Mop parowy – niezbędne informacje!

press profile homify press profile homify
Mop parowy - niezbędne informacje!, Raymundo Avalos Robles Raymundo Avalos Robles
Loading admin actions …

Z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że mopy parowe z roku na rok robią się coraz popularniejsze. Są w stanie bardzo skutecznie czyścić podłogi, jednak to nie jedyna ich zaleta. Dezynfekują one także myte podłoże, co w wielu wypadkach okazuje się po prostu niezbędne. Dodatkowym plusem jest fakt, że dzięki temu zaoszczędzisz nieco na detergentach, które nie należą do najtańszych. Właśnie dlatego warto bliżej poznać, czym charakteryzuje się mop parowy. Sprawdź sam, co musisz wiedzieć na temat tego rozwiązania!

Jak się możesz domyślić, między innymi na https://www.morele.net/ nie brakuje wielu sprzętów, dlatego wybranie tego odpowiedniego, może być sporym problemem.


Do jakich podłóg można wykorzystywać mop parowy?

Mop parowy to dość uniwersalne rozwiązanie, które pozwolą na czyszczenie wiele rodzajów nawierzchni. Tym samym za jego pomocą bez większego trudu będziesz w stanie wyczyścić podłogi wykonane z kamienia, terakoty, linoleum. Narzędzie to umożliwia mycia także paneli oraz podłóg drewnianych. W tym wypadku trzeba być jednak uważnym, gdyż nie wszystkie nawierzchnie tego typu są na niego odporne. Właśnie dlatego, jeśli masz do czynienia z drewnianą podłogą, która została zaimpregnowana woskiem lub olejem, nie powinieneś myć jej mopem parowym. Działanie to mogłoby sprawić, że wysoka temperatura zniszczy powłokę, a tego przecież nie chcesz. Jeśli natomiast podłoga w twoim domy wykonana jest z paneli, to mop parowy świetnie zda swój egzamin. Jedyne co musisz zrobić, aby go używać, to zdecydować się na urządzenie oznaczone jako wodoodporne. 


Na co zwrócić uwagę w czasie wybierania mopa parowego?

Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na określone aspekty, aby postawić na wydajny sprzęt. Jakie?

Moc. To właśnie od niej zależy, po jakim czasie urządzenie będzie gotowe do działania. Warto, aby nie była niższa niż 1500 W.

Długość przewodu. W tym wypadku to, jakiego długiego kabla potrzebujesz, zależne jest od ciebie. Wiedz, jednak, że jeśli będzie on krótszy niż 5 metrów, to praca nie będzie komfortowa.

Pojemność zbiornika na wodę. Nie jest tajemnicą, że mały pojemnik to konieczność ciągłego uzupełniania wody. Właśnie dlatego, jeśli nie chcesz tego robić, to postaw na rozwiązanie, które pomieści więcej niż 500 ml.

Waga. Wpływa na komfort użytkowania, dlatego nie powinna być zbyt duża.

Rodzaj głowicy. Do wyboru będziesz miał wiele różnych rozwiązań. Zdecyduj się na takie, które świetnie sprawdzi się we wnętrzach, które będziesz sprzątał.

Dlaczego warto kupić mop parowy?

Mop parowy to świetne urządzenie, które charakteryzuje się szeregiem zalet. Na samym starcie trzeba wspomnieć o tym, że kupując ten sprzęt, możesz zapomnieć o uciążliwym noszeniu wiadra po całym mieszkaniu. Na tym nie koniec, jak już wiesz, mop parowy nie wymaga zakupu detergentów, dlatego zaoszczędzisz na takich środkach niemało pieniędzy. Co więcej, jest to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergię lub świeżo upieczonych rodziców. Jeśli zdecydujesz się na zakup mopa parowego, postaw na propozycję sprawdzonej firmy. Dzięki temu będziesz mógł być pewny, że twój sprzęt posłuży ci przez długi czas. 


Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu