Wydobyte piękno wiejskiej ruiny | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wydobyte piękno wiejskiej ruiny

Aśka Warchał Aśka Warchał
od Franklin Azzi Architecture
Loading admin actions …

Uwielbiamy pokazywać Wam projekty metamorfoz, dzięki którym udaje się zachować wiekowe mury, dać im zupełnie nowe życie. Dzisiaj pokażemy Wam wyjątkową przemianę zaprojektowaną i zrealizowaną przez biuro architektury Franklin Azzi Architecture z niebagatelnym budżetem w wysokości 150.000 euro. Posłużył on do transformacji zrujnowanego domku myśliwskiego w Normandii, który dzięki działaniom profesjonalistów homify stał się współczesnym domkiem weekendowym pełnym czaru. 

Warto przyjrzeć mu się z bliska!

Stara ruina

Oto z jakim wyzwaniem musieli zmierzyć się nasi architekci! Spalony dach, sypiące się mury, brak prądu i wody na działce, a do tego wszystkiego jeszcze problemy z uzyskaniem pozwoleń budowlanych dla przeprowadzenia koniecznej rozbudowy budynku o powierzchni zaledwie 20 metrów kwadratowych. Spawy nie przedstawiały się najlepiej, ale nasi eksperci nie obawiają się wyzwań!

Współczesna piękność

Trudno uwierzyć w tę przemianę! Oryginalne mury zostały całkowicie odczyszczone odzyskując dawno zapomniany blask, jaki daje przecież połączenie naturalnego kamienia z cegłą. Zachowano oryginalną strukturę poszerzając ją o przestrzeń na zewnątrz oraz niewidoczną teraz dobudówkę. Oczywiście wiele pracy włożono w stworzenie nowego, bezpiecznego zadaszenia. Okno połaciowe zapewnia teraz jaśniejsze wnętrze.

Taras

Przestrzeń na zewnątrz domu jest integralną częścią przestrzeni mieszkalnej. Płaski taras na poziomie podłoża został wyłożony drewnianymi deskami, drewniane są także zadaszenia flankujące obecnie bryłę budynku. Te równoległe płaszczyzny, tarasu oraz zadaszeń, wprowadzają do tradycyjnej konstrukcji domku nowoczesną horyzontalność i minimalizm. Drewno harmonijnie łączy się z kamiennymi murami.

Naturalny projekt

Zmieniamy nieco perspektywę i okazuje się, że zadaszenia tarasów są jednocześnie same tarasami łączącymi się z piętrem poprzez duże, przeszklone drzwi. Rozwiązanie po przeciwległej stronie wygląda dokładnie tak samo, jest jedynie nieco większe. Brak balustrad sprawia, że relaksując się tutaj poczuć można prawdziwą wolność i łączność z naturą. Zwłaszcza, że dom zaprojektowany został jako dom pasywny, z wykorzystaniem włókien drzewnych i roślinnych do izolacji ścian oraz lokalnych materiałów. Pozyskuje się tutaj energię geotermalną oraz słoneczną, a deszczówka jest zbierana i wykorzystywana.

Daleko od zgiełku

Dawny dom myśliwski nie gwarantował wiele miejsca, choć wystarczająco, aby wyłączyć od zgiełku miasta. Jak już wspominaliśmy, pozyskanie zgody na rozbudowę nie było rzeczą łatwą, udało się dopiero z dobudówką schowaną za oryginalną bryłą. Całkowicie pokryta drewnem konstrukcja doskonale się maskuje, zapewniając właścicielom kluczowe kilka metrów ekstra.

Zastanawiacie się jak rozbudować Wasz dom? Ten Katalog Inspiracji z pewnością okaże się pomocny: 5 świetnych pomysłów na dobudówki.

Stylowe wnętrze

Na koniec czas zajrzeć do środka. Czeka na nas wnętrze pełne stylu! Obite czarną skórą meble z nóżkami z chromowanej stali prezentują się doskonale. Krowia skóra na podłodze pasuje do klimatu dawnego domku myśliwskiego. Jak już mogliśmy zauważyć wcześniej obie ściany boczne parteru zostały całkowicie przeszklone, otwierają się na tarasy. Dzięki temu przestrzeń mieszkalną na tym poziomie praktycznie podwojono!

Mielibyście ochotę spędzać tutaj weekendy?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu