Nowoczesny dom, w którym można się zakochać | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny dom, w którym można się zakochać

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Greystones Nowoczesne domy od Nicolas Tye Architects Nowoczesny
Loading admin actions …

Codziennie przemierzacie z nami tysiące kilometrów w poszukiwaniu perełek architektonicznych. Dziś chcielibyśmy Was zabrać w wirtualną podróż do Anglii, a dokładniej małej miejscowości o nazwie Radlett, położonej ponad 20 km od Londynu. To tu wśród budynków o tradycyjnej, typowo angielskiej architekturze, powstał niezwykle stylowy, nowoczesny i nietypowy ja na tę okolicę, budynek mieszkalny, zaprojektowany przez Nicolas Tye Architects. Posiadanie domu na tym obszarze wiąże się z ogromnym przywilejem, bowiem warunki w miejscowości należą do niezwykle komfortowych- bujna zieleń, bliskość miasta, spokój i czyste powietrze, sprawiają, że stać tylko niewielką grupę potencjalnych kupców. Dom wyróżnia się nowoczesną konstrukcją, dzięki czemu kontrastuje z pozostałymi budynkami. Zobaczcie jak prezentuje się w całości i od środka!

Wygląd wieczorem

Zwiedzanie tej niezwykłej posiadłości zaczynamy od strony ogrodu, gdzie możemy podziwiać bardzo oryginalną i przejrzystą elewację. Duża ilość przeszkleń, dyskretne aczkolwiek bardzo efektowne oświetlenie LED dodają nowoczesnego i niebanalnego wyglądu. Przeszklony parter tworzy płynne przejście z wnętrza budynku do ogrodu, w tej sposób te dwie przestrzenie stały się bardziej spójne i otwarte na siebie. Otwierając drzwi przesuwne do końca zacieramy granicę między przestrzenią mieszkalną a ogrodem. Oświetlenie punktowe w różnych miejscach zapewnia nam odpowiednią widoczność, natomiast nie jest uporczywe i jaskrawe, dzięki temu dyskretnie doświetla nasze podwórko. 

Główna fasada

Przednia część domu prezentuje się zjawiskowo. Jest połączeniem prostych kombinacji drewna, szkła i betonu. Na dole znajduje się garaż, gdzie możemy nie tylko zaparkować auto, ale także przechowywać zbędne przedmioty, które zajmują nam cenną powierzchnię. To co przykuwa wzrok to niecodzienny wzór w postaci drewnianych żaluzji, które tworzą niezwykle ciekawą i wyrafinowaną kompozycję. Takie rozwiązanie jest niezwykle przydatne dla wszystkich osób zmagających się ze wścibskimi sąsiadami.

Drewno i szkło

Wnętrze domu prezentuje się bardzo przestronnie, lekko i przejrzyście. Tak jak i na zewnątrz, tak i wewnątrz dominują głównie drewno oraz szkło. Materiały, które dopełniają się i doskonale ze sobą współgrają. Drewno posiada ogromne właściwości ocieplające wnętrze, a także uatrakcyjniające wygląd zewnętrzny. Widoczne słoje, spękania, różna kolorystyka dodają wyrazistości i oryginalności. Natomiast szkło to nowoczesność, minimalizm i awangardowy wygląd. 

Kuchnia

Kuchnia widoczna powyżej to doskonała przestrzeń do pracy i do wspólnego przygotowywania posiłków. Przede wszystkim posiada odpowiednią ilość miejsca do pracy – duża ilość powierzchni roboczych, swoboda ruchu, a także wyspa kuchenna umożliwiają komfortową pracę. Długi ciąg szafek zapewnia miejsce do przechowywania, dzięki czemu możemy utrzymać ład i porządek. Połączenie jasnych, błyszczących powierzchni z ciemnymi matowymi dodaje eleganckiego charakteru. Całość prezentuje się bardzo stylowo i nowocześnie. 

Łazienka

Łazienka znajduje się w górnej części budynku i mimo ascetycznej, bardzo minimalistycznej aranżacji wygląda niezwykle luksusowo, przestronnie i wytwornie. Wolnostojąca wanna z fantastycznym widokiem na przyrodę jest idealnym miejscem do wieczornego relaksu przy kameralnym oświetleniu i lampce wina. Punktowe oświetlenie zapewnia jasność w każdej części łazienki, dzięki czemu miejsce jest niezwykle funkcjonalne i praktyczne. 

Otwarta przestrzeń

Dom tworzą rozległe, otwarte przestrzenie, które wnoszą mnóstwo światła do wnętrza, dzięki temu wydaje się ono bardziej przestronne i widne. Jasne powierzchnie odbijają naturalne światło optycznie powiększające je i rozjaśniając. Wnętrze dzięki temu wydaje się ultranowoczesne i awangardowe. 

Jak Wam się podoba ta nowoczesna posiadłość? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu