowania swojego wymarzonego domu. Niestety w bloku czy kamienicy jej nie wykorzystamy. Mowa o świetliku dachowym, czyli przeszklonej części konstrukcji dachu. Instalowana jest w celu doświetlenia pomieszczenia, dzięki czemu wydaje się ono bardziej przestronne, nowoczesne i innowacyjne. Świetlik dachowy to doskonały pomysł na oryginalny i ultranowoczesny dizajn naszego domu!

3. Ganek

Przez długi czas zewnętrzną fasadę budynku pozostawialiśmy nie tkniętą, tak by prezentowała się możliwie jak najlepiej, jednak błędem jest nie wykorzystać ganku, który może nam posłużyć jako miejsce do relaksu, wypoczynku. Na zdjęciu powyżej w wersji egzotycznej, nieco śródziemnomorskiej, jednak możliwości jest wiele, a wszystko zależy głównie od naszej estetyki oraz gustu. 

4. Mniejsze patio, większa przestrzeń

Decydując się na wybudowanie własnego domu często nie myślimy o tym, że w niedalekiej przyszłości nasza sytuacja życiowa może ulec zmianie i poszerzyć się o dodatkowego członka rodziny. Aby uniknąć problemu niewystarczającej przestrzeni wystarczy kosztem patio poszerzyć wnętrze domu, dzięki temu zyskamy więcej powierzchni do zagospodarowania. 

5. Garaż

Większość z nas decyduje się na zakup domu już z wydzieloną częścią do przechowywania auta, jednak często zdarza się, że dom, który wpadł nam w oko, zachwycił nas swoim dizajnem i wnętrzem, nie posiada tego typu miejsca. Doskonałym pomysłem jest wtedy przedłużenie dachu i stworzenie zadaszonej części. W ten sposób wydzielimy sobie miejsce garażowe dla naszego pojazdu uatrakcyjniając tym samym architekturę i dizajn naszego domu. 

6. Integracja środowisk

Pracownia Projektowa Archipelag doskonale poradziła sobie z odwiecznym problemem wielu z nas, a więc integralnym i spójnym połączeniem dwóch środowisk – fasady budynku oraz części zielonej naszej działki. Aby dokonać tego potrzebujemy takich materiałów, które harmonizują te przestrzenie nadając im naturalnego i ekologicznego charakteru, mowa o kamieniu, drewnie i szkle. W tym przypadku wykorzystano wszystkie z nich tworząc niezwykle spójny krajobraz oraz ciekawą przestrzeń do wypoczynku. 

7. Ciesz się każdym kątem

Po zakończeniu pracy nareszcie nastąpił czas na odpoczynek. Cieszcie się każdym wolnym kątem, miejscem w Waszym domu i organizujcie go mądrze, a co najważniejsze odpowiednio do potrzeb. Jeśli uważacie, że w brakuje Wam przestrzeni do wypoczynku wykorzystajcie wygodne, rattanowe meble, które przetrwają nawet mroźną zimę, natomiast jeśli potrzebujecie miejsca do spożywania wspólnych posiłków wykorzystajcie do tego metalowy zestaw ogrodowy ze stołem i krzesłami, który nie tylko stworzy doskonałe miejsce do biesiadowania przy stole, ale także będzie wyjątkową ozdobą. 

Macie jakieś inne pomysły jak powiększyć dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu