Kamień w ogrodzie - najlepsze pomysły! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Kamień w ogrodzie – najlepsze pomysły!

Alicja Olko Alicja Olko
od ​Stein/Garten/Design e.K Nowoczesny
Loading admin actions …

Kamień w ogrodzie, wcześniej wykorzystywany ze względów czysto praktycznych, współcześnie jest jednym z najbardziej modnych i nowoczesnych materiałów używanych przez architektów krajobrazu. Poza oczywistymi walorami funkcjonalnymi, dzięki którym ogrody z dużą ilością kamienia są łatwe w utrzymaniu, cechuje go także wysoka wartość estetyczna. Kamień to materiał ponadczasowy, za którego sprawą ogród zawsze będzie modny i stylowy. Szeroka gama dostępnych rodzajów i kolorów sprawia, że doskonale dopasuje się do ogrodu w każdym stylu. Jeżeli szukacie inspiracji na ogród z kamieniem w roli głównej, obejrzyjcie wybrane przez nas najlepsze przykłady.

Ogród z różnymi rodzajami kamienia

W odróżnieniu od poprzedniego przykładu, ten ma niewiele wspólnego z minimalizmem. Ogród z tego zdjęcia zaprojektowano w sposób bardziej dynamiczny, wykorzystując tutaj różne rodzaje kamienia, wyróżniające się nie tylko kolorem, ale i kształtem. Dostrzegamy granit, bazalt, wapień i piaskowiec, każdy wykorzystany do stworzenia osobnego sektora w ogrodzie. Taka kombinacja kamieni to rozwiązanie dla tych, lubujących się w aranżacji ciepłej, interesującej i bardziej zróżnicowanej.

Ogród frontowy

Tak zaprojektowany ogród frontowy nawiązuje swoją estetyką do stylu azjatyckiego. Nie tylko ze względu na hojne wykorzystanie kamienia w różnych postaciach, ale także dzięki specyficznej roślinności- rozłożyste drzewko bonsai czy uformowany na kształt kuli krzew wprowadzają na ten obszar wyjątkowy klimat. Minimalistycznie obsadzone skalniaki otacza ścieżka z wieloformatowych kamiennych płyt. Tak zaprojektowany ogród doskonale komponuje się z nowoczesną fasadą domu.

Kamień i zieleń

Kamień nie musi być głównym elementem ogrodu, żeby sprawiał ogromne wrażenie. Sprawdzi się doskonale także jako tło lub uzupełnienie dla zróżnicowanej zieleni. Doskonale z kamieniem komponują się egzotyczne krzewy i drzewka bonsai, jednak także kaktusy i sukulenty stanowią dla niego niezłą parę. Bardziej minimalistyczny wygląd osiągniemy łącząc naturalny kamień z trawą dekoracyjną, co oznacza także mniejszy nakład pracy i mniej wymagającą pielęgnację.

Kamienny ogród w różnych stylach

Kamień jest tak uniwersalnym materiałem wykorzystywanym do projektowania ogrodów, że z łatwością stworzyć można przy jego pomocy aranżację o zróżnicowanych efektach. Różne kształty, kolory i rodzaje kamienia pasują do odmiennych stylistyk- te wpadające w brązy do stylu rustykalnego, a grafity do minimalistycznego. Puśćcie wodze wyobraźni i stwórzcie ogród swoich marzeń!

Kamień w innej odsłonie

Kamień jest materiałem tak zróżnicowanym i dekoracyjnym, że często wystarczy on sam, aby osiągnąć efekt dobrego stylu w ogrodzie. Występuje on pod odmiennymi postaciami i jest w stanie zadowolić nawet tych najbardziej wymagających. Ciekawym rozwiązaniem często współcześnie stosowanym jest gabion, czyli kamień wypełniający metalowy kosz. Stosuje się go na przykład do stworzenia niekonwencjonalnego ogrodzenia.

Kamień i woda

Kamień łączyć można nie tylko z zielenią, ale także ze źródłami wody w ogrodzie. Oczka wodne czy stawy, otoczone kamieniem, są gwarancją tego, że osiągniemy fantastyczny pod względem estetycznym efekt. Także jeżeli marzy nam się ogród zen, woda jest niezbędnym elementem.

Planujecie projekt ogrodu? Obejrzyjcie ciekawe pomysły  w Katalogu Inspiracji Nowoczesny ogród- pomysły i inspiracje.

Który pomysł podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu