7 materiałów - 7 pomysłów na ciekawe mury | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 materiałów – 7 pomysłów na ciekawe mury

Aśka Warchał Aśka Warchał
project Nowoczesne domy od Kropka Studio Nowoczesny
Loading admin actions …

Dobrze zaprojektowany dom już swoją fasadą od strony ulicy informuje przechodniów o charakterze jego mieszkańców. Liczy się tutaj nie tylko bryła, ale także materiał, z której ją wzniesiono. Mury budynku oddziałują na nas tak od zewnątrz, jak i w środku. Obecnie wybór jest naprawdę ogromny! Oczywiście ściany wewnętrzne będą mogły zostać pozbawione funkcji konstrukcyjnej, a zatem być cieńsze. Z murami zewnętrznymi dla takich efektów potrzeba nam będzie naprawdę dobrego architekta

Zastanawiacie się jakie materiały wybrać do konstrukcji Waszego nowego gniazdka? Tutaj z pewnością znajdziecie inspirację!

1. Gabion

project Nowoczesne domy od Kropka Studio Nowoczesny

Czas na jeszcze bardziej oryginalne rozwiązanie, również z Polski, autorstwa ekspertów z Kropka Studio. Mury tego domu o raczej tradycyjnej bryle pokrytej dachem dwuspadowym wzniesiono z gabionu, czyli prostopadłościennych koszy wykonanych z prętów i siatki stalowej, w tym przypadku wypełnionych kamieniami. Daje to ciekawy efekt dekoracyjny, ułożenie kamieni w każdym koszu jest przecież inne. 

Jeśli chcecie przeczytać więcej o tym niezwykłym projekcie, to zapraszamy tutaj: homify 360°: dom na Jurze.

2. Łupek

Powyższy dom z miejscowości Zielona Wieś to świetny przykład wykorzystania nietypowego materiału w celu stworzenia oryginalnego, współczesnego projektu domu jednorodzinnego. Wybrano grafitowy łupek, którym obłożono większą część elewacji. Jego zimna powierzchnia spotyka ciepło drewna, a po zmroku kontrastuje także ze światłem wydobywającym się z pomieszczeń. Efekt końcowy po prostu zachwyca!

3. Cegła

Dla nas w Polsce cegła nierozerwalnie łączy się z tradycją budownictwa, dlatego ceglane mury nierozerwalnie łączą się dla nas z poczuciem domowości, nie ważne, jaka będzie forma budynku. Oczywiście w starej cegle, nadgryzionej zębem czasu, a przez to nieregularnej, tkwi najwięcej czaru. Dokonując metamorfoz wiekowych budynków warto zatroszczyć się wykrzystanie oryginalnych materiałów. Efekt końcowy będzie wart wysiłku!

4. Naturalny kamień

W przeciwieństwie do cegły, mur z naturalnego kamienia wydaje się być bardziej elegancki, może poprzez wrażenie, że jego konstrukcja wymaga więcej pracy i wysiłku, także finansowego. Naturalny kamień może tworzyć nasze mury w najróżniejszy sposób, wszystko zależy od tego, na jaki jego rodzaj się zdecydujemy. My proponujemy wykorzystać lokalne surowce, dzięki którym nasz budynek wpisze się w okoliczną architekturę, nawiąże kontakt z miejscem.

5. Listwy drewniane oraz panele z włókien drzewnych

Naturalne materiały można wykorzystywać także w całkowicie nowoczesnych projektach, czego przykładem może być powyższy budynek. Jego mury stworzono z płyt z włókien drzewnych oraz listew. Cienkimi listwami łatwiej jest manipulować niż deskami z litego drewna, dają także inny efekt – pełen lekkości. Z kolei płyty z włókien zachwycają chropowatą, nieregularną fakturą. Można mieszkać nowocześnie i w harmonii z naturą!

6. Lite drewno

Nowoczesny garaż od TICA Nowoczesny

Przechodzimy do litego drewna i do wnętrz. W niektórych domach materiał konstrukcyjny nie będzie niczym osłonięty, w środku zobaczymy to, co na zewnątrz. Tak często bywa z drewnianymi domami, gdzie po prostu zbyt trudno jest osłonić tak piękny materiał! W tym przypadku mamy do czynienia z architekturą bioklimatyczną, energooszczędną, w której mieszka się zdrowo i jednocześnie z poszanowaniem dla środowiska.

7. Szkło

Szkło spotkać możemy we wnętrzu w charakterze ścianek działowych, ale także w charakterze elewacji. Całkowicie przeszklone ściany już nikogo nie dziwią, chociaż wciąż wzbudzają podziw. Szkło może zapewnić nie tylko przepuszczanie naturalnego światła, ale także izolację akustyczną czy zachwycające efekty dekoracyjne poprzez chociażby wprowadzenie do wnętrz witraży. Materiały, których użyjemy w naszym domu, mają znaczenie!

Który z powyższych materiałów najbardziej się Wam spodobał?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu