Od rozpadającej się chatki do domu pełnego magii | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od rozpadającej się chatki do domu pełnego magii

Alicja Olko Alicja Olko
Rustykalna jadalnia od Jaqueline Vale Arquitetura Rustykalny
Loading admin actions …

Jak z rozpadającej się ruiny stworzyć klimatyczny dom pełen rustykalnego uroku? Na pytanie to doskonale odpowiada projekt który zaprezentujemy Wam w dzisiejszej odsłonie naszej serii przed i po.  Architekci podjęli się zadania odrestaurowania niewielkiego, nieco podniszczonego budynku i przywrócenia mu dawnej świetności- rozbudowując go i przystosowując do wymogów współczesności. Udało im się osiągnąć efekt nowoczesnej hacjendy, w której wiejski klimat łączy się z funkcjonalnością i wygodą.

Przed: skromne początki

Tak dom prezentował się przed metamorfozą. Był to typowy dla okolicy parterowy budynek, którego bazowa konstrukcja wymagała natychmiastowej interwencji. Dach lata swojej świetności miał już dawno za sobą, fasada prezentowała się nieświeżo, a okna i drzwi nie zapewniały odpowiedniej izolacji. Także obszar zewnętrzny domu nadawał się do kapitalnego remontu. Zobaczcie, jak dom ten odmieniono i jak wygląda teraz!

Po: klimatyczny ogród

Prace renowacyjne przeprowadzono nie tylko w samym domu, ale także w jego otoczeniu. Ogród doprowadzono do porządku, pielęgnując roślinność oraz dekorując go klimatycznymi ozdobami. Do strefy wejścia prowadzi wznosząca się ku górze ścieżka z płyt z naturalnego kamienia. Jak widać na tym zdjęciu, fasadę domu odnowiono, ale i zupełnie odmieniono jej charakter. Przemalowana została na ogniście pomarańczowy kolor, co w połączeniu z drewnianymi elementami i dachem pokrytym nową dachówką doskonale się prezentuje.

Weranda

Obok drzwi wejściowych zlokalizowano urokliwą werandę, z której podziwiać można widok na piękny ogród. Obszar ten jest zadaszony, a z sufitu zwieszają się rośliny w pomysłowych, drewnianych donicach, dzięki czemu miejsce to nabiera dodatkowego czaru. Klimatycznie podświetlone, idealnie nadaje się na długie, letnie wieczory.

Salon

Wnętrze domu zaaranżowano na modłę rustykalną, wykańczając je ulubionymi dla tego stylu materiałami- drewnem i kamieniem. Naturalna kolorystyka ścian i podłóg doskonale współgra ze stylowymi meblami i dodatkami. Ważną rolę w kreowaniu wyjątkowej atmosfery w tym pomieszczeniu odgrywają dekoracje oraz oświetlenie.  Takie salon jest nie tylko elegancki i szykowany, ale także niezwykle przytulny- zawdzięcza to przede wszystkim drewnianemu sufitowi.

Ogrom przestrzeni

Aby przystosować dom do mieszkaniowych wymogów współczesności oraz uczynić go funkcjonalnym i wygodnym dla rozrastającej się rodziny, architekci zdecydowali się go rozbudować. Dodatkową przestrzeń przeznaczono na stworzenie obszernej strefy dziennej, gdzie wszyscy domownicy wspólnie mogą spędzać czas. Także i tutaj pierwsze skrzypce gra drewno. Wspaniale komponuje si ono z białymi ścianami oraz kremową posadzką z naturalnego kamienia. Drewniany jest nie tylko sufit, ale i meble oraz stolarka drzwi i okien. Odpowiednio dobrane oświetlenie wydobywa z tych wnętrz dodatkową głębię.

Odrobina luksusu

To nie koniec niespodzianek w tym wspaniałym domu. Od strony ogrodu znajdziemy luksusowy obszar zewnętrzny z kuchnią, jadalnią, miejscem na relaks oraz basenem. Takie dom to z pewnością marzenie każdego z nas, nieprawdaż?

Lubicie wnętrza w takim stylu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu