Nowoczesny dom z eleganckim wnętrzem

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny dom z eleganckim wnętrzem

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Projekty,   zaprojektowane przez VICTORIA PLASENCIA INTERIORISMO, Nowoczesny
Loading admin actions …

Dziś zabierzemy Was w odległą i egzotyczną podróż, bo aż do brzegu Ameryki Północnej, a dokładniej Meksyku, gdzie będziecie mogli zwiedzić wnętrza wyjątkowej rezydencji. Miejsce niezwykle stylowe, eleganckie i nowoczesne w całości zaprojektowane zostało przez pracownię architektoniczną Victoria Plasencia Interiorismo. Z pewnością możemy powiedzieć, że obiekt nie należy do tradycyjnego budownictwa. Jest reprezentantem stylu modernistycznego i nowoczesnego. To niezwykła mieszanka, która zachwyca nas swoją prostotą, połączeniem materiałów i nieprawdopodobnym smakiem. Jeśli zainteresowaliśmy Was choć trochę to zapraszamy do wirtualnej wycieczki po fantastycznej rezydencji.  

Główna fasada

Patrząc na budynek od frontu prezentuje on się niezwykle skromnie i minimalistycznie. Z pewnością doskonale chroni prywatności gospodarzy i nie pozwala zajrzeć do środka. Proste kąty oraz linie, asymetryczny wygląd tworzą interesującą bryłę pozbawioną elementów dekoracyjnych. Cały pomysł i założenie opierają się głównie na odpowiednim oświetleniu oraz zachowaniu niesymetrycznego wyglądu. Dzięki temu udało stworzyć się projekt intrygujący i ekstrawagancki. Fasada budynku złożona jest z dwóch materiałów budulcowych – kamienia oraz betonu. Kamień tworzy część ozdobną domu natomiast beton stanowi kontrę dla dekoracyjnego kamienia. Ciekawym elementem tej rezydencji jest również jej numer zapisany w sposób nietypowy i oryginalny. 

Bar

Naszą wycieczkę po rezydencji zaczynamy od części barowej, w której dominuje klimat rustykalny odważnie połączony z przemysłowym. Ceglana ściana, przepiękny, drewniany blat oraz wyposażenie dodają wiejskiego, ciepłego charakteru. Doskonałym pomysłem było zestawienie bardzo surowego, wręcz industrialnego oświetlenia z przytulną aranżacją tego wnętrza. Dzięki temu stało się ono bardziej wyraziste, nowoczesne i niebanalne. Na pierwszy rzut oka wnętrze wydaje się być bardzo chłodne, surowe. Cegła, kamień, metal dają poczucie ascetycznej przestrzeni, jednak zestawione z ciepłym drewnem oraz odpowiednim odcieniem światła, całkowicie niwelują to wrażenie. 

Winnica

Mało kto jest w stanie pozwolić sobie na aranżację winnicy w swoim domu. Przede wszystkim wymagana jest odpowiednia przestrzeń, a także warunki, którą pozwolą naszym trunkom na leżakowanie we właściwej temperaturze, wilgotności itp. Winiarnia oddzielona jest szklaną ścianą, dzięki której butelki stają się niebanalną i oryginalną formą ekspozycji. Ciekawym elementem wystroju tej przestrzeni jest również światło, które dyskretnie, aczkolwiek efektownie oświetla te części, które zasługują na większą uwagę.

Salon

Salon to przestrzeń niezwykle przytulna, ciepła i komfortowa. Wyposażony w wygodne, miękkie kanapy, pufę oraz krzesło stanowi idealne miejsce do spotkań towarzyskich. Bardzo ciekawym elementem jest zestaw stolików kawowych, który składa się z trzech różnych części- drewnianej, błyszczącej i matowej. Każdy z nich utrzymany w odmiennej kolorystyce, razem tworzy unikalną kompozycję. Dywan typu shaggy dodaje przytulnego, domowego klimatu. 

Kuchnia i jadalnia

Kuchnia i jadalnia utrzymane są w bardzo nowoczesnym, eleganckim stylu. Kolorystyka oscyluje pomiędzy bielą, szarością i brązem, tworząc tym samym bardzo ciekawe zestawienie kolorystyczne, które dodaje harmonii. Szary odcień na ścianach idealnie współgra z metalicznym oświetleniem oraz stołem jadalnianym. Najciekawszym elementem tego pomieszczenia, który od początku zwrócił naszą uwagę, jest panel ścienny, a dokładniej otwór okienny. Niestandardowe miejsce i rozwiązanie, które gra pierwsze skrzypce w aranżacji tej przestrzeni. 

Przestrzeń do wypoczynku

Po raz kolejny szary odcień zdominował wnętrze tego domu, jednak w tym przypadku zestawiono go z cieplejszymi, bardziej przytulnymi kolorami, dodatkami, które wprowadziły bardzo przyjemną, spokojną i urokliwą atmosferę. Wygodny, miękki narożnik, mnóstwo pięknych poduszek dekoracyjnych, miły w dotyku włochaty dywan oraz kolorowy obraz na ścianie, stworzyły wnętrze niezwykle energiczne i żywiołowe.

Główna sypialnia

Sypialnia w każdym domu powinna wyciszać, wprowadzać nas w stan odprężenia i koić skołatane nerwy, dlatego jej kolorystyka nie powinna być krzykliwa, a raczej stonowana. W tym miejscu nie mogło zabraknąć szarego odcienia, który pojawiał się w każdym pomieszczeniu tej rezydencji. Zrównoważony, dyskretny i subtelny doskonale nadaje się do wnętrz, w których najważniejszy jest spokój i relaks. 

Jak Wam się podoba styl i wnętrze nowoczesnej rezydencji?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu