7 świetnych przykładów nietypowych schodów z drewna | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 świetnych przykładów nietypowych schodów z drewna

mszpakowska mszpakowska
od Rintal Nowoczesny
Loading admin actions …

Schody uznawane są za błogosławieństwo domu. Ten element konstrukcyjny musi być niesamowicie przemyślany, aby oddać charakter projektu oraz zdobić i upiększać otoczenie,  w którym się znajduje. Celem nie jest jedynie funkcja połączenia między poziomami, ale również stworzenie niepowtarzalnej koncepcji, która będzie gwiazdą naszego domu.

Dzisiaj poznamy 7 przykładów niesamowitych, drewnianych schodów, które zdumiewają swą oryginalnością, nie tracąc jednak na funkcjonalności. Odkrywamy przed Wami pomysły włoskich i światowych projektantów!

1. Zawieszone stopnie.

Zawieszone stopnie schodów są jednym z pomysłów, stosowanych w nowoczesnych pomieszczeniach. Ich niezwykła konstrukcja daje efekt unoszenia się w powietrzu, a materiał z którego są wykonane, nadaje niesamowity motyw elegancji. Piętra połączone są w sposób delikatny, lecz wyrafinowany. 

2. Schody w bibliotece.

Biblioteka za schodami! W tym konkretnym przykładzie zastosowania tego pomysłu, kącik biblioteczny ulokowany jest na ścianie za schodkami. Wybór jasnego drewna oraz wykończenia wszystkiego białą farbą powoduje, że otrzymujemy dużą przestrzeń, która w niesamowity sposób zdobi salon. To rozwiązanie prezentuje doskonałe zaaranżowanie przestrzeni oraz jest strukturalną częścią pomieszczanie.

3. Oszczędność miejsca.

Do schodów, które zaczynają się na pewnej wysokości, prowadzą nas funkcjonalne stopnie, służące za dodatkowe półki dla książek. To rozwiązanie stworzone przez projektantów mlnp architects, pozwala na wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni, a przy tym daje nowatorskie spojrzenie, które sprawia ogromne wrażenie.

4. Spiralne schody.

od homify

Grube i szorstkie drewniane bloki ustawione są w spiralnym układzie tworząc giętką i optycznie lżejszą konstrukcję. Propozycja jest genialna! To rozwiązanie jest fantastyczną ozdobą pomieszczenia, a schody stają się bohaterem salonu, w którym się znajdują.

5. Geometria.

Wygląd kolejnych schodów zmienia się w zależności od perspektywy, z której patrzymy. W rzeczywistości stopnie są wykonane w ostrym charakterze i cechują je dobrze zdefiniowane kształty. Jest to element, który wyróżnia się w prostym pomieszczeniu, co daje pewność, że na pewno schody zostaną dobrze zapamiętane.

6. Faliste kształty.

od Rintal Nowoczesny

Kolejne schody mają za zadanie zwrócić uwagę na trzy główne aspekty : lekkość, harmonię i połączenie dekoracji z funkcjonalnością. Ich konstrukcja jest opływowa i prosta, a barierki zabezpieczające udekorowane są dodatkowo szkłem, co eliminuje toporność używanego materiału. Ten projekt jest idealny dla nowoczesnych domów, w których gospodarze chcą pozostawić tradycyjnego ducha, stawiając jednak na smak aranżacji. 

7. Dekoracje.

od homify Skandynawski

Takie schody na pewno nie zostaną niezauważone. Klasyczne schody, które doprowadziły na piętro już niejedne nogi, zawierają w sobie element DIY. Zastosowanie osobliwego napisu na stopniach pozwoli nie tylko udekorować pomieszczenie, ale także odda charakter gospodarzy domu.

Jeśli jesteś ciekaw innych rozwiązań, proponujemy zapoznać się z katalogiem, który zaprezentuje Ci schody z metalu

A Wy, które rozwiązanie zastosowalibyście w swoim domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu