9 spektakularnych elewacji!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

9 spektakularnych elewacji!

A.D. A.D.
Rustykalne domy od HUGA ARQUITECTOS Rustykalny
Loading admin actions …

Plany zagospodarowania przestrzennego lub warunki zabudowy, wydawane dla konkretnej działki, zwykle nie narzucają inwestorom kolorystyki elementów elewacji. Sugerują natomiast utrzymanie ich w pastelowych barwach lub nawiązujących do kolorystyki domów znajdujących się w pobliżu. Chociaż czasy dworskiej, romantycznej zabudowy z charakterystycznymi pobielonymi ścianami odeszły już w niepamięć, to w dalszym ciągu domy jednorodzinne nawiązują do starej polskiej tradycji. Są spokojne i zachowawcze. Ale wcale nie musi tak być!

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Trudno je później zatrzeć jeśli już wywarło negatywne odczucia. Dlatego właśnie projekt fasady domu jest taki ważny. Istnieje wiele stylów, możliwości, które możemy wykorzystać tworząc zewnętrzną elewację – warto dobrze poznać ten temat i nie myśleć więcej utartymi przez lata tradycji, niekiedy nudnymi schematami. Zobaczcie nasze spektakularne propozycje i czerpcie z nich inspirację!

1. Nowoczesna

Jaka powinna być nowoczesna fasada? Przede wszystkim, na pierwszy plan wysuwają się linie proste, ale z różnych materiałów i w różnych kolorach, które łączą w sobie tradycję z awangardą. Te fasady przypominają dzieła sztuki współczesnej autorstwa Kandinskiego, gdzie ciepłe odcienie drewna łączą się z naturalnym ogrodem i błękitnym niebem. 

2. W stylu współczesnym

Sam's Creek Nowoczesne domy od MIDE architetti Nowoczesny
MIDE architetti

Sam's Creek

MIDE architetti

Imponująca fasada, którą widzimy na zdjęciu łączy elementy naturalne i szkło tworząc styl przypominający  klasyczny modernizm. Tutaj elewacja jest bardziej imponująca niż na pierwszym zdjęciu ale zarazem, bardziej dostępna i ciepła. Sama bryła budynku jest prosta i składa się z kilku, różnych wielkości sześcianów. Całość domu okalana jest bardzo minimalistycznym i nowoczesnym ogrodem. Mamy tu do czynienia z idealną równowagą między wszystkimi elementami kompozycji.

3. Minimalistyczna

Minimalistyczny styl to alternatywa dla budownictwa nowoczesnego. Młodszy, mniej imponujący, bardzo zachowawczy styl ale z dużą ilością nowoczesnej technologii. Czarny granit i cegła są mieszane z ogromnymi przeszkleniami i białym tynkiem. Dom sam w sobie jest dziełem sztuki. Jest przestrzenią, która posiada elegancką otwartą powierzchnię, która wręcz przekracza nowoczesność i dostosowuje się do otoczenia.

4. Rustykalna

Kolejnym przykładem jest ciepła, bezpretensjonalna kamienna fasada w rustykalnym stylu. To dom dobry dla wielopokoleniowej rodziny ponieważ łączy nutę tradycji z nowoczesnym designem ale wszystko jest tak wyważone, że ciężko ocenić który styl wygrywa. Jedno jest pewne – w takim domu każdy poczuje się jak u siebie.

Lubicie kamienne elewacje? Dowiedzcie się o nich więcej! - Fasada z kamienia – wszystko, co musicie o niej wiedzieć!

5. Klasyczna

Kolejna propozycja jest przykładem klasycznego angielskiego domu. Bardzo często można zobaczyć takie elewacje na obrzeżach dużych angielskich miast, w pobliżu klubów i pól golfowych. Przywodzą na myśl swojskie wakacje, chwile wypoczynku i relaksu a także wzbudzają skojarzenia z ze średniowiecznym gotyckim stylem. Jeśli chcecie zbudować dom pod miastem to będzie idealna propozycja dla Was.

6. Odrestaurowana

W okolicach dużych miast można znaleźć wiele opuszczonych domów, które mają wspaniałą historię i trudne do naśladowania, całkowicie oryginalne i nietypowe fasady. Przywracanie oryginalnych elewacji to idealne zadanie dla miłośników historii, którzy chcą ocalić piękno budynków, zamiast niszczyć i budować coś zupełnie nowego. Czasem warto poświęcić więcej pracy aby stworzyć coś niepowtarzalnego.

7. W stylu eko

Ten światowy projekt pochodzi z naszej rodzimej pracowni projektowej MAJCHRZAK. Elewacja została pokryta deską elewacyjna w dwóch odcieniach. Dodatkowo duża ilość przeszkleń sprawia, że fasadę odbieramy jako bardzo nowoczesną. Projekt jest funkcjonalny, a także przyjazny dla środowiska a w obecnych czasach jest to niezwykle ważne. Ekologiczny trend zawładnął wszystkimi dziedzinami życia – także architekturą ale to cudowne, że będąc modni dodatkowo wspieramy naszą planetę!

8. Kolonialna

Jest to styl, który został przywieziony przez Hiszpanów do Ameryki Środkowej i Południowej. Jest on tam powszechnie używany na ranczach i górskich chatach. Składa się z prostych, ale eleganckich linii. Widać w nim dużo znaków tradycji. Drzwi są zawsze litego drewna z żeliwnymi elementami ozdobnymi. Elewacja występuje w towarzystwie okazałych portyków i wiatrołapów. Mocny akcent kolorystyczny nadaje jej niepowtarzalny charakter.

9. W klimacie tropików

Wreszcie, na koniec docieramy do domu w tropikalnym stylu, inspirowanego latem, plażą i żarem lejącym się z nieba.Tropikalna elewacja charakteryzuje się wykorzystaniem zasobów naturalnych z okolicy. Również zazwyczaj jest zdominowana przez jasne kolory, ponieważ znajduje się w obszarach gorącego klimatu, które wymagają dużych okien i dobrej wentylacji. Ten rodzaj elewacji jest nie tylko dla tych, którzy mieszkają na wybrzeżu lub w ciepłych krajach ale także dla każdego, kto tęskni za życiem na wsi i dla miłośników przyrody.

A Wam jakie fasady podobają się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu