Nowoczesny dom z płonącym blatem!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny dom z płonącym blatem!

Aśka Warchał Aśka Warchał
od Wagner Möbel Manufaktur Nowoczesny
Loading admin actions …

Szukamy ucieczki od wielkiego miasta, chcąc cieszyć się spokojniejszym, bardziej harmonijnym życiem. Trudno jednak uciec od zamiłowania do miejskiej estetyki, dlatego także na przedmieściach czy we wsiach powstają intrygujące, nowoczesne budynki z ciekawymi wnętrzami. Dzisiaj pokażemy Wam właśnie taki dom z Niemiec, poprzez którego realizację inwestorzy chcieli zacząć wieść bardziej zrównoważone życie. W pięknej okolicy wznieśli konstrukcję pełną stylu i spokoju. 

Zresztą przekonajcie się sami!

Widoki i przestrzeń…

Dla tej rodziny zmiana mieszkania w centrum dużego miasta okazała się radykalna. Nie interesowały ich przedmieścia, ale działka na przestronnej polanie pod lasem. Z okien widać falujące wzgórza, a nowy dom otacza zielony trawnik, który zdaje się nie mieć końca. Mamy tutaj wrażenie, że nic nas nie ogranicza, żadne mury, ogrodzenia, nic nie trzyma w ryzach, nie narzuca ram zachowań. Z takiej przestrzeni do zabawy ucieszyły się zwłaszcza dzieci właścicieli!

Aż na taki krok nie możecie się zdecydować, jednak marzycie o gniazdku zatopionym w naturze? Ten polski przykład z pewnością Was zainteresuje: Dom otoczony lasem w Markach.

Schowane wejście główne

Kierujemy się w stronę głównego wejścia. Od tej strony budynek ma zdecydowanie bardziej miejski wygląd, nawet dekoracyjne panele drewniane nie mogą tego zmienić. Czyste, geometryczne formy spotykają się pod nieoczywistymi kątami. A wciąż znajdujemy się na zupełnym odludziu! W garażu zmieszczą się aż dwa samochody. Zagłębione wejście główne, do którego prowadzą wbijające się w ziemię schody, uświadamia nam, że dom wzniesiono na spadku. Z nierównością trenu architekci poradzili sobie z taką lekkością, iż w ogóle nie zwróciło to naszej uwagi!

Nowoczesna kuchnia

Naszą podróż po wnętrzach, za które odpowiedzialni byli projektanci z Wagner Mobel Manufaktur, rozpoczynamy w kuchni. Panuje tu w pełni styl wielkomiejski! Przestrzeń została zaprojektowana wokół kwadratowej wyspy. Jej podstawę podświetlono taśmą LED, a w strefie śniadaniowej postawiono stalowe stołki barowe z czerwonymi siedziskami z ekologicznej skóry. Atmosfera niczym w barze! A to jeszcze wcale nie koniec niespodzianek…

Płonący blat

Okazuje się, że blat wyspy został wykonany z naturalnego kamienia i to nie byle jakiego! Wykorzystano onyks, charakteryzujący się częściową przepuszczalnością światła. Pod blatem zamontowano zatem oświetlenie, dzięki któremu blat może z eleganckiej, kamiennej płaszczyzny przemienić się w ekscentryczny akcent, wydający się spływać lawą! Efekt ten najlepiej prezentuje się po zmroku, przy zgaszonych światłach, kiedy strefa śniadaniowa staje się miejscem długich, nocnych dyskusji przy lampce wina.

Salon

Kolor czerwony co rusz powraca w wystroju kolejnych pomieszczeń. Po kuchni, przyszła pora na salon, który oprócz intensywnie czerwonego dywanu oraz kilku dekoracyjnych akcentów został utrzymany w bieli i szarościach. Króluje styl nowoczesny, co już raczej nie powinno nas dziwić. Mamy do czynienia z jego bardzo przytulną odmianą! Pokój dzienny znajduje się od częściowo wpuszczonej w ziemię strony budynku, w ogóle to jednak nie przeszkadza. Umiejscowione wysoko panoramiczne okno nie pozwala, by światło odbijało się w telewizorze…

Jadalnia

Na delektowanie się widokami przychodzi czas kiedy mieszkańcy delektują się posiłkami. Ściany odpowiadające jadalni całkowicie przeszklono, zalewając współczesny wystrój naturalnym światłem. Dzięki skórzanym siedziskom i luksusowemu żyrandolowi panuje tutaj atmosfera pełna klasy i elegancji. Bardzo ciekawym meblem jest też drewniany stół, w którym naturalna faktura drewna łączy się z nowoczesnym wykończeniem. Natura i współczesność – o to chodzi w tym projekcie!

Mielibyście ochotę tutaj zamieszkać?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu