5 niezwykłych transformacji małych i ciasnych kuchni | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

5 niezwykłych transformacji małych i ciasnych kuchni

Alicja Olko Alicja Olko
Industrialna kuchnia od Vicente Galve Studio Industrialny
Loading admin actions …

W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam 5 wyjątkowych metamorfoz małych i ciasnych kuchni. Niektóre z nich są tak udane, że aż trudno w nie uwierzyć, mając na uwadze stan, w jakim znajdowały się przed remontem. Architekci i projektanci wnętrz dokonali strukturalnych zmian, które zwiększyły funkcjonalność kuchni, uczyniły je wygodniejszymi w użytkowaniu i poprawiły ich estetykę. Jeżeli marzy Wam się remont małej kuchni, koniecznie obejrzyjcie te przykłady i dajcie się zainspirować!

1. Przed: nuda i monotonia

Pierwsza z prezentowanych przez nas kuchni była mała, ale w pełni wyposażona, praktyczna i w nie najgorszym stanie. Ale prezentowała się tak nieciekawie i monotonnie, że aż przykro było na nią patrzeć. Właściciele mieszkania, w  której się znajdowała, postanowili to zmienić.

Po: ciepło i przytulnie

Układ pomieszczenia nie zmieniła się – wciąż jest ono podłużne, z zabudową kuchenną zajmującą jedną ze ścian. Jednak wnętrze kuchni ożywiono kolorem i ocieplono drewnem, nadając mu przytulny i klimatyczny charakter. Meble kuchenne zachowano, ale odmieniono ich wygląd, wymieniając uchwyty szafek oraz pokrywając je nowym blatem. Na drugiej ze ścian zlokalizowano urokliwe miejsce do siedzenia, które zajmuje bardzo mało przestrzeni, ale świetnie pełni swoją funkcję.

2. Przed: staromodnie wyposażona

od Dogares

Ta niewielka kuchni była urządzona praktycznie, ale jej poszczególne elementy wyposażenia należały już do przeszłości. Zwłaszcza sprzęty AGD, wbudowane w system staromodnych szafek kuchennych, nie nadawały się do kuchni na miarę XXI wieku.

Po: nowoczesność

od Dogares

Wymieniono tutaj nie tylko meble kuchenne, ale i urządzenia. Nowa zabudowa jest jednolita, o gładkich frontach i szykownym designie. Sprzęty AGD ze stali prezentują się bardziej nowocześnie i z pewnością odznaczają się większą funkcjonalnością. Wymieniono także kafelki na ścianach- choć wciąż białe, prezentują się o niebo lepiej, od tych starych.

3. Przed: kiczowata kuchnia

Taka zabudowa kuchenna prezentowała się nie tylko staromodnie, ale i niegustownie. Ciężkie szafki o frontach imitujących drewno, blaty przypominające granit oraz nieciekawe kafelki nad nimi składały się na obraz kuchni smętnej i kiczowatej. Pomieszczenie to kryło w sobie jednak ogromny potencjał, który architekci postanowili odkryć.

Po: totalna przemiana

Nowe meble o współczesnym designie, nowoczesne urządzenia i sprzęty, a także drewniane elementy wprowadzające przytulny klimat- odmieniona kuchnia jest nie do poznania! Zabudowa o białych frontach czyni jej wnętrze jasnym i optycznie większym. Jest tu mnóstwo miejsca na przechowywanie, dzięki czemu kuchnie utrzymać można w porządku i dobrej organizacji.

4. Przed: zbyt skromnie

od homify

Kuchnia ta prezentuje się niemal ascetycznie. Proste, nudne meble, staromodne urządzenia i sprzęty, nieciekawe wykończenia składały się na ten smętny obraz. Przemiana tego pomieszczenia jest niesamowita- zobaczcie sami!

Po: kuchnia z efektem WOW!

od homify

Po przemianie kuchnia prezentuje się niezwykle modnie i nowocześnie. Zmiana była drastyczna- odmieniono nie tylko wygląd pomieszczenia, ale także kompletnie zmieniono układ mebli. Teraz zaaranżowano je na kształt litery L, czyniąc pomieszczenie maksymalnie wygodnym w użytkowaniu i funkcjonalnym. Kuchnia ta jest kolejnym dowodem na to, że meble o białych frontach to najlepsze rozwiązanie do małego i ciasnego pomieszczenia,

5. Przed: brudno i ciemno

od homify Skandynawski

Ta kuchnia wyglądała bardzo niezachęcająco- staromodna, masywna zabudowa w połączeniu z marnej jakości materiałami wykończeniowymi i totalnie niedobraną kolorystyką dawały marny efekt końcowy. Będziecie zachwyceni efektami metamorfozy tego wnętrza!

Po: w skandynawskim stylu

Skandynawska jadalnia od homify Skandynawski

Wnętrze kuchni uległa całkowitej transformacji- zmieniono układ pomieszczenia, a także podwyższono jego sufit, dzięki czemu jest większe i przestronniejsze. Ściany pokrywa bielona cegła, a mele kuchenne mają fronty o modnym szarym kolorze. Wszystkie to uzupełnia jasne drewno, dając efektowny rezultat w skandynawskim stylu!

Która przemiana podobała Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu